Ogłoszenia parafialne

XIV Niedziela Zwykła

9 lipca

 1. W okresie wakacyjnym do 31 sierpnia nie będzie odprawiana Msza św. w dni powszednie o godz. 8.00. Jedynie w każdy wtorek o godz. 9.00 będzie odprawiana Msza św. ku czci św. Antoniego w kaplicy w ogrodach klasztornych.
 2. W czwartek 13 lipca zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, które odbędzie się o godz. 18.30.
 3. W niedzielę w miesiącu lipcu i sierpniu w Sanktuarium na Mariankach ostatnia Msza św. jest odprawiana o godz. 20.00
 4. W kiosku parafialnym jest do nabycia Oremus na lipiec i sierpień.
 5. Z radością przekazujemy wiadomość o Nagrodzie im. prof. Andrzeja Stelmachowskiego dla zasłużonych dla Polonii na całym świecie. Została ona przyznana ks. Grzegorzowi Burdyńskiemu. Mariańskiego misjonarza posługującego w Kazachstanie polecamy waszym modlitwom.
 6. Wszystkim przebywającym na wakacjach i urlopach życzymy przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku.
 7. W tym tygodniu odszedł do Pana: Żenia Barshchuk l. 41. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

XIII Niedziela Zwykła

2 lipca

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 13.00 wymiana tajemnic Różańca św., a o godz. 15.00 Godzina Święta.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek Msza św. o godz. 18.00 w intencji powołań. W piątek nie będzie Mszy św. i Spowiedzi św. z udziałem dzieci o godz. 16.00. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania podczas Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00. W piątek 7 lipca w Sanktuarium na Mariankach Droga Krzyżowa o godz. 21.00. 
 3. W dniach od 7 lipca po hasłem: Maryja w Tajemnicy Kościoła już po raz 42 wyruszy z Góry Kalwarii do Lichenia Mariańska Piesza Pielgrzymka. Zapisy i kontakt na: pielgrzymka@marianie.pl
 4. W okresie wakacyjnym do 31 sierpnia nie będzie odprawiana Msza św. w dni powszednie o godz. 8.00. Jedynie w każdy wtorek o godz. 9.00 będzie odprawiana Msza św. ku czci św. Antoniego w kaplicy w ogrodach klasztornych. Od przyszłej niedzieli nie ma Mszy św. w kościele na „Górce”.
 5. W kiosku parafialnym jest do nabycia Oremus na lipiec i sierpień oraz tygodniki katolickie.

XII Niedziela Zwykła

25 czerwca

 1. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na cele remontowe naszej parafii. Po Mszach św. zbiórka do puszek na wakacyjny wyjazd dzieci. 
 2. W czwartek 29 czerwca, będziemy obchodzić uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu imieniny obchodzi ks. Paweł Saczuk, wikariusz naszej parafii.
 3. W najbliższą sobotę 1 lipca zapraszamy na pielgrzymkę mężczyzn do Sanktuarium na Mariankach, która rozpocznie się Mszą św. o godz. 7.00 w kościele parafialnym. Również w sobotę o godz. 17.00 na Mariankach będzie odprawiona Msza św. oraz nabożeństwo o uwolnienie i uzdrowienie. Również w sobotę 1 lipca zapraszamy na nabożeństwo w pierwsze soboty miesiąca. Msza św. o godz. 8.00 różaniec i 15 minutowa medytacja. W tym dniu o godz. 7.00 zapraszamy na pieszą pielgrzymkę kobiet, która wyruszy z Sanktuarium na Mariankach do kościoła parafialnego.
 4. W okresie wakacyjnym od 3 lipca przez całe wakacje do 31 sierpnia nie będzie odprawiana Msza św. w dni powszednie o godz. 8.00. Jedynie w każdy wtorek o godz. 9.00 będzie odprawiana Msza św. ku czci św. Antoniego w kaplicy w ogrodach klasztornych.
 5. W dniach od 7 lipca po hasłem: Maryja w Tajemnicy Kościoła już po raz 42 wyruszy z Góry Kalwarii do Lichenia Mariańska Piesza Pielgrzymka. Zapisy i kontakt na: pielgrzymka@marianie.pl
 6. Zapraszamy na nabożeństwa do Serca Pana Jezusa, które w dni powszednie od poniedziałku do piątku będą odprawiane o godz. 18.30, w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00, w niedzielę o godz. 18.30.
 7. W kiosku parafialnym jest do nabycia Oremus na lipiec i sierpień oraz tygodniki katolickie.
 8. W tym tygodniu odeszli do Pana: Jolanta Osowiecka l. 72, Włodzimierz Frej l. 69, Ryszard Rutkowski l. 87. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

XI Niedziela Zwykła

18 czerwca

 1. Dziś w kaplicy w Kątach będziemy przeżywać uroczystości odpustowe. Uroczysta Msza św. o godz. 12.00. Od godz. 14.00 do 17.00 zapraszamy na festyn rodzinny.
 2. We wtorek 20 czerwca zapraszamy osoby, które podjęły się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego na Msze św. o godz. 18.00.
 3.  W dniach od 7 lipca po hasłem: Maryja w Tajemnicy Kościoła już po raz 42 wyruszy z Góry Kalwarii do Lichenia Mariańska Piesza Pielgrzymka. Zapisy i kontakt na: pielgrzymka@marianie.pl
 4. Zapraszamy na nabożeństwa do Serca Pana Jezusa, które w dni powszednie od poniedziałku do piątku będą odprawiane o godz. 18.30, w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00, w niedzielę o godz. 18.30.
 5. Za tydzień taca jest przeznaczona na cele remontowe naszej parafii. Po Mszach św. zbiórka do puszek na wakacyjny wyjazd dzieci. 
 6. W niedzielę 9 lipca zapraszamy na pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd o godz. 6.00. Koszt 70 zł. Zapisy u pani Leokadii Gołaszewskiej.
 7. W dniu 10 września 2023 r. w Markowej k/ Łańcuta będziemy przeżywać szczególną beatyfikację Rodziny Ulmów. Jeżeli są chętni do wyjazdu na uroczystość beatyfikacyjną prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W kiosku parafialnym jest do nabycia OREMUS oraz tygodniki katolickie.

X Niedziela Zwykła

11 czerwca

 1. Dziś Msze św. są odprawiane na ołtarzu polowym przy kaplicy św. Antoniego o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 19.00. Również dziś można zaopatrzyć się w książki związane z jubileuszem Sióstr Eucharystek oraz wpisać się do jubileuszowej księgi pamiątkowej.
 2. W oktawie Bożego Ciała zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 i procesję z Najświętszym Sakramentem. W czwartek w Sanktuarium na Mariankach na zakończenie oktawy o godzinie 19.00 Msza św. i procesja z błogosławieństwem wianków.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa do Serca Pana Jezusa, które w dni powszednie od poniedziałku do piątku będą odprawiane o godz. 18.30, w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00, w niedzielę o godz. 18.30.
 4. We wtorek 13 czerwca główne uroczystości związane z odpustem św. Antoniego. Tego dnia Msze św. na ołtarzu polowym kaplicy św. Antoniego o godz. 7.00, 8.30, 10.00 (z udziałem chorych), 12.00 (O Boże błogosławieństwo dla Parafian i Gości), 18.00 (W intencji rodziców oczekujących potomstwa i Boże błogosławieństwo dla dzieci z naszej parafii). Kazania głosi O. Rafał Kołodziejski, proboszcz parafii Bożego Ciała Ojców Franciszkanów w Suwałkach. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo relikwiami św. Antoniego. W czasie odpustu będzie można składać intencje za wstawiennictwem św. Antoniego. W tych intencjach w każdy wtorek będzie odprawiona Msza św. o godz. 9.00. W tym dniu będzie wystawiona księga pamiątkowa.
 5. W sobotę 17 czerwca o godz. 17.00 w Sanktuarium na Mariankach zostanie odprawiona Msza św. z udziałem rodziców oczekujących narodzin dziecka.
 6.   Za tydzień w niedzielę 18 czerwca w kaplicy w Kątach będziemy przeżywać uroczystości odpustowe. Uroczysta Msza św. o godz. 12.00. Od godz. 14.00 do 17.00 zapraszamy na festyn rodzinny.
 7.  W dniach od 7 lipca po hasłem: Maryja w Tajemnicy Kościoła już po raz 42 wyruszy z Góry Kalwarii do Lichenia Mariańska Piesza Pielgrzymka. W związku z tym za tydzień kazania będzie głosił ks. Kacper. Zapisy i kontakt na: pielgrzymka@marianie.pl
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W kiosku parafialnym jest do nabycia OREMUS oraz tygodniki katolickie.
 9. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Waldemar Szóstkiewicz l. 56., Lech Choiński l. 75. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Uroczystość Trójcy Świętej

4 czerwca

 1. Taca zebrana na cele remontowe naszej parafii wyniosła 5240 zł.
 2. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tegorocznego festynu parafialnego. Szczególnie jesteśmy wdzięczni darczyńcom i sponsorom: Piekarni Bugno, Hurtowni BB Sklepom: Eden, u Jacka, Radomscy, Gaga oraz Vivo. Dziękujemy Cukierni Janeczka, Szymańscy, Oksińscy.
 3. Dziś obchodzimy XVI Święto Dziękczynienia, które w tym roku przebiegać będzie pod hasłem Dziękujemy za czyniących pokój. Z placu Marszałka Józefa Piłsudskiego wyruszy procesja z relikwiami Błogosławionego Stefana Wincentego Frelichowskiego kapłana i męczennika, patrona polskich harcerzy, przejdzie Traktem Królewskim do Świątyni Opatrzności Bożej. Tego dnia w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie o godz. 19.45 odbędzie się premierowe wykonanie Oratorium ku czci św. Stanisława pt.: Omnia in caritate. Oficjum o św. Stanisławie Papczyńskim. Zaproszenia są dostępne w zakrystii.
 4. W czwartek 8 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze św. będą sprawowane o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 19.00 w kościele parafialnym. Główna Msza św. zostanie odprawiona o godz. 11.30 przed kościołem „na Górce” po niej przejdziemy procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy. Pierwszy przygotowuje Bractwo Męki Pańskiej, Drugi mieszkańcy i pracownicy DPS, trzeci strażacy, czwarty młodzież. Prosimy o udekorowanie domów i okien na trasie procesji i w całej parafii oraz o przynoszenie żywych lub suszonych kwiatów do sypania w trakcie procesji. Bielanki zapraszamy na próbę sypania kwiatów we poniedziałek 5 czerwca o godz. 17.00. W Oktawie Bożego Ciała po Mszy św. o godz. 18.00 procesja z Najświętszym sakramentem.
 5. W piątek 9 czerwca w Archidiecezji Warszawskiej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. Za tydzień rozpoczynamy świętowanie odpustu związanego z kultem św. Antoniego. W sobotę 10 czerwca o godz. 19.30 wyruszy procesja z relikwiami św. Antoniego z kościoła parafialnego do kaplicy św. Antoniego. Po niej nabożeństwo ku czci św. Antoniego i błogosławieństwo relikwiami. W swoich kazaniach święty z Padwy często wskazywał na lilie, jako symbol piękna i duchowej czystości. Dlatego prosimy o przyniesienie na procesję lilie. Następnie o godz. 20.15 w ogrodach klasztornych kino plenerowe pokaz filmu pt.: „Próba ogniowa”. Film opowiadający historię kapitana straży pożarnej, ceniącego poświęcenie i służbę na rzecz innych, ale niepotrafiącego poradzić sobie w swojej najważniejszej roli – męża. Za tydzień w niedzielę Msze św. będą odprawiane na ołtarzu polowym przy kaplicy św. Antoniego o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 19.00. W tym dniu będzie można zaopatrzyć się w książki związane z jubileuszem Sióstr Eucharystek oraz wpisać się do jubileuszowej księgi pamiątkowej.
 7. We wtorek 13 czerwca główne uroczystości. Tego dnia Msze św. na ołtarzu polowym kaplicy św. Antoniego o godz. 7.00, 8.30, 10.00 (z udziałem chorych), 12.00 (O Boże błogosławieństwo dla Parafian i Gości), 18.00 (W intencji rodziców oczekujących potomstwa i Boże błogosławieństwo dla dzieci z naszej parafii). Kazania głosi O. Rafał Kołodziejski, proboszcz parafii Bożego Ciała Ojców Franciszkanów w Suwałkach. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo relikwiami św. Antoniego. W czasie odpustu będzie można składać intencje za wstawiennictwem św. Antoniego. W tych intencjach w każdy wtorek będzie odprawiona Msza św. o godz. 9.00. W tym dniu będzie wystawiona księga pamiątkowa.
 8. Odpust parafialny jest jednym z najważniejszych wydarzeń w każdej parafii, świętem wspólnoty, jaką ona tworzy. Serdecznie zapraszamy 10 czerwca o godz. 10.00 do ogrodów klasztornych osoby, które chciałby się zaangażować w przygotowanie i uporządkowanie terenu wokół kaplicy św. Antoniego.
 9. W sobotę 10 czerwca zapraszamy do Sanktuarium na Mariankach małżonków pragnących poczęcia dziecka na Msze św. o godz. 17.00.
 10. Zapraszamy na nabożeństwa do Serca Pana Jezusa, które w dni powszednie od poniedziałku do piątku będą odprawiane o godz. 18.30, w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00, w niedzielę o godz. 18.30.
 11. W sobotę 17 czerwca zapraszamy na pielgrzymkę do Niepokalanowa Wyjazd o godz. 9.00. Koszt 50 zł. Zapisy u pani Leokadii Gołaszewskiej.
 12. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Irena Posiewka l. 97, Marian Golik l. 75, Zofia Morawska l. 90, Jadwiga Kamać l. 83, Krystyna Górska l. 80. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

28 maja

 1. Dziś odbędą się w naszej parafii uroczystości z racji 100 lecia Zgromadzenia Sióstr Eucharystek. Uroczysta Msza św. dziękczynna z oprawą muzyczną w wykonaniu Orkiestry Koncertowej Wojska Polskiego zostanie odprawiona o godz. 13.00. Po Mszy św. koncert w religijno-patriotyczny w wykonaniu orkiestry. W związku z przygotowaniem do koncertu dziś nie będzie Mszy św. o godz. 11.30 w kościele parafialnym. W tym dniu w godz. od 15.00 do 19.00 w ogrodach klasztornych odbędzie się tegoroczny festyn parafialny. W programie: jubileuszowy polonez na 100 par, zjeżdżalnie i dmuchawce, gry i zabawy sportowe, bieg rodzinny, konkursy plastyczne. W najbliższą niedzielę po każdej Mszy św. Siostry Eucharystki będą rozprowadzać książkę wydaną z okazji jubileuszu 100-lecia powstania Zgromadzenia „Bóg powołuje nieidealnych” w której zawarte są świadectwa powołań sióstr z różnych krajów w tym 3 pochodzących z naszej parafii. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na cele remontowe naszej parafii.
 2. Od czwartku 1 czerwca zapraszamy na nabożeństwa do Serca Pana Jezusa, które w dni powszednie od poniedziałku do piątku będą odprawiane o godz. 18.30, w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00, w niedzielę o godz. 18.30.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek Msza św. o godz. 18.00 w intencji powołań. W piątek udamy się z posługą sakramentalną do chorych. W piątek Spowiedź św. z udziałem dzieci od godz. 16.00 i Msza św. o godz. 16.45.
 4. W piątek 2 czerwca w Sanktuarium na Mariankach Droga Krzyżowa o godz. 21.00.  Również w piątek Adoracja w kościele „na Górce” od godz. 19.00 do 20.30.
 5. W najbliższą sobotę 3 czerwca zapraszamy na pielgrzymkę mężczyzn do Sanktuarium na Mariankach, która rozpocznie się Mszą św. o godz. 7.00 w kościele parafialnym. Również w sobotę o godz. 17.00 na Mariankach będzie odprawiona Msza św. oraz nabożeństwo o uwolnienie i uzdrowienie.
 6. W sobotę 3 czerwca zapraszamy na nabożeństwo w pierwsze soboty miesiąca. Msza św. o godz. 8.00 różaniec i 15 minutowa medytacja. W tym dniu o godz. 7.00 zapraszamy na pieszą pielgrzymkę kobiet, która wyruszy z Sanktuarium na Mariankach do kościoła parafialnego.
 7. W niedzielę za tydzień, 4 czerwca będziemy obchodzili XVI Święto Dziękczynienia, które w tym roku przebiegać będzie pod hasłem Dziękujemy za czyniących pokój. O godz. 7.40 z placu Marszałka Józefa Piłsudskiego wyruszy procesja z relikwiami Błogosławionego Stefana Wincentego Frelichowskiego kapłana i męczennika, patrona polskich harcerzy, przejdzie Traktem Królewskim do Świątyni Opatrzności Bożej. Również w niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 13.00 wymiana tajemnic Różańca, a o godz. 15.00 Godzina Święta.
 8. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Najświętszej Trójcy. Przypominamy, że za tydzień kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej.
 9. W sobotę 17 czerwca zapraszamy na pielgrzymkę do Niepokalanowa Wyjazd o godz. 9.00. Koszt 50 zł. Zapisy u pani Leokadii Gołaszewskiej.
 10. W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana: Stanisław Pawłowski l. 86, Jacek Kotrys l. 48, Wiktor Ilnicki l. 60, Henryka Staros l. 100. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Wniebowstąpienie Pańskie

21 maja

 1. Dziś zapraszamy do Sanktuarium na Mariankach na uroczystości ku czci św. Stanisława Papczyńskiego. Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. Eugeniusza Zarzecznego, Prowincjała Zgromadzenia Księży Marianów zostanie odprawiona o godz. 12.00. W związku z tym dziś nie będzie Mszy św. w kościele „na Górce” o godz. 11.00.
 2. We wtorek 23 maja zapraszamy osoby, które podjęły się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego na Msze św. o godz. 18.00.
 3. Sakramentu bierzmowania naszej młodzieży udzieli ks. Bp. Rafał Markowski w dniu 25 maja o godz. 17.00 w Sanktuarium na Mariankach.
 4. Nabożeństwa majowe są odprawiane w niedzielę o godz. 18.30 w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 18.30 w soboty po Mszy św. o godz. 8.00. W kaplicy w Kątach w poniedziałek, środę i piątek po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30. Dodatkowo nabożeństwa odprawiamy przy kapliczkach znajdujących się na terenie naszej parafii na ulicy Skierniewickiej o godz. 19.00 i na skrzyżowaniu ulic Batorego i Kościuszki o godz. 18.00.
 5. W przyszłą niedzielę 28 maja odbędą się w naszej parafii uroczystości z racji 100 lecia Zgromadzenia Sióstr Eucharystek. Uroczysta Msza św. dziękczynna z oprawą muzyczną w wykonaniu Orkiestry Koncertowej Wojska Polskiego zostanie odprawiona o godz. 13.00. Po Mszy św. koncert w religijno-patriotyczny w wykonaniu orkiestry. W związku z przygotowaniem do koncertu nie będzie za tydzień Mszy św. o godz. 11.30 w kościele parafialnym. W tym dniu w godz. od 15.00 do 19.00 w ogrodach klasztornych odbędzie się tegoroczny festyn parafialny. W programie: jubileuszowy polonez na 100 par, zjeżdżalnie i dmuchawce, gry i zabawy sportowe, bieg rodzinny, konkursy plastyczne. W najbliższą niedzielę po każdej Mszy św. Siostry Eucharystki będą rozprowadzać książkę wydaną z okazji jubileuszu 100-lecia powstania Zgromadzenia „Bóg powołuje nieidealnych” w której zawarte są świadectwa powołań sióstr z różnych krajów w tym 3 pochodzących z naszej parafii. 
 6. W dniu 10 września 2023 r. w Markowej k/ Łańcuta będziemy przeżywać szczególną beatyfikację Rodziny Ulmów. Jeżeli są chętni do wyjazdu na uroczystość beatyfikacyjną prosimy o kontakt z ks. Proboszczem. Zapisy do 28 maja.
 7. Za tydzień taca jest przeznaczona na cele remontowe naszej parafii.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W kiosku parafialnym jest do nabycia OREMUS oraz tygodniki katolickie.
 9. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Maria Adamczyk l. 75, Piotr Karczewski l. 19, Stanisław Osior l. 44, Władysława Nogal l. 77. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

VI Niedziela Wielkanocna

14 maja

 1. W przyszłą niedzielę zapraszamy do Sanktuarium na Mariankach na uroczystości ku czci św. Stanisława Papczyńskiego. Mieszkańcy Góry Kalwarii oraz czciciele św. Stanisława zgromadzą się w Sanktuarium, aby uczcić patrona miasta i powierzyć opiece samych siebie i swoje rodziny. Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. Eugeniusza Zarzecznego, Prowincjała Zgromadzenia Księży Marianów zostanie odprawiona o godz. 12.00. W związku z tym nie będzie Mszy św. w kościele „na Górce” o godz. 11.00.
 2. Młodzież zapraszamy na doroczne spotkania młodych z mariańskich parafii. Marianki 2023 odbędą się w dniach 19 do 21 maja. Zapisy u ks. Kacpra.
 3. We wtorek, 16 maja br., przypada uroczystość św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski i Metropolii Warszawskiej. Jest to jednocześnie 85. rocznica kanonizacji św. Andrzeja Boboli i sprowadzenia jego relikwii z Rzymu do Warszawy. Główne obchody będą miały miejsce w Narodowym Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie. Tego dnia, w Sanktuarium o godz. 18.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta.
 4. W czwartek 18 maja przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Stanisława Papczyńskiego. Tego dnia w Sanktuarium na Mariankach odbędzie kolejne spotkanie z cyklu kobieta według zamysłu Boga pt: „Wybieram żyć pełnią życia”.
 5. Przychodnia Fam-Medica przy ulicy ks. Sajny 1A w dniu 18 maja w godzinach od 15:00 do 18:00 zaprasza na bezpłatne komputerowe badanie wzroku.
 6. Wspólnota Odnowy Życia w Duchu Świętym zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy na Czuwanie Wspólnoty w dniu 20 maja. Wyjazd o godz. 5 30 sprzed kościoła parafialnego. Pozostałe informacje
  na temat wyjazdu są na tablicy ogłoszeń przed kościołem.
 7. W sobotę 20 maja o godz. 17.00 w Sanktuarium na Mariankach zostanie odprawiona Msza św. z udziałem rodziców oczekujących narodzin dziecka.
 8.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W kiosku parafialnym jest do nabycia OREMUS oraz tygodniki katolickie.
 9.  W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Józef Kubicz l. 76, Edward Stefański l. 92, Krystyna Lewandowska l. 81, Wacław Glinka l. 89.   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

V Niedziela Wielkanocna

7 maja

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 13.00 wymiana tajemnic Różańca św., a o godz. 15.00 Godzina Święta. Taca remontowa wyniosła 6589 zł.
 2. Nabożeństwa majowe są odprawiane w niedzielę o godz. 18.30 w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 18.30 w soboty po Mszy św. o godz. 8.00. W kaplicy w Kątach w poniedziałek, środę i piątek po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30. Dodatkowo nabożeństwa odprawiamy przy kapliczkach znajdujących się na terenie naszej parafii na ulicy Skierniewickiej o godz. 19.00 i na skrzyżowaniu ulic Batorego i Kościuszki o godz. 18.00.
 3. W sobotę 13 maja zapraszamy do Sanktuarium na Mariankach małżonków pragnących poczęcia dziecka na Msze św. o godz. 17.00.
 4. We wtorek, 16 maja br., przypada uroczystość św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski i Metropolii Warszawskiej. Jest to jednocześnie 85. rocznica kanonizacji św. Andrzeja Boboli i sprowadzenia jego relikwii z Rzymu do Warszawy. Główne obchody będą miały miejsce w Narodowym Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie. Tego dnia, w Sanktuarium o godz. 18.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta.
 5. Przychodnia Fam-Medica przy ulicy ks. Sajny 1A w dniu 18 maja w godzinach od 15:00 do 18:00 zaprasza na bezpłatne komputerowe badanie wzroku.
 6. Wspólnota Odnowy Życia w Duchu Św. zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy na Czuwanie Wspólnoty w dniu 20 maja. Wyjazd o godz. 5 30 sprzed kościoła parafialnego. Pozostałe informacje
  na temat wyjazdu są na tablicy ogłoszeń przed kościołem.
 7. W sklepiku parafialnym jest do nabycia OREMUS oraz tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
 8. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Ryszard Kucharski l. 71, Waldemar Turek l. 65, Eugeniusz Pazura l. 89. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

IV Niedziela Wielkanocna

30 kwietnia

 1. Dziś w IV niedzielę wielkanocną rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i do Życia Konsekrowanego. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na cele remontowe naszej parafii.
 2. W środę 3 maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w tym dniu będą sprawowane o godz. 7.00, 8.30, 10.00 w intencji Ojczyzny i o godz. 18.00.
 3. W czwartek 4 maja przypada wspomnienie św. Floriana patrona Straży Pożarnej. Zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek Msza św. o godz. 18.00 w intencji powołań. W piątek udamy się z posługą sakramentalną do chorych. W piątek Spowiedź św. z udziałem dzieci od godz. 16.00 i Msza św. o godz. 16.45.
 5. W piątek 5 maja w Sanktuarium na Mariankach Droga Krzyżowa o godz. 21.00.  Również w piątek Adoracja w kościele „na Górce” od godz. 19.00 do 20.30.
 6. W najbliższą sobotę 6 maja zapraszamy na pielgrzymkę mężczyzn do Sanktuarium na Mariankach, która rozpocznie się Mszą św. o godz. 7.00 w kościele parafialnym. Również w sobotę o godz. 17.00 na Mariankach będzie odprawiona Msza św. oraz nabożeństwo o uwolnienie i uzdrowienie.
 7. W sobotę 6 maja zapraszamy na nabożeństwo w pierwsze soboty miesiąca. Msza św. o godz. 8.00 różaniec i 15 minutowa medytacja. W tym dniu o godz. 7.00 zapraszamy na pieszą pielgrzymkę kobiet, która wyruszy z Sanktuarium na Mariankach do kościoła parafialnego.
 8. W niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 13.00 wymiana tajemnic Różańca, a o godz. 15.00 Godzina Święta.
 9. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie się w soboty 6 i 13 maja w kościele parafialnym. W kaplicy w Kątach w dniu 7 maja. Sakrament bierzmowania naszej młodzieży udzieli ks. Bp. Rafał Markowski w dniu 25 maja o godz. 17.00 w Sanktuarium na Mariankach.
 10. Nabożeństwa majowe są odprawiane w niedzielę o godz. 18.30 w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 18.30 w soboty po Mszy św. o godz. 8.00. W kaplicy w Kątach w poniedziałek, środę i piątek po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30.
 11. W dniach od 1 do 3 maja kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 12. W sklepiku parafialnym jest do nabycia OREMUS oraz tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
 13. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Stefan Szumański l. 86, Elżbieta Galicińska l. 76, Krystian Koselski l. 23, Stanisława Kozicka l. 89. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

III Niedziela Wielkanocna

23 kwietnia

 1. Katolickie Centrum Kultury DOBRE MIEJSCE przy ul. Dewajtis 3 w Warszawie serdecznie zaprasza dziś, o godzinie 16.00 na Festiwal Chrześcijańskie Granie. Na jednej scenie pojawią się gwiazdy muzyki chrześcijańskiej i debiutanci. Wydarzenie ma charakter ewangelizacyjny. Więcej informacji na stronie internetowej: www.festiwal.chrzescijanskiegranie.pl
 2. W dniach 23 – 29 kwietnia br. będziemy przeżywali XV Tydzień Biblijny pod hasłem: Wierzę w Kościół Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Tydzień Biblijny otworzy Niedziela Biblijna i Siódme Narodowe Czytanie Pisma Świętego – w tym roku Ewangelii według św. Jana.
 3. We wtorek 25 kwietnia kancelaria parafialna będzie czynna tylko w godzinach od 10.00 do 14.00.
 4. Zapraszamy na spotkanie organizacyjne osoby, które zapisały się na czerwcową pielgrzymkę do Wilna na Litwę. Spotkanie odbędzie się 5 maja o godz. 19.00 w salkach parafialnych. Prosimy, aby na spotkaniu dokonać wszelkich wpłat związanych z pielgrzymką.
 5. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie się w soboty 6 i 13 maja w kościele parafialnym. W kaplicy w Kątach w dniu 7 maja. Sakrament bierzmowania naszej młodzieży udzieli ks. Bp. Rafał Markowski w dniu 25 maja o godz. 17.00 w Sanktuarium na Mariankach.
 6. W dniach 19-21 maja w naszej parafii odbędzie się kolejne spotkanie młodych z parafii mariańskich „Marianki 2023”. Szukamy noclegów dla młodych ludzi, którzy przyjadą na to wydarzenie. Osoby, które chciałyby się ofiarować i mają możliwość przyjąć kogoś pod swój dach prosimy o kontakt z ks. Kacprem bądź pozostawienie informacji w zakrystii. 
 7. Za tydzień w IV niedzielę wielkanocną rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i do Życia Konsekrowanego. Taca za tydzień będzie przeznaczona na cele remontowe naszej parafii.
 8. W sklepiku parafialnym jest do nabycia OREMUS oraz tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
 9. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Barbara Buczek l. 72, Michał Krupa l. 23. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Niedziela Miłosierdzia Bożego

16 kwietnia

 1. Dziś przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. W kaplicy adoracji o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia. Na prośbę Episkopatu Polski Jan Paweł II w 1995 roku wprowadził to święto dla wszystkich diecezji w Polsce. W dniu kanonizacji siostry Faustyny 30 kwietnia 2000 roku ogłosił to święto dla całego Kościoła. To także święto patronalne Caritas. Dziękujemy naszemu zespołowi parafialnemu za jego posługę i życzymy Bożego błogosławieństwa na dalszą służbę ludziom najbardziej potrzebującym.
 2.  Od wtorku 18 kwietnia Msza św. za wstawiennictwem św. Antoniego będzie sprawowana w kaplicy św. Antoniego o godz. 9.00.
 3. We wtorek 18 kwietnia o godz. 19.15 zapraszamy na spotkanie członków Duszpasterskiej Rady Parafialnej na spotkanie, które odbędzie się w refektarzu zakonnym. Również we wtorek zapraszamy osoby, które podjęły się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego na Msze św. o godz. 18.00.
 4. W czwartek 20 kwietnia o godz. 19.15 zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy przy organizacji odpustu parafialnego św. Antoniego na zebranie do salki domu parafialnego. W sposób szczególny zapraszamy przedstawicieli wspólnot parafialnych.
 5. Dnia 22 kwietnia, w sobotę, odbędą się główne uroczystości z racji 100 lecia Zgromadzenia Sióstr Eucharystek. Główna Msza św. sprawowana będzie o g.12.00 w par. św. Kazimierza w Pruszkowie (ul. Kraszewskiego 23), transmisja tej Mszy św. w TV Trwam będzie tego dnia o godz. 13.30, a o 14.30 II część Uroczystości w Centrum Kultury i Sztuki w Pruszkowie.
 6. W dniach 20-23 kwietnia br. w Arkadach Kubickiego przy placu Zamkowym 4 w Warszawie odbędą się XXVIII Targi Wydawców Katolickich. Wydawnictwo Księży Marianów PROMIC zaprasza na swoje stoisko. Można będzie spotkać się z autorami, nabyć ciekawe książki, wziąć udział w spotkaniu panelowym „POKONAJ DEPRESJĘ! Praktyczne sposoby na odnalezienie siły, zdrowia i harmonii duchowej” z lekarzem Izabelą Górczyńską i psychoterapeutą Robertem Rutkowskim. Więcej informacji na plakacie wywieszonym pod chórem.
 7. Katolickie Centrum Kultury DOBRE MIEJSCE przy ul. Dewajtis 3 w Warszawie serdecznie zaprasza w niedzielę, 23 kwietnia, o godzinie 16.00 na 12. Festiwal Chrześcijańskie Granie. Na jednej scenie pojawią się gwiazdy muzyki chrześcijańskiej i debiutanci. Wydarzenie ma charakter ewangelizacyjny. Więcej informacji na stronie internetowej: www.festiwal.chrzescijanskiegranie.pl
 8. W dniach 23 – 29 kwietnia br. będziemy przeżywali XV Tydzień Biblijny pod hasłem: Wierzę w Kościół Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Tydzień Biblijny otworzy Niedziela Biblijna i Siódme Narodowe Czytanie Pisma Świętego – w tym roku Ewangelii według św. Jana.
 9. Zapraszamy na spotkanie organizacyjne osoby, które zapisały się na czerwcową pielgrzymkę do Wilna na Litwę. Spotkanie odbędzie się 5 maja o godz. 19.00 w salkach parafialnych. Prosimy, aby na spotkaniu dokonać wszelkich wpłat związanych z pielgrzymką.
 10. W dniach 19-21 maja w naszej parafii odbędzie się kolejne spotkanie młodych z parafii mariańskich „Marianki 2023”. Szukamy noclegów dla młodych ludzi, którzy przyjadą na to wydarzenie. Osoby, które chciałyby się ofiarować i mają możliwość przyjąć kogoś pod swój dach prosimy o kontakt z ks. Kacprem bądź pozostawienie informacji w zakrystii. 
 11. W sklepiku parafialnym jest do nabycia OREMUS oraz tygodniki Niedziela i Idziemy.
 12.   W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana: Stanisław Bątruk l. 73.  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Niedziela Zmartwychwstania

9 kwietnia

 1. Dziękujemy za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego. Kwota, którą zebraliśmy to 2135 zł.
 2. Jutro drugi dzień Świąt. Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. Taca zostanie przeznaczona na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Lublinie.
 3. Rozpoczynamy oktawę Wielkanocy. Każdy dzień najbliższego tygodnia ma w liturgii rangę uroczystości. Z racji Oktawy Wielkanocy w najbliższy piątek 14 kwietnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. We wtorek z racji oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie będzie nieszporów za zmarłych.
 5. Od Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego aż do Niedzieli Miłosierdzia Bożego zapraszamy na nowennę do Bożego Miłosierdzia, która jest odmawiana w kaplicy adoracji o godzinie 15.00.
 6. Za tydzień druga niedziela wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego, rozpoczynająca Tydzień Miłosierdzia. Taca zostanie przeznaczona na dzieła prowadzone przez Caritas.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 8. Drodzy parafianie i przybyli goście, z okazji świąt Wielkiej Nocy przyjmijcie najlepsze życzenia od księży i sióstr pracujących w naszej parafii. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza Was pokojem, miłością i przebaczeniem. Niech błogosławi Waszym rodzinom i daje siłę do ciągłego zwycięstwa dobra nad złem. Niech płynąca od Niego nadzieja towarzyszy Wam każdego dnia. Jeszcze raz życzymy wszystkim obecnym w naszej świątyni oraz chorym i cierpiącym, którzy musieli pozostać w swoich domach, Bożych, radosnych i rodzinnych.

Niedziela Palmowa

2 kwietnia

 1. Dziś poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. Ministranci sprzedają palemki, z których dochód będzie przeznaczony na formację ministrancką. Warsztaty Terapii Zajęciowej w Górze Kalwarii zapraszają na kiermasz wielkanocny, stoisko przy ul. Ks. Sajny 2 obok kościoła. Również dziś mija 18 lat od momentu, kiedy św. Jan Paweł II odszedł do Domu Ojca. Zapraszamy wszystkich parafian, aby w tym dniu zgromadzić się o godz. 21.37 pod pomnikiem Papieża Polaka. Odmówimy Koronkę do Bożego, będziemy dziękować Bogu za lata Jego życia, posługi oraz prosić o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny. Po każdej Mszy św. zbieramy ofiary do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 2. W Wielki Czwartek rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne. W Wielki Czwartek Jutrznia o godz. 7.00 w kościele parafialnym. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00.
 3. W Wielki Piątek godz. 7.00 Jutrznia w kaplicy adoracji. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00. Ofiary zebrane na tacę zostaną przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Adoracja przy Grobie Pańskim w kościele „na Górce” przez cała noc. Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta rozpocznie się o godz. 15.00 przed kościołem „na Górce”. Będzie przebiegała ulicą Kalwaryjską na cmentarz parafialny. Parafian, którzy dotychczas przygotowywali poszczególne stacje przy swoich posesjach prosimy o zachowanie tej tradycji. Przypominamy, że tego dnia zachowujemy post: od 14 roku życia obowiązuje wszystkich powstrzymywanie się od pokarmów mięsnych, natomiast osoby między 18 a 59 rokiem życia zachowują post ilościowy, czyli mogą spożyć tylko jeden posiłek do syta.
 4. W Wielką Sobotę Jutrznia o godz. 7.00 w kościele „na Górce”. Tam będzie trwać adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00. Poświęcenie pokarmów od godz. 9.00 do godz. 17.00 odbędzie się przy kościele „na Górce”. Ofiary składane przy okazji święcenia zostaną przeznaczone na dalsze prace remontowe kaplicy św. Antoniego. Przez Wielką Sobotę do Wigilii Paschalnej jeśli to możliwe zachowuje się post paschalny. Jest to zachęta do powstrzymywania się od pokarmów mięsnych.
 5. Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczynamy celebracją Wigilii Paschalnej o godz. 20.00. Prosimy przynieść ze sobą świece. Msza św. rezurekcyjna rozpocznie się procesją z kościoła „na Górce” do kościoła parafialnego o godz. 6.00. Prosimy bielanki o liczny udział w sypaniu kwiatów. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego.
 6. Sakrament pokuty w Wielkim Tygodniu od poniedziałku do środy podczas Mszy św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00. Prosimy nie odkładać jej na ostatni moment. W Wielki Czwartek i w Wielki Piątek spowiedź św. od godz. 7.30 do godz. 10.30 w kościele parafialnym. W Wielką Sobotę spowiedź w kościele „na Górce” od godz. 7.30 do godz. 15.00. W czasie Świąt Zmartwychwstania nie będzie spowiedzi.
 7. W Kątach Liturgia Wielkiego Czwartku i Wielkiego Piątku o godz. 19.00. Wigilia Paschalna w sobotę o godz. 20.00 zakończona procesją rezurekcyjną. Poświęcenie pokarmów od godz. 10.30 do 13.30.
 8. Liturgia Wielkiego Czwartku i Piątku w Domu Opieki Społecznej o godz. 18.00. Wigilia Paschalna z procesją o godz. 19.00. W poniedziałek Wielkanocny w DPS-ie Msze św. według grafiku niedzielnego.
 9. Na Mariankach Liturgia Wielkiego Czwartku i Wielkiego Piątku o godz. 19.00. Poświęcenie pokarmów od godz. 8.30 do godz. 15.00 co 15 minut. Liturgia Wigilii Paschalnej w sobotę o godz. 20.00. Spowiedź św. dodatkowo po Liturgiach Wielkiego Czwartku i Piątku do godz. 24.00. W Wielką Sobotę spowiedź od godz. 8.30 do 15.00.
 10. W Wielki Piątek rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego: W Wielki Piątek przed rozpoczęciem Drogi Krzyżowej o godz. 15.00, w Wielką Sobotę w kościele „na Górce”, a w pozostałe dni w kaplicy adoracji o godz. 15.00.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 12. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Zbigniew Traczyk l. 74, Barbara Rosińska l. 86, Piotr Kotański l. 47. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

V Niedziela Wielkiego Postu

26 marca

 1. Ofiary zebrane do puszek na pomoc po pożarze parafii w Chynowie wyniosły 7910 zł. Dzisiejsza taca jest przeznaczone na cele remontowe naszej parafii.
 2. Jubileuszowe X Misterium Męki Pańskiej w Górze Kalwarii będzie miało miejsce 1 kwietnia 2023 o godz. 15.00 na rynku Bp. Stefana Wierzbowskiego. Dlatego dziś po każdej Mszy św. będą zbierane do puszek ofiary na organizację tegorocznego misterium. Również dziś ministranci rozprowadzają palmy wielkanocne. Zebrane środki zostaną przeznaczone na działalność i rozwój wspólnoty ministranckiej.
 3. Dziś i w następną niedzielę dzieci ze scholii będą sprzedawać własnoręcznie wykonane świece wielkanocne. Dochód będzie przeznaczony na wyjazd wakacyjny.
 4. Rekolekcje z udziałem dzieci i młodzieży odbędą się od 29 do 31 marca.
 5. Pomoc z Caritasu będzie wydawana od 29 do 31 marca.
 6. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. Natomiast o godz. 12.40 przed kościołem „na Górce” poświęcenie palm i procesja do kościoła parafialnego.
 7. Dnia 2 kwietnia minie 18 lat od momentu, kiedy św. Jan Paweł II odszedł do Domu Ojca. Zapraszamy wszystkich parafian, aby w tym dniu zgromadzić się o godz. 21.37 pod pomnikiem Papieża Polaka. Odmówimy Koronkę do Bożego, będziemy dziękować Bogu za lata Jego życia, posługi oraz prosić o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny. 
 8. Informuje, że wracając do historii naszego miasta tradycji pasyjnej w Wielki Piątek tego roku odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Rozpocznie się o godz. 15.00 przed kościołem „na Górce”. Parafian, którzy dotychczas przygotowywali poszczególne stacje przy swoich posesjach prosimy o zachowanie tej tradycji. 
 9. W przyszłym tygodniu zbiórka do puszek na kwiaty do grobu pańskiego.
 10. Prosimy o zgłaszanie do końca tygodnia do kancelarii tych chorych, których nie odwiedzamy w pierwsze piątki miesiąca, a którzy chcieliby skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.
 11. Zapraszamy chętne dziewczynki do sypania kwiatków i niesienia poduszek podczas procesji rezurekcyjnej na próbę w sobotę 1 kwietnia o godz. 11:00. Zbiórka przed kancelarią parafialną.
 12. Uczestnicy Warsztatów Zajęciowych zapraszają na kiermasz świąteczny, który odbędzie się w przyszła niedzielę 2 kwietnia przy ulicy ks. Sajny.
 13. W sklepiku parafialnym jest do nabycia OREMUS oraz tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
 14. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Stanisław Karpisz l. 54, Mieczysław Bęczkowski l. 81, Irena Molak l. 88, Barbara Kowalik l. 73, Antoni Koszelski l. 69.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

IV Niedziela Wielkiego Postu

19 marca

 1. Z wiarą w Boże Miłosierdzie informujemy o pogrzebie śp. Bogusława Borkowskiego (l. 76), Taty ks. Zbigniewa Borkowskiego MIC. Trwamy w modlitwie za ks. Zbyszka i całą Rodzinę, pamiętajmy o śp. Jadwidze, jego Mamie, której pogrzeb miał miejsce 16 marca 2023 roku. Pogrzeb śp. Bogusława Borkowskiego odbędzie się we wtorek, 21 marca w Sadłowie k/Rypina. Msza Święta rozpocznie się o godz. 11.00 w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Sadłowie.
  Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie!
 2. Dziś rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które prowadzi O. Waldemar Sojka redemptorysta. Nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas każdej Mszy św. W niedzielę według grafiku niedzielnego oraz w dni powszednie o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 18.00, 19.30. Zapraszamy zwłaszcza we wtorek do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Tego dnia w spowiedzi pomogą księża z parafii naszego dekanatu. Rekolekcje dla dzieci i młodzieży odbędą w dniach od 29 do 31 marca poprowadzi je ks. Tomasz Sadłowski.
 3. Siostry Eucharystki przeżywają setną rocznicę powstania ich Zgromadzenia. Z tej racji dziś o godz. 8.30 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za 100 lat istnienia tej rodziny zakonnej. Siostry podczas tej Mszy św. odnowią swoją profesję zakonną. 
 4. W nocy z 14 na 15 marca wybuchł pożar w zabytkowym drewnianym kościele Świętej Trójcy w Chynowie. Kościół pochodzi z XVII w. Ogień strawił zakrystię. W związku z tym dzisiaj, po każdej Mszy św. zbieramy ofiary do puszek na jak najszybsze odrestaurowanie kościoła. 
 5. Misterium Męki Pańskiej w Górze Kalwarii będzie miało miejsce 1 kwietnia 2023 r.  Za tydzień po każdej Mszy św. będą zbierane do puszek ofiary na organizację tegorocznego misterium.
 6. W związku z Dniem Świętości Życia, w którym podejmujemy duchową adopcję dziecka poczętego, zachęcamy do zabrania ze stolika pod chórem deklaracji przyrzeczeń, które złożymy w sobotę 25 marca 2023 o godzinie 18.00. W tym dniu Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 10.00 i 18.00.
 7. W piątek 24 marca o godz. 19.15 zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy przy organizacji odpustu parafialnego św. Antoniego na zebranie do salki domu parafialnego. W sposób szczególny zapraszamy przedstawicieli wspólnot parafialnych.
 8. W sobotę 25 marca zapraszamy do “Kina Marianki” na film dokumentalny pt. „Położna” w reżyserii Marii Stachurskiej. Pokaz odbędzie się o godz. 18:00 w sali projekcyjnej przy Sanktuarium św. o. Stanisława Papczyńskiego.
 9. Dziękujemy za złożone ofiary do Grobu Pańskiego w wysokości 1400 zł przekazane przez koła różańcowe naszej parafii.
 10. Pomoc z Caritasu będzie wydawana od 29 do 31 marca.
 11. Biuro Pielgrzymkowe Księży Marianów serdecznie zaprasza na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie 16-23 maja. W programie m.in. Betlejem, Jerozolima, Nazaret, Góra Tabor i Morze Martwe. Szczegóły na stronie internetowej www.marianum.pl oraz w siedzibie biura Marianum Travel (ul. św. Bonifacego 9, Warszawa – Stegny).
 12. Dnia 2 kwietnia minie 18 lat od momentu, kiedy św. Jan Paweł II odszedł do Domu Ojca. Zapraszamy wszystkich parafian, aby w tym dniu zgromadzić się o godz. 21.37 pod pomnikiem Papieża Polaka. Odmówimy Koronkę do Bożego, będziemy dziękować Bogu za lata Jego życia, posługi oraz prosić o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny. 
 13. W sklepiku parafialnym jest do nabycia OREMUS oraz tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
 14. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Halina Gałązka l. 66, Wiesław Marzęcki l. 86, Waldemar Osiecki l. 61, Bogusław Borkowski l. 76. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

III Niedziela Wielkiego Postu

12 marca

 1. W piątek 10 marca wieczorem zmarła śp. Jadwiga Borkowska (lat 81) – Mama naszego współbrata ks. Zbigniewa Borkowskiego, który obecnie pełni funkcję duszpasterza w kaplicy w Kątach.
  Pogrzeb odbędzie się w czwartek, 16 marca w Sadłowie k/Rypina. Msza Święta rozpocznie się o godz. 11.00 w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Sadłowie. Parafia organizuje wyjazd na uroczystości pogrzebowe. Zapisy po każdej Mszy św. w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Wyjazd w czwartek o godz. 6.00.
  Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie!
 2. Dziś rozpoczynają się rekolekcje w Kątach, które poprowadzi ks. Zbigniew Borkowski. Również dziś początek rekolekcji w Sanktuarium na Mariankach. Nauki wygłosi ks. Michał Kozak, marianin, od kilku lat proboszcz polskiej parafii na Ealingu w Londynie.
 3. Z okazji 10 rocznicy wyboru papieża Franciszka, w poniedziałek, 13 marca, o godz. 18:00 w Świątyni Opatrzności Bożej odbędzie się uroczysta Msza święta z udziałem Episkopatu Polski, której będzie przewodniczył abp Salvatore Pennacchio, kończący posługę Nuncjusza Apostolskiego w Polsce. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji papieża.
 4. W poniedziałek 13 marca zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, które odbędzie się o godz. 18.30.
 5. W sobotę 18 marca o godz. 17.00 w Sanktuarium na Mariankach zostanie odprawiona Msza św. z udziałem rodziców oczekujących narodzin dziecka.
 6. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w IV Niedzielę Wielkiego Postu 19 marca poprowadzi O. Waldemar Sojka redemptorysta.  Rekolekcje dla dzieci i młodzieży odbędą w dniach od 29 do 31 marca poprowadzi je ks. Tomasz Sadłowski.
 7. W przyszłą niedzielę przypada liturgiczne wspomnienie św. Józefa. W tym dniu rozpocznie się III Tydzień Modlitw o Ochronę Życia.
 8. Do zakrystii można przynosić kwiaty do sypania podczas procesji rezurekcyjnej.
 9. W dniach 19-21 maja w naszej parafii odbędzie się kolejne spotkanie młodych z parafii mariańskich „Marianki 2023”. Szukamy noclegów dla młodych ludzi, którzy przyjadą na to wydarzenie. Osoby, które chciałyby się ofiarować i mają możliwość przyjąć kogoś pod swój dach prosimy o kontakt z ks. Kacprem bądź pozostawienie informacji w zakrystii. 
 10. Misterium Męki Pańskiej w Górze Kalwarii będzie miało miejsce 1 kwietnia 2023 r. Bractwo Misterium Męki Pańskiej zaprasza do współpracy przy tym przedsięwzięciu wszystkich zaangażowanych dotychczas jak i nowe osoby chcące wziąć w nim udział. Za tydzień po każdej Mszy św. będą zbierane do puszek ofiary na organizację tegorocznego misterium. Wszelkie informacje na jego temat są dostępne na stronie: kalwaria-mazowsza.org
 11. Trwa okres składania zeznań podatkowych za ubiegły rok. Przypominamy o możliwości przekazania 1,5% podatku dla Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich przy Zgromadzeniu Księży Marianów. Dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie.
 12. W sklepiku parafialnym jest do nabycia OREMUS oraz tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
 13.   W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Alicja Szymańska l. 101, Sławomir Piec l. 61, Andrzej Klimek l. 69, Jakub Majoch l. 38, Teresa Lichocka l. 90,. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

II Niedziela Wielkiego Postu

5 marca

 1. Zbiórka do puszek na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie wyniosła 8250 zł. Taca remontowa 5420 zł. Druga Niedziela Wielkiego Postu Ad Gentes to dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami. Dziś zbiórka ofiar do puszek jest przeznaczona na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes. Również dziś po Mszy św. o godz. 13.00 wymiana tajemnic Różańca, a o godz. 15.00 Godzina Święta.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne, za udział w których można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W piątki Droga Krzyżowa o godz. 16.45 dla dzieci, o godz. 18.30 dla dorosłych. W kościele na „Górce” o godz. 19.00. W Kątach po Mszy św. o godz. 18.00. W niedziele Gorzkie Żale o godz. 18.15 z kazaniem pasyjnym w kościele parafialnym, a w kaplicy w Kątach o godz. 11.30.
 3. Film „Opiekun” to historia współczesnych bohaterów, w których życie wkracza św. Jóżef. Czas Wielkiego Postu sprzyja, by z wolnego czasu korzystać w dobry sposób, a seans na pewno będzie niezwykłym przeżyciem duchowym. Wyjazd do kina Ursynów w czwartek 9 marca o godz. 17.15 parking kościelny. Koszt 40 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 4. W sobotę 11 marca zapraszamy do Sanktuarium na Mariankach małżonków pragnących poczęcia dziecka na Msze św. o godz. 17.00. W tym dniu w Sanktuarium na Mariankach d godz. 21.00 do 2.00 odbędzie się noc modlitwy za Polskę. Jest to inicjatywa polegająca na nocnym czuwaniu modlitewnym w intencji błogosławieństwa Bożego dla naszej Ojczyny i narodu polskiego. W ramach czuwania, oprócz Apelu Jasnogórskiego i Adoracji Najświętszego Sakramentu, przewidziana jest Msza święta oraz wspólna modlitwa różańcowa.
 5. W sobotę 11 marca o godz. 19.00 zapraszamy do w kościele „na Górce” na Wieczór Uwielbienia pod hasłem: „Nie ma większej miłości”. Poprowadzi go ks. Kacper wraz z zespołem młodzieżowym Synaj oraz zespołem muzycznym Mariańskiej Wspólnoty Młodych.
 6.  W Wielkim Poście zapraszamy w dni powszednie od poniedziałku do piątku na Jutrznię prowadzoną przez wspólnotę Neokatechumenalną o godz. 6.00.
 7. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w IV Niedzielę Wielkiego Postu 19 marca poprowadzi O. Waldemar Sojka redemptorysta.  Rekolekcje dla dzieci i młodzieży odbędą w dniach od 29 do 31 marca poprowadzi je ks. Tomasz Sadłowski. Rekolekcje w Kątach odbędą się w III Niedzielę Wielkiego Postu w dniach od 12 do 14 marca i poprowadzi je ks. Zbigniew Borkowski.
 8.  Pomoc z Caritasu będzie wydawana od 29 do 31 marca.
 9. W ramach jałmużny wielkopostnej organizujemy paczki dla dzieci. Przy obrazie Miłosierdzia Bożego znajdują się kartki z imionami dzieci i odpowiednim numerem. Podobnie jak w ubiegłych latach do końca marca można składać paczki.
 10. W dniach 19-21 maja w naszej parafii odbędzie się kolejne spotkanie młodych z parafii mariańskich „Marianki 2023”. Szukamy noclegów dla młodych ludzi, którzy przyjadą na to wydarzenie. Osoby, które chciały by się ofiarować i mają możliwość przyjąć kogoś pod swój dach prosimy o kontakt z ks. Kacprem bądź pozostawienie informacji w zakrystii. 
 11. W sklepiku parafialnym jest do nabycia OREMUS oraz tygodniki Niedziela i Idziemy.
 12. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Marianna Wojciechowska l. 89, Marzena Gładecka l. 58, Rafał Pacuszka l. 40, Agnieszka Krześniak l. 48.. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

I Niedziela Wielkiego Postu

26 lutego

 1. W odpowiedzi na apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego, kard. Kazimierz Nycz zdecydował, że w najbliższą niedzielę, 26 lutego, w parafiach archidiecezji warszawskiej po Mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na cele remontowe naszej parafii.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne, za udział w których można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W piątki Droga Krzyżowa o godz. 16.45 dla dzieci, o godz. 18.30 dla dorosłych. W kościele na „Górce” o godz. 19.00. W Kątach po Mszy św. o godz. 18.00. W niedziele Gorzkie Żale o godz. 18.15 z kazaniem pasyjnym w kościele parafialnym, a w kaplicy w Kątach o godz. 11.30.
 3. Spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej odbędzie się 28 lutego we wtorek o godz. 19.15.
 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek o godz. 18.00 będziemy modlić się o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek spowiedź dla dzieci od godz. 16.00 i Msza św. o godz. 16.45 i Droga Krzyżowa.
 5. Adoracja w kościele na „Górce” w piątek 3 marca od godz. 19.00 do 20.00.
 6. Zapraszamy do Sanktuarium na Mariankach w piątek 3 marca na Drogę Krzyżową o godz. 20.00. W sobotę 4 marca na pieszą pielgrzymkę mężczyzn, która wyruszy z kościoła parafialnego po Mszy św. o godz. 7.00, a o godz. 17.00 na Msze św. z modlitwą o uzdrowienie.
 7. W sobotę 4 marca zapraszamy na pieszą pielgrzymkę kobiet, która wyruszy o godz. 7.00 z Sanktuarium na Mariankach do kościoła parafialnego.
 8. W niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 13.00 wymiana tajemnic Różańca, a o godz. 15.00 Godzina Święta.
 9.  W Wielkim Poście zapraszamy w dni powszednie od poniedziałku do piątku na Jutrznię prowadzoną przez wspólnotę Neokatechumenalną o godz. 6.00.
 10. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w IV Niedzielę Wielkiego Postu 19 marca poprowadzi O. Waldemar Sojka redemptorysta.  Rekolekcje dla dzieci i młodzieży odbędą w dniach od 29 do 31 marca poprowadzi je ks. Tomasz Sadłowski. Rekolekcje w Kątach odbędą się w III Niedzielę Wielkiego Postu w dniach od 12 do 14 marca i poprowadzi je ks. Zbigniew Borkowski.
 11.  Pomoc z Caritasu będzie wydawana od 29 do 31 marca.
 12. W ramach jałmużny wielkopostnej organizujemy paczki dla dzieci. Przy obrazie Miłosierdzia Bożego znajdują się kartki z imionami dzieci i odpowiednim numerem. Podobnie jak w ubiegłych latach do końca marca można składać paczki.
 13. Druga Niedziela Wielkiego Postu Ad Gentes w tym roku przypada 5 marca. Jest to dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami. Tego dnia ofiara do puszek jest przeznaczona na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes.
 14. W sklepiku parafialnym jest do nabycia OREMUS oraz tygodniki Niedziela i Idziemy.
 15. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Monika Korytek l. 54, Bogdan Kuźnia l. 82, Leon Poplavskiy l. 76, Marian Strzeżek l. 76. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

VII Niedziela Zwykła

19 lutego

 1. Dzisiejsza taca zostanie przeznaczona na Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie. Również dziś po Mszy św. o godz. 11.30 będziemy zbierać ofiary na wyjazd na olimpiadę dziecięcej Drużyny Pożarniczej w Pęcławiu. Ofiary będą przeznaczone na dofinansowanie dzieciom wyżywienia i noclegu.
 2. W dniach od 19 do 25 lutego będziemy przeżywali 56 Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu.
 3. Z racji ferii zimowych dziś i za tydzień nie ma Mszy św. o godz. 11.00 w kościele „na Górce”.
 4. Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post – czas przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. będą sprawowane o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 16.30 (z udziałem dzieci), 18.00 i 19.30. W kaplicy w Kątach o godz. 18.00. Tego dnia zachowujemy post: wszystkich od 14 roku życia obowiązuje powstrzymywanie się od pokarmów mięsnych, natomiast osoby między 18 a 59 rokiem życia zachowują również post ilościowy, czyli mogą spożyć jeden posiłek do syta. Przypominamy, że w czasie Wielkiego Postu powstrzymujemy się od organizowania i brania udziału w zabawach.
 5. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne, za udział w których można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: W piątki Droga Krzyżowa o godz. 16.45 z udziałem dzieci, o godz. 18.30 dla dorosłych. W kościele na „Górce” o godz. 19.00. W Kątach po Mszy św. o godz. 18.00.
 6. W niedziele Gorzkie Żale o godz. 18.15 z kazaniem pasyjnym w kościele parafialnym, a w kaplicy w Kątach o godz. 11.30.
 7. W czwartek 23 lutego przychodnia Fam Medica przy ul. Ks. Sajny 2 w godz. od 15.30 do 17.30  zaprasza na bezpłatne komputerowe badanie wzroku.
 8. W piątek, 24 lutego br. przypada Dzień modlitwy i postu za grzechy wykorzystywania seksualnego osób małoletnich.
 9. Przygotowanie do bierzmowania dorosłych rozpocznie się w piątek 24 lutego o godz. 19.30 w kancelarii parafialnej.
 10.  W sobotę 25 lutego zapraszamy do „Kina Marianki” na film „Bernadetta. Cud w Lourdes” w reżyserii Jeana Sagolsa. Jest to poruszająca i dobrze zagrana opowieść o cudownych objawieniach, które odmieniły życie tysięcy ludzi. Pokaz rozpoczniemy tradycyjnie o godz. 18:00 w sali projekcyjnej Muzeum św. o. Stanisława. Po emisji odbędzie się spotkanie i rozmowa z ks. Adamem Stankiewiczem marianinem i mariologiem o istocie objawień Matki Bożej w Lourdes. Maryja przedstawiła się św. Bernadetcie słowami „JESTEM NIEPOKALANE POCZĘCIE”. Ukazywała się aż 18 razy, a większość z tych objawień przypadło na okres Wielkiego Postu.
 11. Przygotowanie do bierzmowania dorosłych rozpocznie się w piątek 24 lutego o godz. 19.30 w kancelarii parafialnej.
 12. W Wielkim Poście od poniedziałku do piątku zapraszamy na Jutrznię prowadzoną przez wspólnotę Neokatechumenalną o godz. 6.00.
 13. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Krzysztof Szymański l. 66, Andrzej Kamiński l. 67.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

VI Niedziela Zwykła

12 lutego

 1. W poniedziałek 13 lutego zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, które odbędzie się o godz. 18.30.
 2. Kurs przedmałżeński rozpocznie się 16 lutego o godz. 19.00 w salkach domu parafialnego. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
 3. W najbliższą sobotę na godz. 17.00 zapraszamy rodziców oczekujących narodzin potomstwa do Sanktuarium na Mariankach.
 4. W dniach od 19 do 25 lutego będziemy przeżywali 56 Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu.
 5. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Lourdes w dniach od 9 do 19 września. W programie m. in. odwiedziny klasztoru zakonu Sióstr Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i modlitwa przy cudownie zachowanych relikwiach św. Małgorzaty Marii Alacoque – święta ta związana jest z kultem pierwszych piątków miesiąca. Udamy się także do Ars-sur- Formans, gdzie nawiedzimy sanktuarium św. Jana Maria Vianney. W programie ponadto Wenecja gdzie udamy się na prywatny rejs statkiem w stronę placu św. Marka i z przewodnikiem zwiedzimy przepiękną bizantyjską Bazylikę Św. Marka. Koszt 1300 zł i 440 Euro.
 6. Taca z przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie.
 7. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 będziemy zbierać ofiary na wyjazd na olimpiadę dziecięcej Drużyny Pożarniczej w Pęcławiu. Ofiary będą przeznaczone na dofinansowanie dzieciom wyżywienie i nocleg. 
 8. W ferie zimowe 19 i 26 lutego nie będzie Mszy św. w kościele na „Górce”.
 9. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. W kiosku parafialnym do nabycia Oremus oraz tygodniki katolickie.
 10. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Leokadia Namiętna l. 83, Jadwiga Nogajska l. 67, Katarzyna Lewandowska l. 48, Stanisław Kwaśny l. 85. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

V Niedziela Zwykła

5 lutego

 1. Taca przeznaczona na cele remontowe naszej parafii wyniosła 6340 zł. W kaplicy w Kątach 1534 zł.
 2. Misterium Męki Pańskiej w Górze Kalwarii będzie miało miejsce 1 kwietnia 2023 r. Bractwo Misterium Męki Pańskiej zaprasza do współpracy przy tym przedsięwzięciu wszystkich zaangażowanych dotychczas jak i nowe osoby chcące wziąć w nim udział. Dzisiaj po każdej Mszy św. są zbierane do puszek ofiary na organizację tegorocznego misterium. Wszelkie informacje na jego temat są dostępne na stronie: kalwaria-mazowsza.org
 3. W piątek 10 lutego zapraszamy na godz. 19.00 do Kościoła na Górce na Wieczór Uwielbienia, prowadzony przez Zespół Młodzieżowy Synaj. 
 4. W sobotę 11 lutego przypada XXXI Światowy Dzień Chorego. Dodatkowa Msza św. zostanie odprawiona o godz. 10.00 w intencji chorych i ich opiekunów.
 5. W sobotę 11 lutego zapraszamy do Sanktuarium na Mariankach małżonków pragnących poczęcia dziecka na Msze św. o godz. 17.00.
 6. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Lourdes w dniach od 9 do 19 września. W programie m. in. odwiedziny klasztoru zakonu Sióstr Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i modlitwa przy cudownie zachowanych relikwiach św. Małgorzaty Marii Alacoque – święta ta związana jest z kultem pierwszych piątków miesiąca. Udamy się także do Ars-sur- Formans, gdzie nawiedzimy sanktuarium św. Jana Maria Vianney. W programie ponadto Wenecja gdzie udamy się na prywatny rejs statkiem w stronę placu św. Marka i z przewodnikiem zwiedzimy przepiękną bizantyjską Bazylikę Św. Marka. Koszt 1300 zł i 440 Euro.
 7. Kurs przedmałżeński rozpocznie się 16 lutego o godz. 19.00 w salkach domu parafialnego. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
 8. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. W kiosku parafialnym do nabycia Oremus oraz tygodniki katolickie.
 9. W tym tygodniu odeszli do Pana: Helena Alchimowicz l. 92, Ryszard Szymański l. 74, Kazimiera Mordzelewska l. 72. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

IV Niedziela Zwykła

29 stycznia

 1. Dziś zapraszamy na parafialny koncert kolęd, który odbędzie się o godz. 17.30 w kościele parafialnym. Dzisiejsza taca będzie przeznaczona na cele remontowe naszej parafii.
 2. W czwartek 2 lutego obchodzić będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego i Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. tego dnia odprawione będą o godz. 7.00, 8.00, 10.00 i 18.00. oraz w kaplicy w Kątach o godz. 18.00. Podczas Mszy św. poświęcimy świece. Będziemy modlić się za tych, którzy poświęcili swoje życie na służbę Bogu w życiu konsekrowanym. Taca zebrana w tym dniu zostanie przeznaczona na zakony klauzurowe.
 3. W piątek 3 lutego Kościół katolicki wspomina św. Błażeja. Tego dnia udzielimy tzw. błogosławieństwa św. Błażeja, uważanego za patronów chorób gardła. Podczas tej ceremonii ksiądz przykłada do gardła dwie skrzyżowane świece.
 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek o godz. 18.00 będziemy modlić się o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek spowiedź dla dzieci od godz. 16.00 i Msza św. o godz. 16.45.
 5. Adoracja w kościele na „Górce” w piątek 3 lutego od godz. 19.00 do 20.00.
 6. Zapraszamy do Sanktuarium na Mariankach w piątek 3 lutego na Drogę Krzyżową o godz. 20.00. W sobotę 4 lutego na pieszą pielgrzymkę mężczyzn, która wyruszy z kościoła parafialnego po Mszy św. o godz. 7.00, a o godz. 17.00 na Msze św. z modlitwą o uzdrowienie.
 7. W sobotę 4 lutego zapraszamy na nabożeństwo w pierwsze soboty miesiąca. Zapraszamy na Msze św. o godz. 8.00 różaniec i 15 minutowa medytację. W tym dniu o godz. 7.10 zapraszamy na pieszą pielgrzymkę kobiet, która wyruszy z Sanktuarium na Mariankach do kościoła parafialnego.
 8. W niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 13.00 wymiana tajemnic Różańca, a o godz. 15.00 Godzina Święta.
 9. W ferie zimowe 19 i 26 lutego nie będzie Mszy św. w kościele na „Górce”.
 10. W tym tygodniu odeszli do Pana: Zygmunt Szymański l. 74, Ryszard Muszyński l. 75. Ks. Mirosław Goliński l. 58. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

III Niedziela Zwykła

22 stycznia

 1. W ramach kolędy odwiedziny parafian od poniedziałku do piątku od godz. 16.00 w soboty od godz. 15.00. Plan kolędy znajduje się w gablocie i na stronie internetowej. Kolęda dodatkowa odbędzie się w sobotę 28 stycznia.
 2. Dziś obchodzimy ustanowioną przez papieża Franciszka Niedzielę Słowa Bożego. Z tej okazji szczególnie zachęcamy do czytania Pisma Świętego w rodzinach.
 3. W poniedziałek, przypada 10 rocznica śmierci Kardynała Józefa Glempa, Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego (1981-2006). Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.
 4. W piątek 27 stycznia wspomnienie liturgiczne bł. Jerzego Matulewicza Odnowiciela Zgromadzenia Księży Marianów i Założyciela Sióstr Służebnic Jezusa w Eucharystii. Trwamy na Nowennie przed Jego wspomnieniem, którą odmawiamy po Mszy św. wieczornej.
 5. W niedzielę 29 stycznia zapraszamy na parafialny koncert kolęd, który odbędzie się o godz. 17.30 w kościele parafialnym.
 6. Nauki przedmałżeńskie w naszej parafii rozpoczną się w czwartek 16 lutego o godz. 19.00 w salkach parafialnych. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
 7. W ferie zimowe 19 i 26 lutego nie będzie Mszy św. w kościele na „Górce”.
 8. Serdecznie zapraszamy na konferencję: „Kobieta według zamysłu Boga”. Odbędzie się ona 26 stycznia o godz. 20.00 w sali kinowej domu zakonnego na Mariankach.
 9. Za tydzień taca będzie przeznaczona na cele remontowe naszej parafii.
 10. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego, gdzie możemy nabyć OREMUS, dewocjonalia oraz tygodniki katolickie.
 11. W tym tygodniu odeszli do Pana: Jadwiga Hilt l. 87, Mieczysław Jakubiak l. 69. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

II Niedziela Zwykła

15 stycznia

 1. W ramach kolędy odwiedziny parafian od poniedziałku do piątku od godz. 16.00 w soboty od godz. 15.00. Plan kolędy znajduje się w gablocie i na stronie internetowej.
 2. W dniach 18 – 25 stycznia będziemy obchodzić Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości (por. Iz 1, 17)”.
 3. Od środy 18 stycznia do czwartku 26 stycznia, po wieczornej Mszy św. będziemy odmawiać nowennę przed liturgicznym wspomnieniem bł. Jerzego Matulewicza, odnowiciela Zgromadzenia Księży Marianów i założyciela Zgromadzenia Sióstr Jezusa w Eucharystii.
 4. Nauki przedmałżeńskie w naszej parafii rozpoczną się w czwartek 16 lutego o godz. 19.00 w salkach parafialnych. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
 5. Za tydzień w niedzielę 22 stycznia po Mszy św. o godz. 11:30 Zapraszamy na jasełka pt.: „Tadek niejadek i przyjaciele w drodze do Betlejem” w wykonaniu scholii Boże Owieczki.
 6. W niedzielę 29 stycznia zapraszamy na parafialny koncert kolęd, który odbędzie się o godz. 17.30 w kościele parafialnym.
 7. W związku z feriami nie będzie Mszy św.  w kościele „na Górce” w niedzielę 19 i 26 lutego.
 8. W tym tygodniu odeszli do Pana:  Wanda Sosnowska l. 93, Hanna Prendota l. 74, Sławomir Pielak l. 58, Janina Durka- Muszelska l. 87, Józefa Wielgosz l. 74, Zofia Bysiec l. 79, Wanda Grynowiecka l.92, Wojciech Gieleciński l. 70. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Niedziela Chrztu Pańskiego

8 stycznia

 1. W ramach kolędy odwiedziny parafian od poniedziałku do piątku od godz. 16.00 w soboty od godz. 15.00. Plan kolędy znajduje się w gablocie i na stronie internetowej.
 2. W piątek 13 stycznia po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie.
 3. W sobotę 14 stycznia o godz. 17.00 w Sanktuarium na Mariankach Msza św. z udziałem małżonków pragnących poczęcia dziecka.
 4. W niedzielę 29 stycznia zapraszamy na parafialny koncert kolęd, który odbędzie się o godz. 17.30 w kościele parafialnym.
 5. Przypominamy o uregulowanie opłat administracyjnych na naszym cmentarzu.
 6. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego, gdzie możemy nabyć OREMUS, dewocjonalia oraz tygodniki katolickie. 

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

1 stycznia

 1. Dziś Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W pierwszym dniu roku 1 stycznia odpustu zupełnego udziela się wiernemu, który pobożnie będzie uczestniczyć uroczystym śpiewie albo recytacji Hymnu: Veni, Creator (O Stworzycielu, Duchu Przyjdź). Po Mszy św. o godz. 13.00 wymiana tajemnic Różańca, a o godz. 15.00 Godzina Święta. Na wszystkich Mszach św. odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek o godz. 18.00 będziemy modlić się o powołania kapłańskie i zakonne. Wszystkich odprawiających pierwsze piątki miesiąca zachęcamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi na jednej z Mszy św., które z racji uroczystości Objawienia Pańskiego są odprawiane w porządku niedzielnym.
 3. W piątek 6 stycznia przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. Po każdej Eucharystii nastąpi błogosławieństwo kadzidła i kredy, którą potem naznaczymy drzwi naszych domów. Składane przy tej okazji ofiary będą przeznaczone na misyjne dzieło Kościoła. Z racji uroczystości w piątek można spożywać pokarmy mięsne.
 4. Zapraszamy do Sanktuarium na Mariankach w piątek 6 stycznia na Drogę Krzyżową o godz. 20.00. W sobotę 7 stycznia na pieszą pielgrzymkę mężczyzn, która wyruszy z kościoła parafialnego po Mszy św. o godz. 7.00, a o godz. 17.00 na Msze św. z modlitwą o uzdrowienie.
 5. W sobotę 7 stycznia zapraszamy na nabożeństwo w pierwsze soboty miesiąca. Zapraszamy na Msze św. o godz. 8.00 różaniec i 15 minutowa medytację. W tym dniu o godz. 7.10 zapraszamy na pieszą pielgrzymkę kobiet, która wyruszy z Sanktuarium na Mariankach do kościoła parafialnego.
 6. W ramach Kolędy odwiedziny parafian od poniedziałku do piątku od godz. 16.00 w soboty od godz. 15.00. Plan kolędy znajduje się w gablocie i na stronie internetowej.
 7. W tym tygodniu odeszli do Pana:  Władysława Bralewska l. 93, Jacek Krupa l 60, Zofia Bartoszewska l. 78.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
 8. Z okazji Nowego Roku składamy drogim parafianom najserdeczniejsze życzenia. Niech Święta Boża Rodzicielka wyprasza u swego Syna dar żywej wiary, nadziei i miłości i błogosławieństwa na cały Nowy Rok 2023. Oby był on czasem łaski, doświadczania Bożej miłości oraz ludzkiej dobroci i życzliwości.

Uroczystość Narodzenia Pańskiego

25 grudnia

 1. W piątek 30 grudnia obchodzimy Święto Świętej Rodziny. Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 10.00 i 18.00.
 2. W Sobotę 31 grudnia o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem, skierujemy do Boga nasze przeprosiny i prośby, podsumowując mijający rok.
 3. Za tydzień Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Tego dnia na wszystkich Mszach św. odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Po Mszy św. o godz. 13.00 wymiana tajemnic Różańca św.
 4. Dziękujemy za ofiary złożone przez Koła Różańcowe w kwocie 1400 zł.
 5. Składamy podziękowania państwu Radomskim za choinki, panu Stanisławowi Kochańskiemu za tegoroczną szopkę. Dziękujemy również wszystkim którzy wsparli ubogie rodziny składając dary w sklepach naszego miasta.
 6. W tym tygodniu odeszły do Pana: Teresa Rechnio l. 77, Barbara Kamać l. 71. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

IV Niedziela Adwentu

18 grudnia

 1. Dziś po Mszach św. o godz. 10.00 i 11.30 i w kościele „na Górce” o godz. 11.00 Skauci Europy rozprowadzają pierniczki. Natomiast po każdej Mszy św. rozdają betlejemskie światło pokoju.
 2.  W piątek 23 grudnia zapraszamy osoby, które podjęły się duchowej adopcji dziecka poczętego na Msze św. o godz. 18.00.  
 3. W sobotę przypada Wigilia. Msze św. będą sprawowane o godz. 6.45 i 8.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Spowiedź od godz. 7.00 do 10.00.
 4. Msza św. Pasterka w kościele parafialnym będzie sprawowana o godz. 24.00. Pasterka w kaplicy w Kątach o godz. 22.00 w kościele „na Górce” o godz. 23.00. W Sanktuarium na Mariankach o godz. 21.00 i 23.00. Ofiary złożone na tacę zbieraną w czasie Pasterki są przeznaczone na Dom Samotnej Matki.
 5. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Poza tym w pierwszy i drugi dzień Świąt porządek Mszy św. niedzielny.
 6.  W tym tygodniu odeszli do Pana: Zdzisław Sęk l. 85, Antoni Mentlak l. 66, Helena Bąbik l. 88, Jadwiga Masna l. 84, Stanisław Turkowski l. 80, Ewa Mariola Fabisiak l. 52, Barbara Barczak l.88. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

III Niedziela Adwentu

11 grudnia

 1. Dziś ofiary do puszek będą zbierać członkowie Bractwa Męki Pańskiej. Ofiary będą przeznaczone na Misterium Męki Pańskiej. Warsztaty Terapii Zajęciowej zapraszają w dniu dzisiejszym na świąteczny kiermasz w siedzibie przy ulicy ks. Sajny.
 2. Prosimy o zgłaszanie do kancelarii tych chorych, których nie odwiedzamy w pierwsze piątki miesiąca, a którzy chcieliby skorzystać z sakramentu pokuty.
 3. W Adwencie zapraszamy na Jutrznię prowadzoną przez Neokatechumenat od poniedziałku do piątku o godz. 5.45. Msze św. roratnie są odprawiane od poniedziałku do soboty o godzinie 6.45. Dzieci zapraszamy na śniadanie.
 4. Można zaopatrywać się w świece Caritas oraz opłatki na stół wigilijny, które są dostępne w sklepiku parafialnym.
 5. W sklepach w czasie Adwentu są wystawione kosze naszej Caritas, do których można składać dary żywnościowe dla ubogich rodzin. Pomoc z Caritasu będzie wydawana w dniach od 14 do 16 grudnia.
 6. Zapraszamy do Sanktuarium na Mariankach w dniach od 11 do 14 grudnia na rekolekcje, które poprowadzi ks. Grzegorz Reiss. Nauki rekolekcyjne będą głoszone na wszystkich Mszach św. W sobotę 17 grudnia zapraszamy rodziców, oczekujących narodzin dziecka na Msze św. o godz. 17.00.
 7. Spotkanie Duszpasterskiej Rady parafialnej odbędzie się 13 grudnia we wtorek o godz. 19.15.
 8. Zapraszamy wszystkie kobiety na spotkanie formacyjne Ezer Kenegdo. Spotkania są zaproszeniem do zgłębiania piękna kobiecości według Bożego zamysłu i odkrywania skarbu złożonego w sercu kobiety. Patronem jest Akademia Rozwoju Talentów. Wstęp wolny, spotkania odbywają się raz w miesiącu w sali kinowej na Mariankach. Pierwsze spotkanie odbędzie się 15 grudnia 2022 r. o godz. 20.00.
 9. Informacje dotyczące tegorocznej wizyty duszpasterskiej zostaną podane w przyszłym tygodniu.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W sklepiku parafialnym są do nabycia świece Caritas i kalendarze.
 11. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Tomasz Krupa l. 77, Teresa Kawka l. 85, Piotr Kościelny l. 76, Jan Mazur l. 91, Grzegorz Sidor l. 48, Jarosław Jaworski l 74. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

II Niedziela Adwentu

4 grudnia

 1. Taca zebrana na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Warszawie wyniosła 4230 zł.
 2.  W Adwencie Msze św. roratnie od poniedziałku do soboty o godz. 6.45. Dzieci zapraszamy na śniadanie. W Kątach Msze św. roratnie w poniedziałek o godz. 7.00 w środy i piątki o godz. 18.00. Zachęcamy do przynoszenia świec i lampionów. W Adwencie zapraszamy na Jutrznię prowadzoną przez Neokatechumenat od poniedziałku do piątku o godz. 5.45.
 3.   Adwentowe rekolekcje parafialne odbędą się: z udziałem dzieci i młodzieży od 4 do 7 grudnia. Dla dorosłych w kaplicy w Kątach od 5 do 7 grudnia poprowadzi je ks. Grzegorz Reiss. W kościele parafialnym w dniach od 8 do 11 grudnia. Wygłosi je ks. Sławomir Homoncik. Nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas każdej Mszy św. W kościele parafialnym w niedzielę według grafiku niedzielnego oraz w dni powszednie o godz. 6.45, 8.00, 10.00, 18.00, 19.30.
 4. W czwartek będziemy obchodzić odpust parafialny Niepokalanego Poczęcia NMP. Na Mszy św. o godz. 18.00 księża i bracia Marianie odnowią swoje śluby zakonne. W tym dniu o godz. 17.00 z Sanktuarium na Mariankach wyruszy pielgrzymka kobiet do kościoła parafialnego.
 5. Zapraszamy do Sanktuarium na Mariankach w sobotę 10 grudnia o godz. 17.00 Msza św. I nabożeństwo dla małżeństw pragnących poczęcia potomstwa.
 6. Za tydzień ofiary do puszek będą zbierać członkowie Bractwa Męki Pańskiej. Ofiary będą przeznaczone na Misterium Męki Pańskiej.
 7. Zapraszamy wszystkie kobiety na spotkanie formacyjne Ezer Kenegdo. Spotkania są zaproszeniem do zgłębiania piękna kobiecości według Bożego zamysłu i odkrywania skarbu złożonego w sercu kobiety. Patronem jest Akademia Rozwoju Talentów. Wstęp wolny, spotkania odbywają się raz w miesiącu w sali kinowej na Mariankach. Pierwsze spotkanie odbędzie się 15 grudnia 2022 r. o godz. 20.00.
 8. Od dziś można zaopatrywać się w świece Caritas oraz opłatki na stół wigilijny, które są dostępne w sklepiku parafialnym.
 9. W sklepach w czasie Adwentu są wystawione kosze naszej Caritas, do których można składać dary żywnościowe dla ubogich rodzin.
 10. Pomoc z Caritasu będzie wydawana w dniach od 14 do 18 grudnia.
 11. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Helena Morawińska l. 89, Marianna Krupa l. 86, Stanisław Biczyk l. 86,  , Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

I Niedziela Adwentu

27 listopada

 1. Dziś pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i czas bezpośredniego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Metropolitarnego Seminarium Duchownego św. Jana Chrzciciela w Warszawie.
 2. W Adwencie Msze św. roratnie od poniedziałku do soboty o godz. 6.45. Dzieci zapraszamy na śniadanie. W Kątach Msze św. roratnie w poniedziałek o godz. 7.00 w środy i piątki o godz. 18.00. Zachęcamy do przynoszenia świec i lampionów. W Adwencie zapraszamy na Jutrznię prowadzoną przez Neokatechumenat od poniedziałku do piątku o godz. 6.00.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek o godz. 18.00 będziemy modlić się o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek Spowiedź św. z udziałem dzieci od godz. 16.00 i Msza św. o godz. 16.45.
 4.  Adwentowe rekolekcje parafialne odbędą się: z udziałem dzieci i młodzieży od 4 do 7 grudnia. Dla dorosłych w kaplicy w Kątach od 5 do 7 grudnia poprowadzi je ks. Grzegorz Reiss. W kościele parafialnym w dniach od 8 do 11 grudnia. Wygłosi je ks. Sławomir Homoncik. Nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas każdej Mszy św. W kościele parafialnym w niedzielę według grafiku niedzielnego oraz w dni powszednie o godz. 6.45, 8.00, 10.00, 18.00, 19.30.
 5. W pierwszy piątek miesiąca 3 grudnia od godz. 19.00 do 20.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, która odbędzie się w kościele na „Górce”. W tym dniu również Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy w Kątach do godz. 21.00.
 6. Zapraszamy do Sanktuarium na Mariankach w piątek 2 grudnia na Drogę Krzyżową o godz. 20.00. W sobotę 3 grudnia na pieszą pielgrzymkę mężczyzn, która wyruszy z kościoła parafialnego po Mszy św. o godz. 6.45, a o godz. 17.00 na Msze św. z modlitwą o uzdrowienie.
 7. W sobotę 3 grudnia zapraszamy na nabożeństwo w pierwsze soboty miesiąca. Zapraszamy na Msze św. o godz. 8.00 różaniec i 15 minutowa medytację. W tym dniu o godz. 7.10 zapraszamy na pieszą pielgrzymkę kobiet, która wyruszy z Sanktuarium na Mariankach do kościoła parafialnego.
 8. W naszej wspólnocie parafialnej serdecznie witamy ks. Zbigniewa Borkowskiego, który decyzją ks. Prowincjała naszego Zgromadzenia podejmie posługę duszpasterską w kaplicy w Kątach.
 9. Od dziś można zaopatrywać się w świece Caritas oraz opłatki na stół wigilijny, które są dostępne w sklepiku parafialnym.
 10. W sklepach w czasie Adwentu są wystawione kosze naszej Caritas, do których można składać dary żywnościowe dla ubogich rodzin.
 11. Pomoc z Caritasu będzie wydawana w dniach od 14 do 18 grudnia.
 12. W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana: Anna Cacek l. 41, Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

20 listopada

 1. W ubiegłą niedzielę odbyła się zbiórka do puszek. Ofiary zebrane na Kościół prześladowany  Solidarni z Ukraina wyniosły 1920 zł.
 2. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jest to patronalne święto Służby Liturgicznej Ołtarza. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w posługę w czasie liturgii.
 3. Dzisiejsza niedziela kończy rok liturgiczny. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent. Msze św. roratnie będą odprawianie od poniedziałku do soboty o godz. 6.45. Od przyszłej niedzieli będzie można zaopatrywać się w poświęcone opłatki na stół wigilijny, które będą dostępne w zakrystii i kancelarii parafialnej. Rekolekcje w naszej parafii rozpoczną się 8 grudnia w Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny 8 grudnia. Rekolekcje poprowadzi ks. Sławomir Homoncik vce Prowincjał naszego Zgromadzenia.
 4. We wtorek będziemy obchodzić wspomnienie św. Cecylii patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Z tej okazji składamy najlepsze życzenia siostrze organistce, chórowi, zespołom młodzieżowym i dziecięcym  i orkiestrze.
 5. W czwartek 24 listopada zapraszamy wszystkich, którzy podjęli się duchowej adopcji dziecka poczętego na Msze św. o godz. 18.00.
 6. Bractwo Misterium Męki Pańskiej zaprasza na spotkanie organizacyjne misterium wszystkich zaangażowanych jak i nowe osoby chcące wziąć w nim udział do klasztoru na Mariankach w niedzielę 27 listopada o godz. 18.00.
 7. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.
 8.  W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Marian Bąk l. 73, Helena Bojara l. 69, Sabina Dymowska l. 74, Marcin Skwarek l. 45. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

XXXIII Niedziela Zwykła

13 listopada

 1. Dziś w Kościele Powszechnym obchodzimy VI Światowy Dzień Ubogich  pod hasłem: Chrystus dla  was stał się ubogim oraz XIV Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym poświęcony Ukrainie pod hasłem: Uleczyć tęsknotę. Ofiary zebrane do puszek będą przeznaczone na pomoc Ukrainie. Również dziś o godz. 18.30  zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. 
 2. Wyjazd do kina na film pt: Prorok opowiadający o posłudze Prymasa Tysiąclecia w środę 16 listopada o godz. 17.30.
 3. W sobotę 19 listopada o godz. 17.00 w Sanktuarium na Mariankach zostanie odprawiona Msza św. z udziałem rodziców oczekujących narodzin dziecka.
 4. Zachęcamy do składamia intencji wypominkowych za zmarłych. W wypominkach modlimy się we wtorki podczas Nieszporów za zmarłych i w niedzielę przed Mszą św. o godz. 10.00.
 5. Przez cały listopad na 15 minut przed Mszą św. o godz. 18.00 zapraszamy na wypominki.
 6.  Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego, gdzie możemy nabyć OREMUS, dewocjonalia oraz tygodniki katolickie.
 7. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Sławomir Chaciński l. 60, Konstanty Siewko l. 94, Zdzisław Bobis l. 73.   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

XXXII Niedziela Zwykła

6 listopada 2022 r.

 1. Taca przeznaczona na cele remontowe naszej parafii wyniosła 7580 zł oraz w Kątach 1570 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.
 2. W piątek 11 listopada przypada 104 rocznica Odzyskania Niepodległości. W tym dniu w sposób szczególny pamiętamy i modlimy się w intencji naszej Ojczyzny. Msze św. w tym dniu będą odprawiane o godz. 7.00, 8.00, 18.00. Uroczysta Msza św. za Ojczyznę zostanie odprawiona o godz. 10.00. W Narodowe Święto Niepodległości w Archidiecezji Warszawskiej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. W sobotę 12 listopada zapraszamy do Sanktuarium na Mariankach małżonków pragnących poczęcia dziecka na Msze św. o godz. 17.00.
 4.  Za tydzień pod hasłem: Chrystus dla  was stał się ubogim będziemy obchodzić w Kościele Powszechnym VI Światowy Dzień Ubogich.
 5. W środę 16 listopada zapraszamy  do Kina Ursynów na film pt: Prorok opowiadający o posłudze Prymasa Tysiąclecia. Wyjazd o godz. 17.30 sprzed parkingu kościelnego koszt 40 zł.
 6. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego, gdzie możemy nabyć OREMUS, dewocjonalia oraz tygodniki katolickie.
 7. Zachęcamy do składania intencji wypominkowych za zmarłych. W wypominkach modlimy się we wtorki podczas Nieszporów za zmarłych i w niedzielę przed Mszą św. o godz. 10.00.
 8. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana :Józef  Buczek l. 74, Jerzy Rokita l. 76, Jarosław Adwent l. 55. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

XXXI Niedziela Zwykła

30 października 2022 r.

 1. Dziś przypada Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na cele remontowe naszej parafii. Dziś ministranci, po każdej Mszy św. będą rozprowadzać znicze i zbierać ofiary na zjazd ministrancki w Licheniu.
 2. Zbliża się miesiąc listopad, w którym Kościół szczególnie zachęca do modlitwy za zmarłych. Jest ona również ważnym elementem mariańskiego charyzmatu. Jak co roku zapraszamy do modlitewnej pamięci o tych, którzy odeszli z tego świata. We wtorek 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele parafialnym będą odprawiane o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 19.00. O godz. 12.00 uroczysta Msza św. zostanie odprawiona na cmentarzu, a po niej odbędzie się procesja na starej i nowej części cmentarza. Od godz. 11.00 na cmentarzu będziemy modlić się w wypominkach za zmarłych. Przy bramach wejściowych na cmentarz mariańscy klerycy będą przyjmować intencje wypominkowe.
 3.  W oktawie Dnia Zadusznego do 8 listopada po Mszy św. o godz. 18.00 sprawowane będą nieszpory za zmarłych w wypominkach. Przez cały listopad codziennie o godz. 18.00 będzie odprawiana Msza św. za zmarłych poleconych w wypominkach. Od jutra do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy (choćby myślnie) za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych. Przez cały listopad na 15 minut przed Mszą św. o godz. 18.00 będziemy polecać zmarłych w wypominkach.
 4. W środę 2 listopada przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. dnia zadusznego będą odprawiane  w kościele parafialnym o godz. 7.00, 8.00, 10.00 i 18.00 o godz. 15.00 na cmentarzu.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek 3 listopada zapraszamy do wspólnej modlitwy o powołania do Zgromadzenia Księży Marianów na Mszy św. o godz. 18.00. W piątek Spowiedź św. od godz. 16.00 i Msza św. o godz. 16.45 z udziałem dzieci.
 6. W pierwszy piątek miesiąca 4 listopada zapraszamy od godz. 19.00 do 20.00 na Adorację Najświętszego Sakramentu w kościele na „Górce”.
 7. Zapraszamy do Sanktuarium na Mariankach w piątek 4 listopada na Drogę Krzyżową o godz. 20.00. W sobotę 5 listopada na pieszą pielgrzymkę mężczyzn, która wyruszy z kościoła parafialnego po Mszy św. o godz. 7.00, a o godz. 17.00  na Msze św. z modlitwą o uzdrowienie.
 8. W sobotę 5 listopada zapraszamy na nabożeństwo w pierwsze soboty miesiąca. Zapraszamy na Msze św. o godz. 8.00 różaniec i 15 minutowa medytację. W tym miesiącu będziemy wynagradzać za grzechy popełnione przeciwko Dziewictwu Maryi.
 9.  Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego, gdzie możemy nabyć OREMUS, dewocjonalia oraz tygodniki katolickie.
 10.  W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Danuta Myszkowska l. 67, Witold Rohm l. 73, Artur Paczesny l. 51, Jan Łoś l. 79.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

XXX Niedziela Zwykła

23 października 2022 r.

 1. Ofiary zebrane w Dniu Papieskim to 4480 zł.
 2. Dziś w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Misyjny, nazwany w Polsce niedzielą misyjną.
 3. Można składać intencje wypominkowe za zmarłych. Formularze wypominkowe są do wzięcia w zakrystii i kancelarii parafialnej. W wypominkach modlimy się we wtorki podczas Nieszporów za zmarłych i w niedzielę przed Mszą św. o godz. 10.00. 
 4. We wtorek 25 października zapraszamy osoby, które podjęły się duchowej adopcji dziecka poczętego na Msze św. o godz. 18.00.
 5. Zapraszamy na spotkanie grupy biblijnej we wtorek 25 października o godz. 19.00.
 6. W środę 26 października w przychodni Fam-Medica przy ul. Ks. Sajny 1a w godzinach od 15.30 do 17.00 odbędzie się bezpłatne komputerowe badanie wzroku.
 7. W piątek 28 października zapraszamy do kina na film pt: Medjugorje. Wyjazd w piątek o godz. 17.30 z parkingu kościelnego. Zapisy w kancelarii parafialnej lub zakrystii. Koszt 40 zł.
 8.  Do kancelarii parafialnej można zgłaszać nowe pomniki, które zostaną poświęcone 1 listopada.  Informacje dotyczące przebiegu Uroczystości Wszystkich Świętych zostaną podane w przyszłym tygodniu.
 9. Za tydzień taca będzie przeznaczona na cele remontowe naszej parafii.
 10. Biuro Pielgrzymkowe Księży Marianów zaprasza na pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii w terminie 17-26 listopada. W programie m. in. Betlejem, Jerozolima, Nazaret. Szczegóły na stronie internetowej www.marianum.pl.
 11. Dziś po każdej Mszy św. Ministranci będą rozprowadzać znicze. Ofiary zebrane będą przeznaczone na ich działalność.
 12. W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana: Anna Bernacka-Glińska l. 64. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

XXIX Niedziela Zwykła

16 października 2022 r.

 1. Dziś obchodzimy XXII Dzień Papieski pod hasłem: „Blask Prawdy”. Zgodnie z tradycją przeprowadzamy zbiórkę do puszek przeznaczoną na finansowanie programu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, który jest przeznaczony na kształcenie zdolnej a ubogiej młodzieży.
 2.  Można składać intencje wypominkowe za zmarłych. Formularze wypominkowe są do wzięcia w zakrystii i kancelarii parafialnej. W wypominkach modlimy się we wtorki podczas Nieszporów za zmarłych i w niedzielę przed Mszą św. o godz. 10.00. 
 3. Zapraszamy na spotkanie grupy biblijnej we wtorek 18 października o godz. 19.00.
 4. W środę 19 października o godz. 19.15 odbędzie się spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej.
 5. Do kancelarii parafialnej można zgłaszać nowe pomniki, które zostaną poświęcone 1 listopada.
 6.  Na Zamku Królewskim na Wawelu w dniach od 12 stycznia do 16 kwietnia 2023 roku odbędzie się wystawa: Z Antwerpii do Krakowa. Jacob Mertens i malarstwo krakowskie około roku 1600. W związku z wystawą Zamek Królewski na Wawelu zwrócił się z prośbą o wypożyczenie do celów ekspozycyjnych Piety – Matka Boska trzymająca w ramionach martwe ciało Chrystusa znajdująca się w kościele „na Górce”.
 7. Biuro Pielgrzymkowe Księży Marianów serdecznie zaprasza na pielgrzymkę do Ziem Świętej i Jordanii w terminie 17-26 listopada. W programie m. in. Betlejem, Jerozolima, Nazaret. Szczegóły na stronie internetowej www.marianum.pl
 8.  Zapraszamy na Różaniec, który w kościele parafialnym będziemy odmawiać od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej, w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00, a w niedzielę o godz. 18.30. Dzieci zapraszamy na Różaniec we wtorki i czwartki o godz. 16.45. Za odmówienie Różańca można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 9.   W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Władysław Pietrucha l. 86, Janina Walczak l. 68, Grażyna Mazur l. 69. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

XXVII Niedziela Zwykła

2 października 2022 r.

 1. Taca zebrana na cele remontowe parafii wyniosła 8190 zł.
 2. Można już składać intencje wypominkowe za zmarłych. Formularze wypominkowe w zakrystii i kancelarii parafialnej. W wypominkach modlimy się we wtorki podczas nieszporów za zmarłych i w niedzielę przed Mszą św. o godz.10:00.
 3. Za tydzień obchodzić będziemy XXII Dzień Papieski pod hasłem: „Blask Prawdy”. Zgodnie z tradycją przeprowadzamy zbiórkę do puszek na rzecz wsparcia kształcenia zdolnej młodzieży. 
 4.  W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek o godz. 18.00 Msza św. w intencji powołań. W piątek Spowiedź św. z udziałem dzieci od godz. 16.00.  
 5. Zapraszamy do Sanktuarium na Mariankach. W piątek 7 października o godz. 21.00 Droga Krzyżowa. W sobotę 8 października o godz. 17:00 zostanie odprawiona Msza św. o dar potomstwa.
 6.  Od 27 września Msze św. za wstawiennictwem św. Antoniego są sprawowane w kościele parafialnym o godz. 9.00.
 7.  Zapraszamy na Różaniec, który w kościele parafialnym będziemy odmawiać od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej, w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00, a w niedzielę o godz. 18.30. Dzieci zapraszamy na Różaniec we wtorki i czwartki o godz. 16.45. Za odmówienie Różańca można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 8. W tym tygodniu odeszli do Pana: Henryk Myszkowski l. 87, Wanda Adamczyk l. 81, Roman Marmuś l. 71. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

XXVI Niedziela Zwykła

25 września 2022 r.

 1. Dziś w naszej parafii gościmy ks. Stanisława Kosiorowskiego, który podczas każdej Mszy św. wygłosi kazanie wprowadzające nas w przeżywanie pierwszych sobót miesiąca.  Dzisiejsza taca jest przeznaczona na cele remontowe naszej parafii.
 2. W naszej parafii trwają warsztaty liturgiczno – muzyczne. Zapraszamy na wieczór uwielbienia dziś 25 września o godz. 18.30 w kościele „na Górce”.
 3. Na stronie internetowej parafii znajduje się informacja dotycząca zapisów na przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla młodzieży. Zapraszamy do zapoznania się i wysyłania zgłoszeń.
 4.  Zapraszamy chętnych, którzy pragną czytać  Słowo Boże w czasie liturgii Mszy św.  Pragniemy utworzyć grupę biblijną opartą na formule Lectio Divina.  Pierwsze spotkanie 27 września o godz. 19.00.
 5. Od wtorku 27 września Msza św. za wstawiennictwem św. Antoniego będzie sprawowana w kościele parafialnym o godz. 9.00.
 6. W sobotę 1 października w kościele „na Górce” o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie z twórcami księgi małżeństw 1668-1701 i księgi zmarłych 1683-1685 parafii Nowa Jerozolima.
 7. Od soboty zapraszamy na Różaniec, który w kościele parafialnym będziemy odmawiać od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej, w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00, a w niedzielę o godz. 18.30. Dzieci zapraszamy na Różaniec we wtorki i czwartki o godz. 16.45. Za odmówienie Różańca można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 8. W tym tygodniu odeszli do Pana: Jan Nowak l. 70, Helena Kozłowska  l. 87, Jacek Bąk l. 67, Hanna Cierniewska l. 72, Paweł Fijałkowski l. 65. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Leave a Reply