Ogłoszenia parafialne

V Niedziela Zwykła

5 lutego

 1. Taca przeznaczona na cele remontowe naszej parafii wyniosła 6340 zł. W kaplicy w Kątach 1534 zł.
 2. Misterium Męki Pańskiej w Górze Kalwarii będzie miało miejsce 1 kwietnia 2023 r. Bractwo Misterium Męki Pańskiej zaprasza do współpracy przy tym przedsięwzięciu wszystkich zaangażowanych dotychczas jak i nowe osoby chcące wziąć w nim udział. Dzisiaj po każdej Mszy św. są zbierane do puszek ofiary na organizację tegorocznego misterium. Wszelkie informacje na jego temat są dostępne na stronie: kalwaria-mazowsza.org
 3. W piątek 10 lutego zapraszamy na godz. 19.00 do Kościoła na Górce na Wieczór Uwielbienia, prowadzony przez Zespół Młodzieżowy Synaj. 
 4. W sobotę 11 lutego przypada XXXI Światowy Dzień Chorego. Dodatkowa Msza św. zostanie odprawiona o godz. 10.00 w intencji chorych i ich opiekunów.
 5. W sobotę 11 lutego zapraszamy do Sanktuarium na Mariankach małżonków pragnących poczęcia dziecka na Msze św. o godz. 17.00.
 6. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Lourdes w dniach od 9 do 19 września. W programie m. in. odwiedziny klasztoru zakonu Sióstr Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i pomodlimy się przy cudownie zachowanych relikwiach św. Małgorzaty Marii Alacoque – święta ta związana jest z kultem pierwszych piątków miesiąca. Udamy się także do Ars-sur- Formans, gdzie nawiedzimy sanktuarium św. Jana Maria Vianney. W programie ponadto Wenecja z której udamy się na prywatny rejs statkiem w stronę placu św. Marka gdzie, wraz z przewodnikiem zwiedzimy przepiękną bizantyjską Bazylikę Św. Marka. Koszt 1300 zł i 440 Euro.
 7. Kurs przedmałżeński rozpocznie się 16 lutego o godz. 19.00 w salkach domu parafialnego. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
 8. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. W kiosku parafialnym do nabycia Oremus oraz tygodniki katolickie.
 9. W tym tygodniu odeszli do Pana: Helena Alchimowicz l. 92, Ryszard Szymański l. 74, Kazimiera Mordzelewska l. 72. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

IV Niedziela Zwykła

29 stycznia

 1. Dziś zapraszamy na parafialny koncert kolęd, który odbędzie się o godz. 17.30 w kościele parafialnym. Dzisiejsza taca będzie przeznaczona na cele remontowe naszej parafii.
 2. W czwartek 2 lutego obchodzić będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego i Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. tego dnia odprawione będą o godz. 7.00, 8.00, 10.00 i 18.00. oraz w kaplicy w Kątach o godz. 18.00. Podczas Mszy św. poświęcimy świece. Będziemy modlić się za tych, którzy poświęcili swoje życie na służbę Bogu w życiu konsekrowanym. Taca zebrana w tym dniu zostanie przeznaczona na zakony klauzurowe.
 3. W piątek 3 lutego Kościół katolicki wspomina św. Błażeja. Tego dnia udzielimy tzw. błogosławieństwa św. Błażeja, uważanego za patronów chorób gardła. Podczas tej ceremonii ksiądz przykłada do gardła dwie skrzyżowane świece.
 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek o godz. 18.00 będziemy modlić się o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek spowiedź dla dzieci od godz. 16.00 i Msza św. o godz. 16.45.
 5. Adoracja w kościele na „Górce” w piątek 3 lutego od godz. 19.00 do 20.00.
 6. Zapraszamy do Sanktuarium na Mariankach w piątek 3 lutego na Drogę Krzyżową o godz. 20.00. W sobotę 4 lutego na pieszą pielgrzymkę mężczyzn, która wyruszy z kościoła parafialnego po Mszy św. o godz. 7.00, a o godz. 17.00 na Msze św. z modlitwą o uzdrowienie.
 7. W sobotę 4 lutego zapraszamy na nabożeństwo w pierwsze soboty miesiąca. Zapraszamy na Msze św. o godz. 8.00 różaniec i 15 minutowa medytację. W tym dniu o godz. 7.10 zapraszamy na pieszą pielgrzymkę kobiet, która wyruszy z Sanktuarium na Mariankach do kościoła parafialnego.
 8. W niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 13.00 wymiana tajemnic Różańca, a o godz. 15.00 Godzina Święta.
 9. W ferie zimowe 19 i 26 lutego nie będzie Mszy św. w kościele na „Górce”.
 10. W tym tygodniu odeszli do Pana: Zygmunt Szymański l. 74, Ryszard Muszyński l. 75. Ks. Mirosław Goliński l. 58. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

III Niedziela Zwykła

22 stycznia

 1. W ramach kolędy odwiedziny parafian od poniedziałku do piątku od godz. 16.00 w soboty od godz. 15.00. Plan kolędy znajduje się w gablocie i na stronie internetowej. Kolęda dodatkowa odbędzie się w sobotę 28 stycznia.
 2. Dziś obchodzimy ustanowioną przez papieża Franciszka Niedzielę Słowa Bożego. Z tej okazji szczególnie zachęcamy do czytania Pisma Świętego w rodzinach.
 3. W poniedziałek, przypada 10 rocznica śmierci Kardynała Józefa Glempa, Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego (1981-2006). Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.
 4. W piątek 27 stycznia wspomnienie liturgiczne bł. Jerzego Matulewicza Odnowiciela Zgromadzenia Księży Marianów i Założyciela Sióstr Służebnic Jezusa w Eucharystii. Trwamy na Nowennie przed Jego wspomnieniem, którą odmawiamy po Mszy św. wieczornej.
 5. W niedzielę 29 stycznia zapraszamy na parafialny koncert kolęd, który odbędzie się o godz. 17.30 w kościele parafialnym.
 6. Nauki przedmałżeńskie w naszej parafii rozpoczną się w czwartek 16 lutego o godz. 19.00 w salkach parafialnych. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
 7. W ferie zimowe 19 i 26 lutego nie będzie Mszy św. w kościele na „Górce”.
 8. Serdecznie zapraszamy na konferencję: „Kobieta według zamysłu Boga”. Odbędzie się ona 26 stycznia o godz. 20.00 w sali kinowej domu zakonnego na Mariankach.
 9. Za tydzień taca będzie przeznaczona na cele remontowe naszej parafii.
 10. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego, gdzie możemy nabyć OREMUS, dewocjonalia oraz tygodniki katolickie.
 11. W tym tygodniu odeszli do Pana: Jadwiga Hilt l. 87, Mieczysław Jakubiak l. 69. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

II Niedziela Zwykła

15 stycznia

 1. W ramach kolędy odwiedziny parafian od poniedziałku do piątku od godz. 16.00 w soboty od godz. 15.00. Plan kolędy znajduje się w gablocie i na stronie internetowej.
 2. W dniach 18 – 25 stycznia będziemy obchodzić Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości (por. Iz 1, 17)”.
 3. Od środy 18 stycznia do czwartku 26 stycznia, po wieczornej Mszy św. będziemy odmawiać nowennę przed liturgicznym wspomnieniem bł. Jerzego Matulewicza, odnowiciela Zgromadzenia Księży Marianów i założyciela Zgromadzenia Sióstr Jezusa w Eucharystii.
 4. Nauki przedmałżeńskie w naszej parafii rozpoczną się w czwartek 16 lutego o godz. 19.00 w salkach parafialnych. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
 5. Za tydzień w niedzielę 22 stycznia po Mszy św. o godz. 11:30 Zapraszamy na jasełka pt.: „Tadek niejadek i przyjaciele w drodze do Betlejem” w wykonaniu scholii Boże Owieczki.
 6. W niedzielę 29 stycznia zapraszamy na parafialny koncert kolęd, który odbędzie się o godz. 17.30 w kościele parafialnym.
 7. W związku z feriami nie będzie Mszy św.  w kościele „na Górce” w niedzielę 19 i 26 lutego.
 8. W tym tygodniu odeszli do Pana:  Wanda Sosnowska l. 93, Hanna Prendota l. 74, Sławomir Pielak l. 58, Janina Durka- Muszelska l. 87, Józefa Wielgosz l. 74, Zofia Bysiec l. 79, Wanda Grynowiecka l.92, Wojciech Gieleciński l. 70. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Niedziela Chrztu Pańskiego

8 stycznia

 1. W ramach kolędy odwiedziny parafian od poniedziałku do piątku od godz. 16.00 w soboty od godz. 15.00. Plan kolędy znajduje się w gablocie i na stronie internetowej.
 2. W piątek 13 stycznia po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie.
 3. W sobotę 14 stycznia o godz. 17.00 w Sanktuarium na Mariankach Msza św. z udziałem małżonków pragnących poczęcia dziecka.
 4. W niedzielę 29 stycznia zapraszamy na parafialny koncert kolęd, który odbędzie się o godz. 17.30 w kościele parafialnym.
 5. Przypominamy o uregulowanie opłat administracyjnych na naszym cmentarzu.
 6. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego, gdzie możemy nabyć OREMUS, dewocjonalia oraz tygodniki katolickie. 

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

1 stycznia

 1. Dziś Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W pierwszym dniu roku 1 stycznia odpustu zupełnego udziela się wiernemu, który pobożnie będzie uczestniczyć uroczystym śpiewie albo recytacji Hymnu: Veni, Creator (O Stworzycielu, Duchu Przyjdź). Po Mszy św. o godz. 13.00 wymiana tajemnic Różańca, a o godz. 15.00 Godzina Święta. Na wszystkich Mszach św. odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek o godz. 18.00 będziemy modlić się o powołania kapłańskie i zakonne. Wszystkich odprawiających pierwsze piątki miesiąca zachęcamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi na jednej z Mszy św., które z racji uroczystości Objawienia Pańskiego są odprawiane w porządku niedzielnym.
 3. W piątek 6 stycznia przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. Po każdej Eucharystii nastąpi błogosławieństwo kadzidła i kredy, którą potem naznaczymy drzwi naszych domów. Składane przy tej okazji ofiary będą przeznaczone na misyjne dzieło Kościoła. Z racji uroczystości w piątek można spożywać pokarmy mięsne.
 4. Zapraszamy do Sanktuarium na Mariankach w piątek 6 stycznia na Drogę Krzyżową o godz. 20.00. W sobotę 7 stycznia na pieszą pielgrzymkę mężczyzn, która wyruszy z kościoła parafialnego po Mszy św. o godz. 7.00, a o godz. 17.00 na Msze św. z modlitwą o uzdrowienie.
 5. W sobotę 7 stycznia zapraszamy na nabożeństwo w pierwsze soboty miesiąca. Zapraszamy na Msze św. o godz. 8.00 różaniec i 15 minutowa medytację. W tym dniu o godz. 7.10 zapraszamy na pieszą pielgrzymkę kobiet, która wyruszy z Sanktuarium na Mariankach do kościoła parafialnego.
 6. W ramach Kolędy odwiedziny parafian od poniedziałku do piątku od godz. 16.00 w soboty od godz. 15.00. Plan kolędy znajduje się w gablocie i na stronie internetowej.
 7. W tym tygodniu odeszli do Pana:  Władysława Bralewska l. 93, Jacek Krupa l 60, Zofia Bartoszewska l. 78.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
 8. Z okazji Nowego Roku składamy drogim parafianom najserdeczniejsze życzenia. Niech Święta Boża Rodzicielka wyprasza u swego Syna dar żywej wiary, nadziei i miłości i błogosławieństwa na cały Nowy Rok 2023. Oby był on czasem łaski, doświadczania Bożej miłości oraz ludzkiej dobroci i życzliwości.

Uroczystość Narodzenia Pańskiego

25 grudnia

 1. W piątek 30 grudnia obchodzimy Święto Świętej Rodziny. Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 10.00 i 18.00.
 2. W Sobotę 31 grudnia o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem, skierujemy do Boga nasze przeprosiny i prośby, podsumowując mijający rok.
 3. Za tydzień Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Tego dnia na wszystkich Mszach św. odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Po Mszy św. o godz. 13.00 wymiana tajemnic Różańca św.
 4. Dziękujemy za ofiary złożone przez Koła Różańcowe w kwocie 1400 zł.
 5. Składamy podziękowania państwu Radomskim za choinki, panu Stanisławowi Kochańskiemu za tegoroczną szopkę. Dziękujemy również wszystkim którzy wsparli ubogie rodziny składając dary w sklepach naszego miasta.
 6. W tym tygodniu odeszły do Pana: Teresa Rechnio l. 77, Barbara Kamać l. 71. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

IV Niedziela Adwentu

18 grudnia

 1. Dziś po Mszach św. o godz. 10.00 i 11.30 i w kościele „na Górce” o godz. 11.00 Skauci Europy rozprowadzają pierniczki. Natomiast po każdej Mszy św. rozdają betlejemskie światło pokoju.
 2.  W piątek 23 grudnia zapraszamy osoby, które podjęły się duchowej adopcji dziecka poczętego na Msze św. o godz. 18.00.  
 3. W sobotę przypada Wigilia. Msze św. będą sprawowane o godz. 6.45 i 8.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Spowiedź od godz. 7.00 do 10.00.
 4. Msza św. Pasterka w kościele parafialnym będzie sprawowana o godz. 24.00. Pasterka w kaplicy w Kątach o godz. 22.00 w kościele „na Górce” o godz. 23.00. W Sanktuarium na Mariankach o godz. 21.00 i 23.00. Ofiary złożone na tacę zbieraną w czasie Pasterki są przeznaczone na Dom Samotnej Matki.
 5. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Poza tym w pierwszy i drugi dzień Świąt porządek Mszy św. niedzielny.
 6.  W tym tygodniu odeszli do Pana: Zdzisław Sęk l. 85, Antoni Mentlak l. 66, Helena Bąbik l. 88, Jadwiga Masna l. 84, Stanisław Turkowski l. 80, Ewa Mariola Fabisiak l. 52, Barbara Barczak l.88. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

III Niedziela Adwentu

11 grudnia

 1. Dziś ofiary do puszek będą zbierać członkowie Bractwa Męki Pańskiej. Ofiary będą przeznaczone na Misterium Męki Pańskiej. Warsztaty Terapii Zajęciowej zapraszają w dniu dzisiejszym na świąteczny kiermasz w siedzibie przy ulicy ks. Sajny.
 2. Prosimy o zgłaszanie do kancelarii tych chorych, których nie odwiedzamy w pierwsze piątki miesiąca, a którzy chcieliby skorzystać z sakramentu pokuty.
 3. W Adwencie zapraszamy na Jutrznię prowadzoną przez Neokatechumenat od poniedziałku do piątku o godz. 5.45. Msze św. roratnie są odprawiane od poniedziałku do soboty o godzinie 6.45. Dzieci zapraszamy na śniadanie.
 4. Można zaopatrywać się w świece Caritas oraz opłatki na stół wigilijny, które są dostępne w sklepiku parafialnym.
 5. W sklepach w czasie Adwentu są wystawione kosze naszej Caritas, do których można składać dary żywnościowe dla ubogich rodzin. Pomoc z Caritasu będzie wydawana w dniach od 14 do 16 grudnia.
 6. Zapraszamy do Sanktuarium na Mariankach w dniach od 11 do 14 grudnia na rekolekcje, które poprowadzi ks. Grzegorz Reiss. Nauki rekolekcyjne będą głoszone na wszystkich Mszach św. W sobotę 17 grudnia zapraszamy rodziców, oczekujących narodzin dziecka na Msze św. o godz. 17.00.
 7. Spotkanie Duszpasterskiej Rady parafialnej odbędzie się 13 grudnia we wtorek o godz. 19.15.
 8. Zapraszamy wszystkie kobiety na spotkanie formacyjne Ezer Kenegdo. Spotkania są zaproszeniem do zgłębiania piękna kobiecości według Bożego zamysłu i odkrywania skarbu złożonego w sercu kobiety. Patronem jest Akademia Rozwoju Talentów. Wstęp wolny, spotkania odbywają się raz w miesiącu w sali kinowej na Mariankach. Pierwsze spotkanie odbędzie się 15 grudnia 2022 r. o godz. 20.00.
 9. Informacje dotyczące tegorocznej wizyty duszpasterskiej zostaną podane w przyszłym tygodniu.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W sklepiku parafialnym są do nabycia świece Caritas i kalendarze.
 11. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Tomasz Krupa l. 77, Teresa Kawka l. 85, Piotr Kościelny l. 76, Jan Mazur l. 91, Grzegorz Sidor l. 48, Jarosław Jaworski l 74. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

II Niedziela Adwentu

4 grudnia

 1. Taca zebrana na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Warszawie wyniosła 4230 zł.
 2.  W Adwencie Msze św. roratnie od poniedziałku do soboty o godz. 6.45. Dzieci zapraszamy na śniadanie. W Kątach Msze św. roratnie w poniedziałek o godz. 7.00 w środy i piątki o godz. 18.00. Zachęcamy do przynoszenia świec i lampionów. W Adwencie zapraszamy na Jutrznię prowadzoną przez Neokatechumenat od poniedziałku do piątku o godz. 5.45.
 3.   Adwentowe rekolekcje parafialne odbędą się: z udziałem dzieci i młodzieży od 4 do 7 grudnia. Dla dorosłych w kaplicy w Kątach od 5 do 7 grudnia poprowadzi je ks. Grzegorz Reiss. W kościele parafialnym w dniach od 8 do 11 grudnia. Wygłosi je ks. Sławomir Homoncik. Nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas każdej Mszy św. W kościele parafialnym w niedzielę według grafiku niedzielnego oraz w dni powszednie o godz. 6.45, 8.00, 10.00, 18.00, 19.30.
 4. W czwartek będziemy obchodzić odpust parafialny Niepokalanego Poczęcia NMP. Na Mszy św. o godz. 18.00 księża i bracia Marianie odnowią swoje śluby zakonne. W tym dniu o godz. 17.00 z Sanktuarium na Mariankach wyruszy pielgrzymka kobiet do kościoła parafialnego.
 5. Zapraszamy do Sanktuarium na Mariankach w sobotę 10 grudnia o godz. 17.00 Msza św. I nabożeństwo dla małżeństw pragnących poczęcia potomstwa.
 6. Za tydzień ofiary do puszek będą zbierać członkowie Bractwa Męki Pańskiej. Ofiary będą przeznaczone na Misterium Męki Pańskiej.
 7. Zapraszamy wszystkie kobiety na spotkanie formacyjne Ezer Kenegdo. Spotkania są zaproszeniem do zgłębiania piękna kobiecości według Bożego zamysłu i odkrywania skarbu złożonego w sercu kobiety. Patronem jest Akademia Rozwoju Talentów. Wstęp wolny, spotkania odbywają się raz w miesiącu w sali kinowej na Mariankach. Pierwsze spotkanie odbędzie się 15 grudnia 2022 r. o godz. 20.00.
 8. Od dziś można zaopatrywać się w świece Caritas oraz opłatki na stół wigilijny, które są dostępne w sklepiku parafialnym.
 9. W sklepach w czasie Adwentu są wystawione kosze naszej Caritas, do których można składać dary żywnościowe dla ubogich rodzin.
 10. Pomoc z Caritasu będzie wydawana w dniach od 14 do 18 grudnia.
 11. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Helena Morawińska l. 89, Marianna Krupa l. 86, Stanisław Biczyk l. 86,  , Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

I Niedziela Adwentu

27 listopada

 1. Dziś pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i czas bezpośredniego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Metropolitarnego Seminarium Duchownego św. Jana Chrzciciela w Warszawie.
 2. W Adwencie Msze św. roratnie od poniedziałku do soboty o godz. 6.45. Dzieci zapraszamy na śniadanie. W Kątach Msze św. roratnie w poniedziałek o godz. 7.00 w środy i piątki o godz. 18.00. Zachęcamy do przynoszenia świec i lampionów. W Adwencie zapraszamy na Jutrznię prowadzoną przez Neokatechumenat od poniedziałku do piątku o godz. 6.00.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek o godz. 18.00 będziemy modlić się o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek Spowiedź św. z udziałem dzieci od godz. 16.00 i Msza św. o godz. 16.45.
 4.  Adwentowe rekolekcje parafialne odbędą się: z udziałem dzieci i młodzieży od 4 do 7 grudnia. Dla dorosłych w kaplicy w Kątach od 5 do 7 grudnia poprowadzi je ks. Grzegorz Reiss. W kościele parafialnym w dniach od 8 do 11 grudnia. Wygłosi je ks. Sławomir Homoncik. Nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas każdej Mszy św. W kościele parafialnym w niedzielę według grafiku niedzielnego oraz w dni powszednie o godz. 6.45, 8.00, 10.00, 18.00, 19.30.
 5. W pierwszy piątek miesiąca 3 grudnia od godz. 19.00 do 20.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, która odbędzie się w kościele na „Górce”. W tym dniu również Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy w Kątach do godz. 21.00.
 6. Zapraszamy do Sanktuarium na Mariankach w piątek 2 grudnia na Drogę Krzyżową o godz. 20.00. W sobotę 3 grudnia na pieszą pielgrzymkę mężczyzn, która wyruszy z kościoła parafialnego po Mszy św. o godz. 6.45, a o godz. 17.00 na Msze św. z modlitwą o uzdrowienie.
 7. W sobotę 3 grudnia zapraszamy na nabożeństwo w pierwsze soboty miesiąca. Zapraszamy na Msze św. o godz. 8.00 różaniec i 15 minutowa medytację. W tym dniu o godz. 7.10 zapraszamy na pieszą pielgrzymkę kobiet, która wyruszy z Sanktuarium na Mariankach do kościoła parafialnego.
 8. W naszej wspólnocie parafialnej serdecznie witamy ks. Zbigniewa Borkowskiego, który decyzją ks. Prowincjała naszego Zgromadzenia podejmie posługę duszpasterską w kaplicy w Kątach.
 9. Od dziś można zaopatrywać się w świece Caritas oraz opłatki na stół wigilijny, które są dostępne w sklepiku parafialnym.
 10. W sklepach w czasie Adwentu są wystawione kosze naszej Caritas, do których można składać dary żywnościowe dla ubogich rodzin.
 11. Pomoc z Caritasu będzie wydawana w dniach od 14 do 18 grudnia.
 12. W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana: Anna Cacek l. 41, Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

20 listopada

 1. W ubiegłą niedzielę odbyła się zbiórka do puszek. Ofiary zebrane na Kościół prześladowany  Solidarni z Ukraina wyniosły 1920 zł.
 2. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jest to patronalne święto Służby Liturgicznej Ołtarza. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w posługę w czasie liturgii.
 3. Dzisiejsza niedziela kończy rok liturgiczny. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent. Msze św. roratnie będą odprawianie od poniedziałku do soboty o godz. 6.45. Od przyszłej niedzieli będzie można zaopatrywać się w poświęcone opłatki na stół wigilijny, które będą dostępne w zakrystii i kancelarii parafialnej. Rekolekcje w naszej parafii rozpoczną się 8 grudnia w Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny 8 grudnia. Rekolekcje poprowadzi ks. Sławomir Homoncik vce Prowincjał naszego Zgromadzenia.
 4. We wtorek będziemy obchodzić wspomnienie św. Cecylii patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Z tej okazji składamy najlepsze życzenia siostrze organistce, chórowi, zespołom młodzieżowym i dziecięcym  i orkiestrze.
 5. W czwartek 24 listopada zapraszamy wszystkich, którzy podjęli się duchowej adopcji dziecka poczętego na Msze św. o godz. 18.00.
 6. Bractwo Misterium Męki Pańskiej zaprasza na spotkanie organizacyjne misterium wszystkich zaangażowanych jak i nowe osoby chcące wziąć w nim udział do klasztoru na Mariankach w niedzielę 27 listopada o godz. 18.00.
 7. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.
 8.  W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Marian Bąk l. 73, Helena Bojara l. 69, Sabina Dymowska l. 74, Marcin Skwarek l. 45. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

XXXIII Niedziela Zwykła

13 listopada

 1. Dziś w Kościele Powszechnym obchodzimy VI Światowy Dzień Ubogich  pod hasłem: Chrystus dla  was stał się ubogim oraz XIV Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym poświęcony Ukrainie pod hasłem: Uleczyć tęsknotę. Ofiary zebrane do puszek będą przeznaczone na pomoc Ukrainie. Również dziś o godz. 18.30  zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. 
 2. Wyjazd do kina na film pt: Prorok opowiadający o posłudze Prymasa Tysiąclecia w środę 16 listopada o godz. 17.30.
 3. W sobotę 19 listopada o godz. 17.00 w Sanktuarium na Mariankach zostanie odprawiona Msza św. z udziałem rodziców oczekujących narodzin dziecka.
 4. Zachęcamy do składamia intencji wypominkowych za zmarłych. W wypominkach modlimy się we wtorki podczas Nieszporów za zmarłych i w niedzielę przed Mszą św. o godz. 10.00.
 5. Przez cały listopad na 15 minut przed Mszą św. o godz. 18.00 zapraszamy na wypominki.
 6.  Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego, gdzie możemy nabyć OREMUS, dewocjonalia oraz tygodniki katolickie.
 7. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Sławomir Chaciński l. 60, Konstanty Siewko l. 94, Zdzisław Bobis l. 73.   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

XXXII Niedziela Zwykła

6 listopada 2022 r.

 1. Taca przeznaczona na cele remontowe naszej parafii wyniosła 7580 zł oraz w Kątach 1570 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.
 2. W piątek 11 listopada przypada 104 rocznica Odzyskania Niepodległości. W tym dniu w sposób szczególny pamiętamy i modlimy się w intencji naszej Ojczyzny. Msze św. w tym dniu będą odprawiane o godz. 7.00, 8.00, 18.00. Uroczysta Msza św. za Ojczyznę zostanie odprawiona o godz. 10.00. W Narodowe Święto Niepodległości w Archidiecezji Warszawskiej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. W sobotę 12 listopada zapraszamy do Sanktuarium na Mariankach małżonków pragnących poczęcia dziecka na Msze św. o godz. 17.00.
 4.  Za tydzień pod hasłem: Chrystus dla  was stał się ubogim będziemy obchodzić w Kościele Powszechnym VI Światowy Dzień Ubogich.
 5. W środę 16 listopada zapraszamy  do Kina Ursynów na film pt: Prorok opowiadający o posłudze Prymasa Tysiąclecia. Wyjazd o godz. 17.30 sprzed parkingu kościelnego koszt 40 zł.
 6. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego, gdzie możemy nabyć OREMUS, dewocjonalia oraz tygodniki katolickie.
 7. Zachęcamy do składania intencji wypominkowych za zmarłych. W wypominkach modlimy się we wtorki podczas Nieszporów za zmarłych i w niedzielę przed Mszą św. o godz. 10.00.
 8. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana :Józef  Buczek l. 74, Jerzy Rokita l. 76, Jarosław Adwent l. 55. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

XXXI Niedziela Zwykła

30 października 2022 r.

 1. Dziś przypada Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na cele remontowe naszej parafii. Dziś ministranci, po każdej Mszy św. będą rozprowadzać znicze i zbierać ofiary na zjazd ministrancki w Licheniu.
 2. Zbliża się miesiąc listopad, w którym Kościół szczególnie zachęca do modlitwy za zmarłych. Jest ona również ważnym elementem mariańskiego charyzmatu. Jak co roku zapraszamy do modlitewnej pamięci o tych, którzy odeszli z tego świata. We wtorek 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele parafialnym będą odprawiane o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 19.00. O godz. 12.00 uroczysta Msza św. zostanie odprawiona na cmentarzu, a po niej odbędzie się procesja na starej i nowej części cmentarza. Od godz. 11.00 na cmentarzu będziemy modlić się w wypominkach za zmarłych. Przy bramach wejściowych na cmentarz mariańscy klerycy będą przyjmować intencje wypominkowe.
 3.  W oktawie Dnia Zadusznego do 8 listopada po Mszy św. o godz. 18.00 sprawowane będą nieszpory za zmarłych w wypominkach. Przez cały listopad codziennie o godz. 18.00 będzie odprawiana Msza św. za zmarłych poleconych w wypominkach. Od jutra do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy (choćby myślnie) za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych. Przez cały listopad na 15 minut przed Mszą św. o godz. 18.00 będziemy polecać zmarłych w wypominkach.
 4. W środę 2 listopada przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. dnia zadusznego będą odprawiane  w kościele parafialnym o godz. 7.00, 8.00, 10.00 i 18.00 o godz. 15.00 na cmentarzu.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek 3 listopada zapraszamy do wspólnej modlitwy o powołania do Zgromadzenia Księży Marianów na Mszy św. o godz. 18.00. W piątek Spowiedź św. od godz. 16.00 i Msza św. o godz. 16.45 z udziałem dzieci.
 6. W pierwszy piątek miesiąca 4 listopada zapraszamy od godz. 19.00 do 20.00 na Adorację Najświętszego Sakramentu w kościele na „Górce”.
 7. Zapraszamy do Sanktuarium na Mariankach w piątek 4 listopada na Drogę Krzyżową o godz. 20.00. W sobotę 5 listopada na pieszą pielgrzymkę mężczyzn, która wyruszy z kościoła parafialnego po Mszy św. o godz. 7.00, a o godz. 17.00  na Msze św. z modlitwą o uzdrowienie.
 8. W sobotę 5 listopada zapraszamy na nabożeństwo w pierwsze soboty miesiąca. Zapraszamy na Msze św. o godz. 8.00 różaniec i 15 minutowa medytację. W tym miesiącu będziemy wynagradzać za grzechy popełnione przeciwko Dziewictwu Maryi.
 9.  Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego, gdzie możemy nabyć OREMUS, dewocjonalia oraz tygodniki katolickie.
 10.  W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Danuta Myszkowska l. 67, Witold Rohm l. 73, Artur Paczesny l. 51, Jan Łoś l. 79.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

XXX Niedziela Zwykła

23 października 2022 r.

 1. Ofiary zebrane w Dniu Papieskim to 4480 zł.
 2. Dziś w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Misyjny, nazwany w Polsce niedzielą misyjną.
 3. Można składać intencje wypominkowe za zmarłych. Formularze wypominkowe są do wzięcia w zakrystii i kancelarii parafialnej. W wypominkach modlimy się we wtorki podczas Nieszporów za zmarłych i w niedzielę przed Mszą św. o godz. 10.00. 
 4. We wtorek 25 października zapraszamy osoby, które podjęły się duchowej adopcji dziecka poczętego na Msze św. o godz. 18.00.
 5. Zapraszamy na spotkanie grupy biblijnej we wtorek 25 października o godz. 19.00.
 6. W środę 26 października w przychodni Fam-Medica przy ul. Ks. Sajny 1a w godzinach od 15.30 do 17.00 odbędzie się bezpłatne komputerowe badanie wzroku.
 7. W piątek 28 października zapraszamy do kina na film pt: Medjugorje. Wyjazd w piątek o godz. 17.30 z parkingu kościelnego. Zapisy w kancelarii parafialnej lub zakrystii. Koszt 40 zł.
 8.  Do kancelarii parafialnej można zgłaszać nowe pomniki, które zostaną poświęcone 1 listopada.  Informacje dotyczące przebiegu Uroczystości Wszystkich Świętych zostaną podane w przyszłym tygodniu.
 9. Za tydzień taca będzie przeznaczona na cele remontowe naszej parafii.
 10. Biuro Pielgrzymkowe Księży Marianów zaprasza na pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii w terminie 17-26 listopada. W programie m. in. Betlejem, Jerozolima, Nazaret. Szczegóły na stronie internetowej www.marianum.pl.
 11. Dziś po każdej Mszy św. Ministranci będą rozprowadzać znicze. Ofiary zebrane będą przeznaczone na ich działalność.
 12. W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana: Anna Bernacka-Glińska l. 64. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

XXIX Niedziela Zwykła

16 października 2022 r.

 1. Dziś obchodzimy XXII Dzień Papieski pod hasłem: „Blask Prawdy”. Zgodnie z tradycją przeprowadzamy zbiórkę do puszek przeznaczoną na finansowanie programu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, który jest przeznaczony na kształcenie zdolnej a ubogiej młodzieży.
 2.  Można składać intencje wypominkowe za zmarłych. Formularze wypominkowe są do wzięcia w zakrystii i kancelarii parafialnej. W wypominkach modlimy się we wtorki podczas Nieszporów za zmarłych i w niedzielę przed Mszą św. o godz. 10.00. 
 3. Zapraszamy na spotkanie grupy biblijnej we wtorek 18 października o godz. 19.00.
 4. W środę 19 października o godz. 19.15 odbędzie się spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej.
 5. Do kancelarii parafialnej można zgłaszać nowe pomniki, które zostaną poświęcone 1 listopada.
 6.  Na Zamku Królewskim na Wawelu w dniach od 12 stycznia do 16 kwietnia 2023 roku odbędzie się wystawa: Z Antwerpii do Krakowa. Jacob Mertens i malarstwo krakowskie około roku 1600. W związku z wystawą Zamek Królewski na Wawelu zwrócił się z prośbą o wypożyczenie do celów ekspozycyjnych Piety – Matka Boska trzymająca w ramionach martwe ciało Chrystusa znajdująca się w kościele „na Górce”.
 7. Biuro Pielgrzymkowe Księży Marianów serdecznie zaprasza na pielgrzymkę do Ziem Świętej i Jordanii w terminie 17-26 listopada. W programie m. in. Betlejem, Jerozolima, Nazaret. Szczegóły na stronie internetowej www.marianum.pl
 8.  Zapraszamy na Różaniec, który w kościele parafialnym będziemy odmawiać od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej, w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00, a w niedzielę o godz. 18.30. Dzieci zapraszamy na Różaniec we wtorki i czwartki o godz. 16.45. Za odmówienie Różańca można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 9.   W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Władysław Pietrucha l. 86, Janina Walczak l. 68, Grażyna Mazur l. 69. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

XXVII Niedziela Zwykła

2 października 2022 r.

 1. Taca zebrana na cele remontowe parafii wyniosła 8190 zł.
 2. Można już składać intencje wypominkowe za zmarłych. Formularze wypominkowe w zakrystii i kancelarii parafialnej. W wypominkach modlimy się we wtorki podczas nieszporów za zmarłych i w niedzielę przed Mszą św. o godz.10:00.
 3. Za tydzień obchodzić będziemy XXII Dzień Papieski pod hasłem: „Blask Prawdy”. Zgodnie z tradycją przeprowadzamy zbiórkę do puszek na rzecz wsparcia kształcenia zdolnej młodzieży. 
 4.  W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek o godz. 18.00 Msza św. w intencji powołań. W piątek Spowiedź św. z udziałem dzieci od godz. 16.00.  
 5. Zapraszamy do Sanktuarium na Mariankach. W piątek 7 października o godz. 21.00 Droga Krzyżowa. W sobotę 8 października o godz. 17:00 zostanie odprawiona Msza św. o dar potomstwa.
 6.  Od 27 września Msze św. za wstawiennictwem św. Antoniego są sprawowane w kościele parafialnym o godz. 9.00.
 7.  Zapraszamy na Różaniec, który w kościele parafialnym będziemy odmawiać od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej, w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00, a w niedzielę o godz. 18.30. Dzieci zapraszamy na Różaniec we wtorki i czwartki o godz. 16.45. Za odmówienie Różańca można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 8. W tym tygodniu odeszli do Pana: Henryk Myszkowski l. 87, Wanda Adamczyk l. 81, Roman Marmuś l. 71. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

XXVI Niedziela Zwykła

25 września 2022 r.

 1. Dziś w naszej parafii gościmy ks. Stanisława Kosiorowskiego, który podczas każdej Mszy św. wygłosi kazanie wprowadzające nas w przeżywanie pierwszych sobót miesiąca.  Dzisiejsza taca jest przeznaczona na cele remontowe naszej parafii.
 2. W naszej parafii trwają warsztaty liturgiczno – muzyczne. Zapraszamy na wieczór uwielbienia dziś 25 września o godz. 18.30 w kościele „na Górce”.
 3. Na stronie internetowej parafii znajduje się informacja dotycząca zapisów na przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla młodzieży. Zapraszamy do zapoznania się i wysyłania zgłoszeń.
 4.  Zapraszamy chętnych, którzy pragną czytać  Słowo Boże w czasie liturgii Mszy św.  Pragniemy utworzyć grupę biblijną opartą na formule Lectio Divina.  Pierwsze spotkanie 27 września o godz. 19.00.
 5. Od wtorku 27 września Msza św. za wstawiennictwem św. Antoniego będzie sprawowana w kościele parafialnym o godz. 9.00.
 6. W sobotę 1 października w kościele „na Górce” o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie z twórcami księgi małżeństw 1668-1701 i księgi zmarłych 1683-1685 parafii Nowa Jerozolima.
 7. Od soboty zapraszamy na Różaniec, który w kościele parafialnym będziemy odmawiać od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej, w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00, a w niedzielę o godz. 18.30. Dzieci zapraszamy na Różaniec we wtorki i czwartki o godz. 16.45. Za odmówienie Różańca można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 8. W tym tygodniu odeszli do Pana: Jan Nowak l. 70, Helena Kozłowska  l. 87, Jacek Bąk l. 67, Hanna Cierniewska l. 72, Paweł Fijałkowski l. 65. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Leave a Reply