Ogłoszenia parafialne

II Niedziela Adwentu

4 grudnia

 1. Taca zebrana na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Warszawie wyniosła 4230 zł.
 2.  W Adwencie Msze św. roratnie od poniedziałku do soboty o godz. 6.45. Dzieci zapraszamy na śniadanie. W Kątach Msze św. roratnie w poniedziałek o godz. 7.00 w środy i piątki o godz. 18.00. Zachęcamy do przynoszenia świec i lampionów. W Adwencie zapraszamy na Jutrznię prowadzoną przez Neokatechumenat od poniedziałku do piątku o godz. 5.45.
 3.   Adwentowe rekolekcje parafialne odbędą się: z udziałem dzieci i młodzieży od 4 do 7 grudnia. Dla dorosłych w kaplicy w Kątach od 5 do 7 grudnia poprowadzi je ks. Grzegorz Reiss. W kościele parafialnym w dniach od 8 do 11 grudnia. Wygłosi je ks. Sławomir Homoncik. Nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas każdej Mszy św. W kościele parafialnym w niedzielę według grafiku niedzielnego oraz w dni powszednie o godz. 6.45, 8.00, 10.00, 18.00, 19.30.
 4. W czwartek będziemy obchodzić odpust parafialny Niepokalanego Poczęcia NMP. Na Mszy św. o godz. 18.00 księża i bracia Marianie odnowią swoje śluby zakonne. W tym dniu o godz. 17.00 z Sanktuarium na Mariankach wyruszy pielgrzymka kobiet do kościoła parafialnego.
 5. Zapraszamy do Sanktuarium na Mariankach w sobotę 10 grudnia o godz. 17.00 Msza św. I nabożeństwo dla małżeństw pragnących poczęcia potomstwa.
 6. Za tydzień ofiary do puszek będą zbierać członkowie Bractwa Męki Pańskiej. Ofiary będą przeznaczone na Misterium Męki Pańskiej.
 7. Zapraszamy wszystkie kobiety na spotkanie formacyjne Ezer Kenegdo. Spotkania są zaproszeniem do zgłębiania piękna kobiecościwedług Bożego zamysłu i odkrywania skarbu złożonego w sercu kobiety. Patronem jest Akaemia Rozwoju Talentów. Wstęp wolny, spotkania odbywają się raz w miesiącu w sali kinowej na Mariankach. Pierwsze spotkanie odbędzie się 15 grudnia 2022 r. o godz. 20.00.
 8. Od dziś można zaopatrywać się w świece Caritas oraz opłatki na stół wigilijny, które są dostępne w sklepiku parafialnym.
 9. W sklepach w czasie Adwentu są wystawione kosze naszej Caritas, do których można składać dary żywnościowe dla ubogich rodzin.
 10. Pomoc z Caritasu będzie wydawana w dniach od 14 do 18 grudnia.
 11. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Helena Morawińska l. 89, Marianna Krupa l. 86, Stanisław Biczyk l. 86,  , Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

I Niedziela Adwentu

27 listopada

 1. Dziś pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i czas bezpośredniego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Metropolitarnego Seminarium Duchownego św. Jana Chrzciciela w Warszawie.
 2. W Adwencie Msze św. roratnie od poniedziałku do soboty o godz. 6.45. Dzieci zapraszamy na śniadanie. W Kątach Msze św. roratnie w poniedziałek o godz. 7.00 w środy i piątki o godz. 18.00. Zachęcamy do przynoszenia świec i lampionów. W Adwencie zapraszamy na Jutrznię prowadzoną przez Neokatechumenat od poniedziałku do piątku o godz. 6.00.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek o godz. 18.00 będziemy modlić się o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek Spowiedź św. z udziałem dzieci od godz. 16.00 i Msza św. o godz. 16.45.
 4.  Adwentowe rekolekcje parafialne odbędą się: z udziałem dzieci i młodzieży od 4 do 7 grudnia. Dla dorosłych w kaplicy w Kątach od 5 do 7 grudnia poprowadzi je ks. Grzegorz Reiss. W kościele parafialnym w dniach od 8 do 11 grudnia. Wygłosi je ks. Sławomir Homoncik. Nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas każdej Mszy św. W kościele parafialnym w niedzielę według grafiku niedzielnego oraz w dni powszednie o godz. 6.45, 8.00, 10.00, 18.00, 19.30.
 5. W pierwszy piątek miesiąca 3 grudnia od godz. 19.00 do 20.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, która odbędzie się w kościele na „Górce”. W tym dniu również Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy w Kątach do godz. 21.00.
 6. Zapraszamy do Sanktuarium na Mariankach w piątek 2 grudnia na Drogę Krzyżową o godz. 20.00. W sobotę 3 grudnia na pieszą pielgrzymkę mężczyzn, która wyruszy z kościoła parafialnego po Mszy św. o godz. 6.45, a o godz. 17.00 na Msze św. z modlitwą o uzdrowienie.
 7. W sobotę 3 grudnia zapraszamy na nabożeństwo w pierwsze soboty miesiąca. Zapraszamy na Msze św. o godz. 8.00 różaniec i 15 minutowa medytację. W tym dniu o godz. 7.10 zapraszamy na pieszą pielgrzymkę kobiet, która wyruszy z Sanktuarium na Mariankach do kościoła parafialnego.
 8. W naszej wspólnocie parafialnej serdecznie witamy ks. Zbigniewa Borkowskiego, który decyzją ks. Prowincjała naszego Zgromadzenia podejmie posługę duszpasterską w kaplicy w Kątach.
 9. Od dziś można zaopatrywać się w świece Caritas oraz opłatki na stół wigilijny, które są dostępne w sklepiku parafialnym.
 10. W sklepach w czasie Adwentu są wystawione kosze naszej Caritas, do których można składać dary żywnościowe dla ubogich rodzin.
 11. Pomoc z Caritasu będzie wydawana w dniach od 14 do 18 grudnia.
 12. W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana: Anna Cacek l. 41, Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

20 listopada

 1. W ubiegłą niedzielę odbyła się zbiórka do puszek. Ofiary zebrane na Kościół prześladowany  Solidarni z Ukraina wyniosły 1920 zł.
 2. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jest to patronalne święto Służby Liturgicznej Ołtarza. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w posługę w czasie liturgii.
 3. Dzisiejsza niedziela kończy rok liturgiczny. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent. Msze św. roratnie będą odprawianie od poniedziałku do soboty o godz. 6.45. Od przyszłej niedzieli będzie można zaopatrywać się w poświęcone opłatki na stół wigilijny, które będą dostępne w zakrystii i kancelarii parafialnej. Rekolekcje w naszej parafii rozpoczną się 8 grudnia w Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny 8 grudnia. Rekolekcje poprowadzi ks. Sławomir Homoncik vce Prowincjał naszego Zgromadzenia.
 4. We wtorek będziemy obchodzić wspomnienie św. Cecylii patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Z tej okazji składamy najlepsze życzenia siostrze organistce, chórowi, zespołom młodzieżowym i dziecięcym  i orkiestrze.
 5. W czwartek 24 listopada zapraszamy wszystkich, którzy podjęli się duchowej adopcji dziecka poczętego na Msze św. o godz. 18.00.
 6. Bractwo Misterium Męki Pańskiej zaprasza na spotkanie organizacyjne misterium wszystkich zaangażowanych jak i nowe osoby chcące wziąć w nim udział do klasztoru na Mariankach w niedzielę 27 listopada o godz. 18.00.
 7. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.
 8.  W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Marian Bąk l. 73, Helena Bojara l. 69, Sabina Dymowska l. 74, Marcin Skwarek l. 45. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

XXXIII Niedziela Zwykła

13 listopada

 1. Dziś w Kościele Powszechnym obchodzimy VI Światowy Dzień Ubogich  pod hasłem: Chrystus dla  was stał się ubogim oraz XIV Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym poświęcony Ukrainie pod hasłem: Uleczyć tęsknotę. Ofiary zebrane do puszek będą przeznaczone na pomoc Ukrainie. Również dziś o godz. 18.30  zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. 
 2. Wyjazd do kina na film pt: Prorok opowiadający o posłudze Prymasa Tysiąclecia w środę 16 listopada o godz. 17.30.
 3. W sobotę 19 listopada o godz. 17.00 w Sanktuarium na Mariankach zostanie odprawiona Msza św. z udziałem rodziców oczekujących narodzin dziecka.
 4. Zachęcamy do składamia intencji wypominkowych za zmarłych. W wypominkach modlimy się we wtorki podczas Nieszporów za zmarłych i w niedzielę przed Mszą św. o godz. 10.00.
 5. Przez cały listopad na 15 minut przed Mszą św. o godz. 18.00 zapraszamy na wypominki.
 6.  Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego, gdzie możemy nabyć OREMUS, dewocjonalia oraz tygodniki katolickie.
 7. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Sławomir Chaciński l. 60, Konstanty Siewko l. 94, Zdzisław Bobis l. 73.   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

XXXII Niedziela Zwykła

6 listopada 2022 r.

 1. Taca przeznaczona na cele remontowe naszej parafii wyniosła 7580 zł oraz w Kątach 1570 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.
 2. W piątek 11 listopada przypada 104 rocznica Odzyskania Niepodległości. W tym dniu w sposób szczególny pamiętamy i modlimy się w intencji naszej Ojczyzny. Msze św. w tym dniu będą odprawiane o godz. 7.00, 8.00, 18.00. Uroczysta Msza św. za Ojczyznę zostanie odprawiona o godz. 10.00. W Narodowe Święto Niepodległości w Archidiecezji Warszawskiej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. W sobotę 12 listopada zapraszamy do Sanktuarium na Mariankach małżonków pragnących poczęcia dziecka na Msze św. o godz. 17.00.
 4.  Za tydzień pod hasłem: Chrystus dla  was stał się ubogim będziemy obchodzić w Kościele Powszechnym VI Światowy Dzień Ubogich.
 5. W środę 16 listopada zapraszamy  do Kina Ursynów na film pt: Prorok opowiadający o posłudze Prymasa Tysiąclecia. Wyjazd o godz. 17.30 sprzed parkingu kościelnego koszt 40 zł.
 6. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego, gdzie możemy nabyć OREMUS, dewocjonalia oraz tygodniki katolickie.
 7. Zachęcamy do składania intencji wypominkowych za zmarłych. W wypominkach modlimy się we wtorki podczas Nieszporów za zmarłych i w niedzielę przed Mszą św. o godz. 10.00.
 8. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana :Józef  Buczek l. 74, Jerzy Rokita l. 76, Jarosław Adwent l. 55. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

XXXI Niedziela Zwykła

30 października 2022 r.

 1. Dziś przypada Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na cele remontowe naszej parafii. Dziś ministranci, po każdej Mszy św. będą rozprowadzać znicze i zbierać ofiary na zjazd ministrancki w Licheniu.
 2. Zbliża się miesiąc listopad, w którym Kościół szczególnie zachęca do modlitwy za zmarłych. Jest ona również ważnym elementem mariańskiego charyzmatu. Jak co roku zapraszamy do modlitewnej pamięci o tych, którzy odeszli z tego świata. We wtorek 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele parafialnym będą odprawiane o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 19.00. O godz. 12.00 uroczysta Msza św. zostanie odprawiona na cmentarzu, a po niej odbędzie się procesja na starej i nowej części cmentarza. Od godz. 11.00 na cmentarzu będziemy modlić się w wypominkach za zmarłych. Przy bramach wejściowych na cmentarz mariańscy klerycy będą przyjmować intencje wypominkowe.
 3.  W oktawie Dnia Zadusznego do 8 listopada po Mszy św. o godz. 18.00 sprawowane będą nieszpory za zmarłych w wypominkach. Przez cały listopad codziennie o godz. 18.00 będzie odprawiana Msza św. za zmarłych poleconych w wypominkach. Od jutra do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy (choćby myślnie) za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych. Przez cały listopad na 15 minut przed Mszą św. o godz. 18.00 będziemy polecać zmarłych w wypominkach.
 4. W środę 2 listopada przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. dnia zadusznego będą odprawiane  w kościele parafialnym o godz. 7.00, 8.00, 10.00 i 18.00 o godz. 15.00 na cmentarzu.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek 3 listopada zapraszamy do wspólnej modlitwy o powołania do Zgromadzenia Księży Marianów na Mszy św. o godz. 18.00. W piątek Spowiedź św. od godz. 16.00 i Msza św. o godz. 16.45 z udziałem dzieci.
 6. W pierwszy piątek miesiąca 4 listopada zapraszamy od godz. 19.00 do 20.00 na Adorację Najświętszego Sakramentu w kościele na „Górce”.
 7. Zapraszamy do Sanktuarium na Mariankach w piątek 4 listopada na Drogę Krzyżową o godz. 20.00. W sobotę 5 listopada na pieszą pielgrzymkę mężczyzn, która wyruszy z kościoła parafialnego po Mszy św. o godz. 7.00, a o godz. 17.00  na Msze św. z modlitwą o uzdrowienie.
 8. W sobotę 5 listopada zapraszamy na nabożeństwo w pierwsze soboty miesiąca. Zapraszamy na Msze św. o godz. 8.00 różaniec i 15 minutowa medytację. W tym miesiącu będziemy wynagradzać za grzechy popełnione przeciwko Dziewictwu Maryi.
 9.  Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego, gdzie możemy nabyć OREMUS, dewocjonalia oraz tygodniki katolickie.
 10.  W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Danuta Myszkowska l. 67, Witold Rohm l. 73, Artur Paczesny l. 51, Jan Łoś l. 79.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

23 października 2022 r.

 1. Ofiary zebrane w Dniu Papieskim to 4480 zł.
 2. Dziś w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Misyjny, nazwany w Polsce niedzielą misyjną.
 3. Można składać intencje wypominkowe za zmarłych. Formularze wypominkowe są do wzięcia w zakrystii i kancelarii parafialnej. W wypominkach modlimy się we wtorki podczas Nieszporów za zmarłych i w niedzielę przed Mszą św. o godz. 10.00. 
 4. We wtorek 25 października zapraszamy osoby, które podjęły się duchowej adopcji dziecka poczętego na Msze św. o godz. 18.00.
 5. Zapraszamy na spotkanie grupy biblijnej we wtorek 25 października o godz. 19.00.
 6. W środę 26 października w przychodni Fam-Medica przy ul. Ks. Sajny 1a w godzinach od 15.30 do 17.00 odbędzie się bezpłatne komputerowe badanie wzroku.
 7. W piątek 28 października zapraszamy do kina na film pt: Medjugorje. Wyjazd w piątek o godz. 17.30 z parkingu kościelnego. Zapisy w kancelarii parafialnej lub zakrystii. Koszt 40 zł.
 8.  Do kancelarii parafialnej można zgłaszać nowe pomniki, które zostaną poświęcone 1 listopada.  Informacje dotyczące przebiegu Uroczystości Wszystkich Świętych zostaną podane w przyszłym tygodniu.
 9. Za tydzień taca będzie przeznaczona na cele remontowe naszej parafii.
 10. Biuro Pielgrzymkowe Księży Marianów zaprasza na pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii w terminie 17-26 listopada. W programie m. in. Betlejem, Jerozolima, Nazaret. Szczegóły na stronie internetowej www.marianum.pl.
 11. Dziś po każdej Mszy św. Ministranci będą rozprowadzać znicze. Ofiary zebrane będą przeznaczone na ich działalność.
 12. W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana: Anna Bernacka-Glińska l. 64. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

XXIX Niedziela Zwykła

16 października 2022 r.

 1. Dziś obchodzimy XXII Dzień Papieski pod hasłem: „Blask Prawdy”. Zgodnie z tradycją przeprowadzamy zbiórkę do puszek przeznaczoną na finansowanie programu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, który jest przeznaczony na kształcenie zdolnej a ubogiej młodzieży.
 2.  Można składać intencje wypominkowe za zmarłych. Formularze wypominkowe są do wzięcia w zakrystii i kancelarii parafialnej. W wypominkach modlimy się we wtorki podczas Nieszporów za zmarłych i w niedzielę przed Mszą św. o godz. 10.00. 
 3. Zapraszamy na spotkanie grupy biblijnej we wtorek 18 października o godz. 19.00.
 4. W środę 19 października o godz. 19.15 odbędzie się spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej.
 5. Do kancelarii parafialnej można zgłaszać nowe pomniki, które zostaną poświęcone 1 listopada.
 6.  Na Zamku Królewskim na Wawelu w dniach od 12 stycznia do 16 kwietnia 2023 roku odbędzie się wystawa: Z Antwerpii do Krakowa. Jacob Mertens i malarstwo krakowskie około roku 1600. W związku z wystawą Zamek Królewski na Wawelu zwrócił się z prośbą o wypożyczenie do celów ekspozycyjnych Piety – Matka Boska trzymająca w ramionach martwe ciało Chrystusa znajdująca się w kościele „na Górce”.
 7. Biuro Pielgrzymkowe Księży Marianów serdecznie zaprasza na pielgrzymkę do Ziem Świętej i Jordanii w terminie 17-26 listopada. W programie m. in. Betlejem, Jerozolima, Nazaret. Szczegóły na stronie internetowej www.marianum.pl
 8.  Zapraszamy na Różaniec, który w kościele parafialnym będziemy odmawiać od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej, w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00, a w niedzielę o godz. 18.30. Dzieci zapraszamy na Różaniec we wtorki i czwartki o godz. 16.45. Za odmówienie Różańca można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 9.   W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Władysław Pietrucha l. 86, Janina Walczak l. 68, Grażyna Mazur l. 69. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

XXVII Niedziela Zwykła

2 października 2022 r.

 1. Taca zebrana na cele remontowe parafii wyniosła 8190 zł.
 2. Można już składać intencje wypominkowe za zmarłych. Formularze wypominkowe w zakrystii i kancelarii parafialnej. W wypominkach modlimy się we wtorki podczas nieszporów za zmarłych i w niedzielę przed Mszą św. o godz.10:00.
 3. Za tydzień obchodzić będziemy XXII Dzień Papieski pod hasłem: „Blask Prawdy”. Zgodnie z tradycją przeprowadzamy zbiórkę do puszek na rzecz wsparcia kształcenia zdolnej młodzieży. 
 4.  W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek o godz. 18.00 Msza św. w intencji powołań. W piątek Spowiedź św. z udziałem dzieci od godz. 16.00.  
 5. Zapraszamy do Sanktuarium na Mariankach. W piątek 7 października o godz. 21.00 Droga Krzyżowa. W sobotę 8 października o godz. 17:00 zostanie odprawiona Msza św. o dar potomstwa.
 6.  Od 27 września Msze św. za wstawiennictwem św. Antoniego są sprawowane w kościele parafialnym o godz. 9.00.
 7.  Zapraszamy na Różaniec, który w kościele parafialnym będziemy odmawiać od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej, w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00, a w niedzielę o godz. 18.30. Dzieci zapraszamy na Różaniec we wtorki i czwartki o godz. 16.45. Za odmówienie Różańca można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 8. W tym tygodniu odeszli do Pana: Henryk Myszkowski l. 87, Wanda Adamczyk l. 81, Roman Marmuś l. 71. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

XXVI Niedziela Zwykła

25 września 2022 r.

 1. Dziś w naszej parafii gościmy ks. Stanisława Kosiorowskiego, który podczas każdej Mszy św. wygłosi kazanie wprowadzające nas w przeżywanie pierwszych sobót miesiąca.  Dzisiejsza taca jest przeznaczona na cele remontowe naszej parafii.
 2. W naszej parafii trwają warsztaty liturgiczno – muzyczne. Zapraszamy na wieczór uwielbienia dziś 25 września o godz. 18.30 w kościele „na Górce”.
 3. Na stronie internetowej parafii znajduje się informacja dotycząca zapisów na przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla młodzieży. Zapraszamy do zapoznania się i wysyłania zgłoszeń.
 4.  Zapraszamy chętnych, którzy pragną czytać  Słowo Boże w czasie liturgii Mszy św.  Pragniemy utworzyć grupę biblijną opartą na formule Lectio Divina.  Pierwsze spotkanie 27 września o godz. 19.00.
 5. Od wtorku 27 września Msza św. za wstawiennictwem św. Antoniego będzie sprawowana w kościele parafialnym o godz. 9.00.
 6. W sobotę 1 października w kościele „na Górce” o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie z twórcami księgi małżeństw 1668-1701 i księgi zmarłych 1683-1685 parafii Nowa Jerozolima.
 7. Od soboty zapraszamy na Różaniec, który w kościele parafialnym będziemy odmawiać od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej, w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00, a w niedzielę o godz. 18.30. Dzieci zapraszamy na Różaniec we wtorki i czwartki o godz. 16.45. Za odmówienie Różańca można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 8. W tym tygodniu odeszli do Pana: Jan Nowak l. 70, Helena Kozłowska  l. 87, Jacek Bąk l. 67, Hanna Cierniewska l. 72, Paweł Fijałkowski l. 65. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Leave a Reply