Ogłoszenia parafialne

XXX Niedziela Zwykła

24 października 2021 r.

 1. Taca przeznaczona na wsparcie remontu kaplicy św. Antoniego wyniosła 6815 zł.
 2. Dziś Kościół Powszechny obchodzi Światowy Dzień Misyjny, nazwany w Polsce Niedzielą Misyjną Nie możemy nie mówić tego, cośmy widzieli i słyszeli (Dz 4,20). To dzień modlitwy i wsparcia materialnego misji ma świecie.
 3. We wtorek 26 października zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 osoby, które podjęły się duchowej adopcji dziecka poczętego. Tego dnia o godz. 19.15 zapraszamy członków Duszpasterskiej Rady Parafialnej na spotkanie, które odbędzie się w salkach katechetycznych.
 4. Zbliża się miesiąc listopad, w którym Kościół szczególnie zachęca nas do modlitwy za zmarłych. Jest ona również ważnym elementem mariańskiego charyzmatu. Jak co roku zapraszamy do modlitewnej pamięci o tych, którzy odeszli już z tego świata. Ważnym elementem naszej tradycji jest zapalanie zniczy na grobach naszych bliskich, które symbolizują Zmartwychwstałego Jezusa oraz wyrażają naszą pamięć i modlitwę. Dlatego dziś i w następną niedzielę ministranci, po każdej Mszy Św. będą rozprowadzać znicze i zbierać ofiary na wyjazd na zjazd ministrantów. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 5. W poniedziałek 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele parafialnym będą odprawiane o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 19.00. Msza św. na cmentarzu zostanie odprawiona o godz. 12.00 po niej odbędzie się procesja na starej części cmentarza. Od godz. 11.00 na cmentarzu będziemy modlić się w wypominkach za zmarłych. Przy bramach wejściowych na cmentarz bracia postulanci i mariańscy klerycy będą przyjmować intencje wypominkowe. Msza św. w Kątach o godz. 10.30 nie będzie Mszy św. o godz. 12.00. Do kancelarii parafialnej można zgłaszać do poświęcenia nowe pomniki postawione na cmentarzu.  
 6. W oktawie Dnia Zadusznego po Mszy św. o godz. 18.00 sprawowane będą nieszpory za zmarłych. Przez cały listopad codziennie o godz. 18.00 będzie odprawiana Msza św. za zmarłych poleconych w wypominkach. W tych dniach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych. Przez cały listopad na 15 minut przed Mszą św. o godz. 18.00 będziemy polecać zmarłych w wypominkach.
 7. We wtorek 2 listopada przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. dnia zadusznego będą odprawiane  w kościele parafialnym o godz. 7.00, 8.00, 10.00 i 18.00 o godz. 15.00 na cmentarzu, a po niej procesja na nowej części cmentarza.
 8. Za tydzień przeżywać będziemy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła. Taca tego dnia przeznaczona będzie na cele remontowe naszej parafii
 9. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego, gdzie możemy nabyć OREMUS, dewocjonalia oraz tygodniki katolickie.
 10. W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana: śp. Wojciech Bieniek  l. 71. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Kaplica w Kątach

 1. W środę 27 października zapraszamy o godz. 19.15 członków Duszpasterskiej Rady Parafialnej na spotkanie, które odbędzie się w salkach katechetycznych.
 2. W poniedziałek 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych Msza św. o godz. 8.00.
 3. Można składać intencje wypominkowe za zmarłych. Formularze wypominkowe są do wzięcia w zakrystii kaplicy. W wypominkach modlimy się w niedzielę przed Mszą św. o godz. 10.30. Od przyszłego tygodnia można będzie składać intencje na nowy 2022 rok.

Leave a Reply