Ogłoszenia parafialne

XXVII Niedziela Zwykła

2 października 2022 r.

 1. Taca zebrana na cele remontowe parafii wyniosła 8190 zł.
 2. Można już składać intencje wypominkowe za zmarłych. Formularze wypominkowe w zakrystii i kancelarii parafialnej. W wypominkach modlimy się we wtorki podczas nieszporów za zmarłych i w niedzielę przed Mszą św. o godz.10:00.
 3. Za tydzień obchodzić będziemy XXII Dzień Papieski pod hasłem: „Blask Prawdy”. Zgodnie z tradycją przeprowadzamy zbiórkę do puszek na rzecz wsparcia kształcenia zdolnej młodzieży. 
 4.  W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek o godz. 18.00 Msza św. w intencji powołań. W piątek Spowiedź św. z udziałem dzieci od godz. 16.00.  
 5. Zapraszamy do Sanktuarium na Mariankach. W piątek 7 października o godz. 21.00 Droga Krzyżowa. W sobotę 8 października o godz. 17:00 zostanie odprawiona Msza św. o dar potomstwa.
 6.  Od 27 września Msze św. za wstawiennictwem św. Antoniego są sprawowane w kościele parafialnym o godz. 9.00.
 7.  Zapraszamy na Różaniec, który w kościele parafialnym będziemy odmawiać od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej, w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00, a w niedzielę o godz. 18.30. Dzieci zapraszamy na Różaniec we wtorki i czwartki o godz. 16.45. Za odmówienie Różańca można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 8. W tym tygodniu odeszli do Pana: Henryk Myszkowski l. 87, Wanda Adamczyk l. 81, Roman Marmuś l. 71. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

XXVI Niedziela Zwykła

25 września 2022 r.

 1. Dziś w naszej parafii gościmy ks. Stanisława Kosiorowskiego, który podczas każdej Mszy św. wygłosi kazanie wprowadzające nas w przeżywanie pierwszych sobót miesiąca.  Dzisiejsza taca jest przeznaczona na cele remontowe naszej parafii.
 2. W naszej parafii trwają warsztaty liturgiczno – muzyczne. Zapraszamy na wieczór uwielbienia dziś 25 września o godz. 18.30 w kościele „na Górce”.
 3. Na stronie internetowej parafii znajduje się informacja dotycząca zapisów na przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla młodzieży. Zapraszamy do zapoznania się i wysyłania zgłoszeń.
 4.  Zapraszamy chętnych, którzy pragną czytać  Słowo Boże w czasie liturgii Mszy św.  Pragniemy utworzyć grupę biblijną opartą na formule Lectio Divina.  Pierwsze spotkanie 27 września o godz. 19.00.
 5. Od wtorku 27 września Msza św. za wstawiennictwem św. Antoniego będzie sprawowana w kościele parafialnym o godz. 9.00.
 6. W sobotę 1 października w kościele „na Górce” o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie z twórcami księgi małżeństw 1668-1701 i księgi zmarłych 1683-1685 parafii Nowa Jerozolima.
 7. Od soboty zapraszamy na Różaniec, który w kościele parafialnym będziemy odmawiać od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej, w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00, a w niedzielę o godz. 18.30. Dzieci zapraszamy na Różaniec we wtorki i czwartki o godz. 16.45. Za odmówienie Różańca można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 8. W tym tygodniu odeszli do Pana: Jan Nowak l. 70, Helena Kozłowska  l. 87, Jacek Bąk l. 67, Hanna Cierniewska l. 72, Paweł Fijałkowski l. 65. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Leave a Reply