Triduum Paschalne

  1. W Wielki Czwartek rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne. W Wielki Czwartek Jutrznia o godz. 7.00 w kościele parafialnym. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00.
  2. W Wielki Piątek godz. 7.00 Jutrznia w kaplicy adoracji. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00. Ofiary zebrane na tacę zostaną przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Adoracja przy Grobie Pańskim w kościele „na Górce” przez cała noc. Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta rozpocznie się o godz. 15.00 przed kościołem „na Górce”. Będzie przebiegała ulicą Kalwaryjską na cmentarz parafialny. Parafian, którzy dotychczas przygotowywali poszczególne stacje przy swoich posesjach prosimy o zachowanie tej tradycji. Przypominamy, że tego dnia zachowujemy post: od 14 roku życia obowiązuje wszystkich powstrzymywanie się od pokarmów mięsnych, natomiast osoby między 18 a 59 rokiem życia zachowują post ilościowy, czyli mogą spożyć tylko jeden posiłek do syta.
  3. W Wielką Sobotę Jutrznia o godz. 7.00 w kościele „na Górce”. Tam będzie trwać adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00. Poświęcenie pokarmów od godz. 9.00 do godz. 17.00 odbędzie się przy kościele „na Górce”. Ofiary składane przy okazji święcenia zostaną przeznaczone na dalsze prace remontowe kaplicy św. Antoniego. Przez Wielką Sobotę do Wigilii Paschalnej jeśli to możliwe zachowuje się post paschalny. Jest to zachęta do powstrzymywania się od pokarmów mięsnych.
  4. Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczynamy celebracją Wigilii Paschalnej o godz. 20.00. Prosimy przynieść ze sobą świece. Msza św. rezurekcyjna rozpocznie się procesją z kościoła „na Górce” do kościoła parafialnego o godz. 6.00. Prosimy bielanki o liczny udział w sypaniu kwiatów. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego.
  5. Sakrament pokuty w Wielkim Tygodniu od poniedziałku do środy podczas Mszy św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00. Prosimy nie odkładać jej na ostatni moment. W Wielki Czwartek i w Wielki Piątek spowiedź św. od godz. 7.30 do godz. 10.30 w kościele parafialnym. W Wielką Sobotę spowiedź w kościele „na Górce” od godz. 7.30 do godz. 15.00. W czasie Świąt Zmartwychwstania nie będzie spowiedzi.
  6. W Kątach Liturgia Wielkiego Czwartku i Wielkiego Piątku o godz. 19.00. Wigilia Paschalna w sobotę o godz. 20.00 zakończona procesją rezurekcyjną. Poświęcenie pokarmów od godz. 10.30 do 13.30.
  7. Liturgia Wielkiego Czwartku i Piątku w Domu Opieki Społecznej o godz. 18.00. Wigilia Paschalna z procesją o godz. 19.00. W poniedziałek Wielkanocny w DPS-ie Msze św. według grafiku niedzielnego.
  8. Na Mariankach Liturgia Wielkiego Czwartku i Wielkiego Piątku o godz. 19.00. Poświęcenie pokarmów od godz. 8.30 do godz. 15.00 co 15 minut. Liturgia Wigilii Paschalnej w sobotę o godz. 20.00. Spowiedź św. dodatkowo po Liturgiach Wielkiego Czwartku i Piątku do godz. 24.00. W Wielką Sobotę spowiedź od godz. 8.30 do 15.00.