Ogłoszenia parafialne

XVIII Niedziela Zwykła
1 sierpnia 2021 r.

  1.  Dziś o godz. 10.00 zostanie odprawiona w kościele parafialnym Msza św. w intencji żołnierzy poległych za Ojczyznę, a po Mszy św. o godz. 13.00 wymiana tajemnic różańcowych i o godz. 15.00 w kościele parafialnym Godzina Święta.
  2. W imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria zapraszamy dziś na obchody 77 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczystości rozpoczną się przy pomniku por. Jana Białka o godz. 17.15.  
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek zapraszamy do wspólnej modlitwy o powołania do Zgromadzenia Księży Marianów na Mszy św. o godz. 18.00. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym w piątek nie ma dodatkowej Spowiedzi oraz Mszy św. z udziałem dzieci.
  4.  Zapraszamy do Sanktuarium na Mariankach. W piątek 6 sierpnia na Drogę Krzyżową o godz. 21.00. W sobotę na piesza pielgrzymkę mężczyzn, która wyruszy z kościoła parafialnego po Mszy św. o godz. 7.00 o godz. 17.00 na Msza św. z modlitwą o uzdrowienie.
  5. W piątek dniu 6 sierpnia wyruszy z Marianek piesza pielgrzymka do Częstochowy. Zapisy do grupy 10 Białej prowadzonej przez Księży Marianów, odbędą się w czwartek 5 sierpnia od godz. 16.00 do 19.00 przy kościele parafialnym. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.
  6.  Zapraszamy na koncert pt. „Mój dom Polska wzdłuż Wisły”, który odbędzie się w kościele parafialnym w niedzielę 8 sierpnia o godz. 20.00. Wstęp wolny.
  7.  Dziękujemy za ofiary złożone na poszkodowanych w nawałnicach kwota, którą zebraliśmy to 1420 zł oraz na pojazdy dla polskich misjonarzy kwota 2248 zł. Składamy serdeczne podziękowania.
  8.  W sierpniu zapraszamy wszystkich do zachowania abstynencji od napojów alkoholowych.
  9.  W kiosku parafialnym jest do nabycia Oremus na wrzesień oraz tygodniki katolickie Niedziela i Gość Niedzielny.
  10. W tym tygodniu odeszli do Pana: Maria Kiszczak l. 72, Roman Wolan l. 66, Wiktor Jerzy Śliz l. 80, Paweł Gołuchowski l. 43. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

Leave a Reply