Ogłoszenia Parafialne

XV Niedziela Zwykła

14 lipca

 1. W okresie wakacyjnym do 31 sierpnia nie będzie odprawiana Msza św. w dni powszednie o godz. 8.00. Jedynie w każdy wtorek o godz. 9.00 będzie odprawiana Msza św. ku czci św. Antoniego w kaplicy w ogrodach klasztornych.
 2. W niedzielę w miesiącu lipcu i sierpniu w Sanktuarium na Mariankach ostatnia Msza św. jest odprawiana o godz. 20.00
 3. W kiosku parafialnym jest do nabycia Oremus na lipiec i sierpień.
 4. Za tydzień w naszej parafii będziemy gościć ks. Jakuba Biernackiego, który będzie dzielił się doświadczeniem posługi na misjach. A po każdej Mszy św. będzie zbierał ofiary na ten cel.
 5. Wszystkim przebywającym na wakacjach i urlopach życzymy przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku.
 6. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Bonifacy Kanabus l. 97, Genowefa Kwiecińska l. 88. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

XII Niedziela Zwykła

23 czerwca

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tegorocznego festynu parafialnego. Szczególnie jesteśmy wdzięczni darczyńcom i sponsorom: Piekarni Bugno, Hurtowni BB Sklepom: Eden, u Jacka, Radomscy, Gaga oraz Vivo. Dziękujemy Cukierni Janeczka, Szymańscy, Oksińscy.
 2. W dniach od 7 lipca po hasłem: Różanie w życiu Kościoła już po raz 43 wyruszy z Góry Kalwarii do Lichenia Mariańska Piesza Pielgrzymka. W związku z tym w niedzielę dziś kazania będzie głosił ks. Kacper. Zapisy i kontakt na: pielgrzymka@marianie.pl
 3. We wtorek 25 czerwca zapraszamy osoby, które podjęły się duchowej adopcji dziecka poczętego na Msze św. o godz. 18.00.  
 4. Zapraszamy na nabożeństwa do Serca Pana Jezusa, które w dni powszednie od poniedziałku do piątku będą odprawiane o godz. 18.30, w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00, w niedzielę o godz. 18.30.
 5. Biuro Pielgrzymkowe Księży Marianów serdecznie zaprasza na wyjątkową pielgrzymkę 5 stolic – Morskie rekolekcje (promami po Morzu Bałtyckim) w terminie 13-19 sierpnia. W programie: hanzeatycka Ryga, średniowieczny Tallin, królewski Sztokholm, zielone Helsinki i miasto Ostrobramskiej Pani – Wilno. (Litwa, Łotwa, Estonia, Szwecja, Finlandia) Szczegóły na stronie internetowej www.marianum.pl oraz w siedzibie biura Marianum Travel (ul. św. Bonifacego 9, Warszawa – Stegny).
 6. W dniu 14 lipca zapraszamy na pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd o godz. 6.00. Koszt 65 zł. Zapisy u p. Leokadii Gołaszewskiej tel. 698 489 144.
 7. Za tydzień w naszej parafii będziemy gościć br. Łukasza Wierzchowskiego, który będzie dzielił się doświadczeniem posługi na misjach. A po każdej Mszy św. będzie zbierał ofiary na ten cel.
 8. W kiosku parafialnym jest do nabycia Oremus na lipiec i sierpień oraz tygodniki katolickie.
 9. Za tydzień taca będzie przeznaczona na cele remontowo-inwestycyjne naszej parafii.
 10. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Roman Gizak l. 75, Kazimierz Szmyd l. 78. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

XI Niedziela Zwykła

16 czerwca

 1. Dziś w godz. od 14.30 do 17.30 zapraszamy do ogrodów klasztornych na festyn rodzinny. W programie m. in. zjeżdżalnie i dmuchawce, gry i zabawy sportowe, bieg rodzinny. O godz. 20.45 w ogrodach klasztornych kino plenerowe pokaz filmu pt.: October baby – Każde życie jest cudem. To film nie tylko dla dorosłych ale przede wszystkim dla młodzieży. Opowiada o przebaczeniu i jego sile. Bohaterką jest dziewczyna która przeżyła własną aborcję i po ukończeniu 18 lat  rusza w podróż chcąc odnaleźć swoją biologiczną by matkę by jej przebaczyć tamtą decyzję.
 2. W dniach od 7 lipca po hasłem: Różanie w życiu Kościoła już po raz 43 wyruszy z Góry Kalwarii do Lichenia Mariańska Piesza Pielgrzymka. W związku z tym w niedzielę 23 czerwca kazania będzie głosił ks. Kacper. Zapisy i kontakt na: pielgrzymka@marianie.pl
 3. Zapraszamy na nabożeństwa do Serca Pana Jezusa, które w dni powszednie od poniedziałku do piątku będą odprawiane o godz. 18.30, w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00, w niedzielę o godz. 18.30.
 4. W niedziela za tydzień o godz. 11.30 Msza św. na zakończenie roku szkolnego.
 5. Biuro Pielgrzymkowe Księży Marianów serdecznie zaprasza na wyjątkową pielgrzymkę 5 stolic – Morskie rekolekcje (promami po Morzu Bałtyckim) w terminie 13-19 sierpnia. W programie: hanzeatycka Ryga, średniowieczny Tallin, królewski Sztokholm, zielone Helsinki i miasto Ostrobramskiej Pani – Wilno. (Litwa, Łotwa, Estonia, Szwecja, Finlandia) Szczegóły na stronie internetowej www.marianum.pl oraz w siedzibie biura Marianum Travel (ul. św. Bonifacego 9, Warszawa – Stegny).
 6. W kiosku parafialnym jest do nabycia Oremus na lipiec i sierpień oraz tygodniki katolickie.
 7. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Jan Żuk l. 76, Helena Kacprzak l. 91, Henryka Budek l. 95. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

X Niedziela Zwykła

9 czerwca

 1. Dziś w kaplicy w Kątach będziemy przeżywać uroczystości odpustowe. Uroczysta Msza św. o godz. 12.00. Od godz. 14.00 do 17.00 zapraszamy na festyn rodzinny.
 2.  W dniach od 7 lipca po hasłem: Różanie w życiu Kościoła już po raz 43 wyruszy z Góry Kalwarii do Lichenia Mariańska Piesza Pielgrzymka. W związku z tym w niedzielę 23 czerwca kazania będzie głosił ks. Kacper. Zapisy i kontakt na: pielgrzymka@marianie.pl
 3. W środę 12 czerwca rozpoczynamy świętowanie odpustu związanego z kultem św. Antoniego. W tym dniu o godz. 19.00 wyruszy procesja z relikwiami św. Antoniego z kościoła parafialnego do kaplicy św. Antoniego. Po niej nabożeństwo ku czci św. Antoniego i błogosławieństwo relikwiami. W swoich kazaniach święty z Padwy często wskazywał na lilie, jako symbol piękna i duchowej czystości. Dlatego prosimy o przyniesienie na procesję lilie. W tym dniu o godz. 20.00 zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe uczestników odbytej w dniach 20-27 maja pielgrzymki do Fatimy. Spotkanie odbędzie się w salkach parafialnych.
 4. W dniu odpustu 13 czerwca Msze św. będą będą odprawiane na ołtarzu polowym przy kaplicy św. Antoniego o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 17.00 (z udziałem i błogosławieństwem dzieci) i 19.00. W tym dniu będzie można wpisać się do księgi pamiątkowej.
 5. Za tydzień w niedzielę 16 czerwca w godz. od 14.30 do 17.30 zapraszamy do ogrodów klasztornych na festyn rodzinny. W programie m. in. zjeżdżalnie i dmuchawce, gry i zabawy sportowe, bieg rodzinny. O godz. 20.45 w ogrodach klasztornych kino plenerowe pokaz filmu pt.: October baby – Każde życie jest cudem. To film nie tylko dla dorosłych ale przede wszystkim dla młodzieży. Opowiada o przebaczeniu i jego sile. Bohaterką jest dziewczyna która przeżyła własną aborcję i po ukończeniu 18 lat  rusza w podróż chcąc odnaleźć swoją biologiczną by matkę by jej przebaczyć tamtą decyzję.
 6. Odpust parafialny jest jednym z najważniejszych wydarzeń w każdej parafii, świętem wspólnoty, jaką ona tworzy. Serdecznie zapraszamy 10 czerwca w poniedziałek o godz. 18.00 do ogrodów klasztornych osoby, które chciałby się zaangażować w przygotowanie i uporządkowanie terenu wokół kaplicy św. Antoniego.
 7. W sobotę 15 czerwca o godz. 17.00 w Sanktuarium na Mariankach zostanie odprawiona Msza św. z udziałem rodziców oczekujących narodzin dziecka.
 8. Zapraszamy na VIII Męską Pielgrzymkę z Puszczy Mariańskiej na Marianki śladami św. ojca Stanisława Papczyńskiego, organizowaną przez Wspólnotę Mężczyzn, która odbędzie się w dniach od 13 do 16 czerwca. Spotkanie organizacyjne w sprawie pielgrzymki odbędzie się we wtorek 11.06 na Mariankach o godzinie 20:00, po Mszy wieczornej.
 9. W ubiegłym tygodniu odeszły do Pana: Zofia Zaroń l. 89, Eugienia Grzybiak l.87, Krystyna Moczydłowska l. 75 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

IX Niedziela Zwykła

2 czerwca

 1. Dziś obchodzimy XVII Święto Dziękczynienia, które w tym roku przebiegać będzie pod hasłem Dziękujemy za służbę człowiekowi. O godz. 7.40 z placu Marszałka Józefa Piłsudskiego wyruszy procesja z relikwiami Świętej Jadwigi, Króla Polski, która przejdzie Traktem Królewskim do Świątyni Opatrzności Bożej. Również dziś po Mszy św. o godz. 13.00 wymiana tajemnic Różańca, a o godz. 15.00 Godzina Święta.
 2. Dziś w naszej parafii gościmy ks. Marka Szczepaniaka, który podczas każdej Mszy św. wygłosi kazanie.  A po każdej Mszy św. będzie zbierał ofiary na cele misyjne.
 3. Od soboty 1 czerwca zapraszamy na nabożeństwa do Serca Pana Jezusa, które w dni powszednie od poniedziałku do piątku będą odprawiane o godz. 18.30, w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00, w niedzielę o godz. 18.30.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek Msza św. o godz. 18.00 w intencji powołań. W tym dniu o godz. 19.30 zapraszamy do kaplicy adoracji na Godzinę Uwielbienia. W piątek udamy się z posługą sakramentalną do chorych. W piątek Spowiedź św. z udziałem dzieci od godz. 16.00 i Msza św. o godz. 16.45.
 5. Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży udzieli ks. Bp. Rafał Markowski w dniu 5 czerwca o godz. 18.00.
 6. W piątek 7 czerwca w Sanktuarium na Mariankach Droga Krzyżowa o godz. 21.00. 
 7. W środę 12 czerwca rozpoczynamy świętowanie odpustu związanego z kultem św. Antoniego. W tym dniu o godz. 19.00 wyruszy procesja z relikwiami św. Antoniego z kościoła parafialnego do kaplicy św. Antoniego. Po niej nabożeństwo ku czci św. Antoniego i błogosławieństwo relikwiami. W swoich kazaniach święty z Padwy często wskazywał na lilie, jako symbol piękna i duchowej czystości. Dlatego prosimy o przyniesienie na procesję lilie. Msze św. w dniu odpustu 13 czerwca będą będą odprawiane na ołtarzu polowym przy kaplicy św. Antoniego o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 17.00 (z udziałem i błogosławieństwem dzieci) i 19.00. W tym dniu będzie można wpisać się do księgi pamiątkowej.
 8. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Jan Rórka l. 86, Jan Augustyniak l. 73, Stanisław Wrona l. 71, Aleksander Cnotek l. 75, Bolesław Karolczuk l. 70, Monika Bieniek l. 98. Wieczny odpoczynek im dać Panie…

Uroczystość Trójcy Świętej

26 maja

 1. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na cele remontowo-inwestycyjne naszej parafii.
 2. W czwartek 30 maja Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze św. będą sprawowane o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 19.00 w kościele parafialnym. Główna Msza św. zostanie odprawiona o godz. 11.30 przed kościołem „na Górce” po niej przejdziemy procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy. Prosimy o udekorowanie domów i okien na trasie procesji i w całej parafii oraz o przynoszenie żywych lub suszonych kwiatów do sypania w trakcie procesji. Bielanki zapraszamy na próbę sypania kwiatów we wtorek 28 maja o godz. 17.00. W Oktawie Bożego Ciała po Mszy św. o godz. 18.00 procesja z Najświętszym sakramentem. Natomiast o godz. 17.00 zapraszamy wszystkich parafian do Kościoła na Górce na koncert uwielbieniowy prowadzony przez Wspólnotę muzyczną tam posługującą. 
 3. W piątek 31 maja w Archidiecezji Warszawskiej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. Od soboty 1 czerwca zapraszamy na nabożeństwa do Serca Pana Jezusa, które w dni powszednie od poniedziałku do piątku będą odprawiane o godz. 18.30, w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00, w niedzielę o godz. 18.30.
 5. W najbliższą sobotę 1 czerwca zapraszamy na pielgrzymkę mężczyzn do Sanktuarium na Mariankach, która rozpocznie się Mszą św. o godz. 7.00 w kościele parafialnym. Również w sobotę o godz. 17.00 na Mariankach będzie odprawiona Msza św. oraz nabożeństwo o uwolnienie i uzdrowienie.
 6. W sobotę 1 czerwca zapraszamy na nabożeństwo w pierwsze soboty miesiąca. Msza św. o godz. 8.00 różaniec i 15 minutowa medytacja. W tym dniu o godz. 7.00 zapraszamy na pieszą pielgrzymkę kobiet, która wyruszy z Sanktuarium na Mariankach do kościoła parafialnego.
 7.  W niedzielę, 2 czerwca będziemy obchodzili XVII Święto Dziękczynienia, które w tym roku przebiegać będzie pod hasłem Dziękujemy za służbę człowiekowi. O godz. 7.40 z placu Marszałka Józefa Piłsudskiego wyruszy procesja z relikwiami Świętej Jadwigi, Króla Polski, która przejdzie Traktem Królewskim do Świątyni Opatrzności Bożej.
 8. W niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 13.00 wymiana tajemnic Różańca, a o godz. 15.00 Godzina Święta.
 9. Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży udzieli ks. Bp. Rafał Markowski w dniu 5 czerwca o godz. 18.00.
 10. W środę 12 czerwca rozpoczynamy świętowanie odpustu związanego z kultem św. Antoniego. W tym dniu o godz. 19.00 wyruszy procesja z relikwiami św. Antoniego z kościoła parafialnego do kaplicy św. Antoniego. Po niej nabożeństwo ku czci św. Antoniego i błogosławieństwo relikwiami. W swoich kazaniach święty z Padwy często wskazywał na lilie, jako symbol piękna i duchowej czystości. Dlatego prosimy o przyniesienie na procesję lilie. Msze św. w dniu odpustu 13 czerwca będą będą odprawiane na ołtarzu polowym przy kaplicy św. Antoniego o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 17.00 (z udziałem i błogosławieństwem dzieci) i 19.00. W tym dniu będzie można wpisać się do księgi pamiątkowej.
 11. Od maja do września, w Sanktuarium na Mariankach, ostatnia Msza św. w niedziele i uroczystości będzie odprawiana o godz. 20.00. 
 12. W sklepiku parafialnym jest do nabycia OREMUS oraz tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

19 maja

 1. Dziś zapraszamy do Sanktuarium na Mariankach na uroczystości ku czci św. Stanisława Papczyńskiego. O godz. 11.00 pan Wojciech Modest Amaro, znany kucharz i krytyk kulinarny da świadectwo swego nawrócenia i życia z Bogiem. Mszy św. odpustowej o godz. 12.00 będzie przewodniczył przełożony Prowincji Polskiej ks. Eugeniusz Zarzeczny. Po Mszy św. będziemy kontynuować naszą radość na agapie, przy grochówce z kuchni polowej. Zgromadźmy się licznie na tej pięknej majowej uroczystości ku czci św. Stanisława, aby podziękować Bogu za Jego opiekę nad nami i razem z naszym Patronem prosić o dar Ducha Świętego dla nas, dla naszych rodzin i naszej Ojczyzny. Tego dnia nie będzie Mszy św. w kościele „na Górce” o godz. 11.00 i w kościele parafialnym o godz. 13.00.
 2. Nabożeństwa majowe są odprawiane w niedzielę o godz. 18.30 w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 18.30 w soboty po Mszy św. o godz. 8.00. W kaplicy w Kątach w poniedziałek, środę i piątek po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30. Dodatkowo nabożeństwa odprawiamy przy kapliczkach znajdujących się na terenie naszej parafii na ulicy Skierniewickiej o godz. 19.00 i na skrzyżowaniu ulic Batorego i Kościuszki o godz. 18.00.
 3. W piątek 24 maja kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 4. Dnia 30 maja w Uroczystość Bożego Ciała o godz. 17.00 zapraszamy wszystkich parafian do Kościoła na Górce na koncert uwielbieniowy prowadzony przez Wspólnotę muzyczną tam posługującą. 
 5. Za tydzień taca przeznaczona będzie na cele remontowo-inwestycyjne naszej parafii.
 6. W sklepiku parafialnym jest do nabycia OREMUS oraz tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
 7. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Maciej Józef Pietaszewski l. 97, Małgorzata Wieniawska l. 71, Andrzej Orliński l. 46. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wniebowstąpienie Pańskie

12 maja

 1. W przyszłą niedzielę zapraszamy do Sanktuarium na Mariankach na uroczystości ku czci św. Stanisława Papczyńskiego. Mieszkańcy Góry Kalwarii oraz czciciele św. Stanisława zgromadzą się w Sanktuarium, aby uczcić patrona miasta i powierzyć opiece samych siebie i swoje rodziny. Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. Eugeniusza Zarzecznego, Prowincjała Zgromadzenia Księży Marianów zostanie odprawiona o godz. 12.00. W związku z tym nie będzie Mszy św. w kościele „na Górce” o godz. 11.00 i w kościele parafialnym o godz. 13.00.
 2. Zapraszamy młodzież od 7 klasy Szkoły podstawowej wzwyż do uczestnictwa w kolejnym spotkaniu młodych z parafii mariańskich „Marianki 2024”. Odbędą się one w dniach 17-19 maja na terenie ogrodów parafialnych. Zapisy u ks. Kacpra i pod adresem e-mail kosciolnagorce@gmail.com
 3. We wtorek 14 maja o godz. 19.00 zapraszamy osoby, które chciałby się zaangażować w przygotowanie tegorocznego festynu parafialnego.
 4. W czwartek, 16 maja br., przypada uroczystość św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski i Metropolii Warszawskiej. Główne obchody będą miały miejsce w Narodowym Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie. Tego dnia, w Sanktuarium o godz. 18.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta.
 5. W sobotę 18 maja o godz. 17.00 w Sanktuarium na Mariankach zostanie odprawiona Msza św. z udziałem rodziców oczekujących narodzin dziecka.
 6. Nabożeństwa majowe są odprawiane w niedzielę o godz. 18.30 w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 18.30 w soboty po Mszy św. o godz. 8.00. W kaplicy w Kątach w poniedziałek, środę i piątek po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30. Dodatkowo nabożeństwa odprawiamy przy kapliczkach znajdujących się na terenie naszej parafii na ulicy Skierniewickiej o godz. 19.00 i na skrzyżowaniu ulic Batorego i Kościuszki o godz. 18.00.
 7. Dnia 30 maja w Uroczystość Bożego Ciała o godz. 17.00 zapraszamy wszystkich parafian do Kościoła na Górce na koncert uwielbieniowy prowadzony przez Wspólnotę muzyczną tam posługującą. Również 30 maja organizujemy wyjazd na koncert Jednego Serca Jednego Ducha do Rzeszowa, jest to największe wydarzenie uwielbienia Pana Jezusa w Europie. Wyjazd o godz. 15.00, koszt:100 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
 8. W sklepiku parafialnym jest do nabycia OREMUS oraz tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
 9. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Barbara Żurawska l. 70, Artur Dombrat l. 45. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

VI Niedziela Wielkanocna

5 maja

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 13.00 wymiana tajemnic Różańca św., a o godz. 15.00 Godzina Święta. Taca remontowa wyniosła 8920 zł.
 2. Nabożeństwa majowe są odprawiane w niedzielę o godz. 18.30 w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 18.30 w soboty po Mszy św. o godz. 8.00. W kaplicy w Kątach w poniedziałek, środę i piątek po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30. Dodatkowo nabożeństwa odprawiamy przy kapliczkach znajdujących się na terenie naszej parafii na ulicy Skierniewickiej o godz. 19.00 i na skrzyżowaniu ulic Batorego i Kościuszki o godz. 18.00.
 3. W poniedziałek i we wtorek w naszym klasztorze będziemy gościć ekipę filmową serialu pt.: Minuta Ciszy, która zrealizuje materiał filmowy do serialu.
 4. W sobotę 11 maja zapraszamy do Sanktuarium na Mariankach małżonków pragnących poczęcia dziecka na Msze św. o godz. 17.00. Od maja do września, w Sanktuarium na Mariankach, ostatnia Msza św. w niedziele i uroczystości będzie odprawiana o godz. 20.00. 
 5. Dnia 30 maja w Uroczystość Bożego Ciała organizujemy wyjazd na koncert Jednego Serca Jednego Ducha do Rzeszowa, jest to największe wydarzenie uwielbienia Pana Jezusa w Europie. Wyjazd o godz. 15.00, koszt:100 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
 6. W sklepiku parafialnym jest do nabycia OREMUS oraz tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
 7. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Henryk Kozłowski l. 72, Tomasz Nakwaski l. 42, Władysław Konopka l. 74. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

V Niedziela Wielkanocna

28 kwietnia

 1. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na cele remontowo-inwestycyjne naszej parafii.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek Msza św. o godz. 18.00 w intencji powołań. W tym dniu o godz. 19.30 zapraszamy do kaplicy adoracji na Godzinę Uwielbienia. W piątek 3 maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w tym dniu będą sprawowane o godz. 7.00, 8.30, 10.00 w intencji Ojczyzny, 16.45 i o godz. 18.00. W piątek Spowiedź św. z udziałem dzieci od godz. 16.00 i Msza św. o godz. 16.45. W Sanktuarium na Mariankach Droga Krzyżowa o godz. 21.00. 
 3. W najbliższą sobotę 4 maja zapraszamy na pielgrzymkę mężczyzn do Sanktuarium na Mariankach, która rozpocznie się Mszą św. o godz. 7.00 w kościele parafialnym. Również w sobotę o godz. 17.00 na Mariankach będzie odprawiona Msza św. oraz nabożeństwo o uwolnienie i uzdrowienie W sobotę przypada wspomnienie św. Floriana patrona Straży Pożarnej. Zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00.
 4. W sobotę 4 maja zapraszamy na nabożeństwo w pierwsze soboty miesiąca. Msza św. o godz. 8.00 różaniec i 15 minutowa medytacja. W tym dniu o godz. 7.00 zapraszamy na pieszą pielgrzymkę kobiet, która wyruszy z Sanktuarium na Mariankach do kościoła parafialnego.
 5. W niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 13.00 wymiana tajemnic Różańca, a o godz. 15.00 Godzina Święta.
 6. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie się w soboty 4 i 11 maja w kościele parafialnym. W kaplicy w Kątach w dniu 5 maja. Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży udzieli ks. Bp. Rafał Markowski w dniu 5 czerwca o godz. 18.00.
 7. Nabożeństwa majowe są odprawiane w niedzielę o godz. 18.30 w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 18.30 w soboty po Mszy św. o godz. 8.00. W kaplicy w Kątach w poniedziałek, środę i piątek po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30.
 8. Od maja do września, w Sanktuarium na Mariankach, ostatnia Msza św. w niedziele i uroczystości będzie odprawiana o godz. 20.00. 
 9. W dniach od 1 do 3 maja kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 10. W sklepiku parafialnym jest do nabycia OREMUS oraz tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
 11. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Jan Świerzyński l. 81, Alina Zbyszyńska l. 70, Zofia Surma l. 92, Anna Joachimowicz l. 42, Krystyna Fabijańczuk l. 77, Maria Mianowska l. 74. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

IV Niedziela Wielkanocna

21 kwietnia

 1. Dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i do Życia Konsekrowanego. Zbiórka do puszek tego dnia będzie przeznaczona na potrzeby Wyższego Seminarium Metropolitalnego w Warszawie.
 2. We wtorek 23 kwietnia o godz. 19.15 zapraszamy na spotkanie członków Duszpasterskiej Rady Parafialnej na spotkanie, które odbędzie się w refektarzu zakonnym.
 3. Organizujemy wyjazd do Częstochowy na czuwanie Odnowy w Duchu Świętym. Wyjazd w dniu 18 maja o godz. 5.30. Koszt 80 zł. Zapisy tel. 692-455-874.
 4. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie się w soboty 4 i 11 maja w kościele parafialnym. W kaplicy w Kątach w dniu 5 maja. Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży udzieli ks. Bp. Rafał Markowski w dniu 5 czerwca o godz. 18.00.
 5. Za tydzień taca przeznaczona będzie na cele remontowo-inwestycyjne naszej parafii.
 6. W sklepiku parafialnym jest do nabycia OREMUS oraz tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
 7.   W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Kamila Korwin l. 40, Władysław Wójcik l. 83.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

14 kwietnia

III Niedziela Wielkanocna

 1. Dzisiejsza niedziela we wszystkich kościołach w Polsce jest dniem szczególnej modlitwy w obronie życia poczętego.
 2. W dniach od 14 – 24 kwietnia br. będziemy przeżywali XVI Tydzień Biblijny pod hasłem: Powołani do Wspólnoty z Bogiem i bliźnimi w Kościele.
 3. Organizujemy wyjazd do Częstochowy na czuwanie Odnowy w Duchu Świętym. Wyjazd w dniu 18 maja o godz. 5.30. Koszt 80 zł. Zapisy tel. 692-455-874.
 4. Zapraszamy na spotkanie organizacyjne osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Fatimy. Spotkanie odbędzie się 17 kwietnia w środę o godz. 19.00 w salkach parafialnych.
 5. We wtorek 23 kwietnia o godz. 19.15 zapraszamy na spotkanie członków Duszpasterskiej Rady Parafialnej na spotkanie, które odbędzie się w refektarzu zakonnym.
 6. Za tydzień w niedzielę 21 kwietnia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i do Życia Konsekrowanego. Zbiórka do puszek tego dnia będzie przeznaczona na potrzeby Wyższego Seminarium Metropolitalnego w Warszawie.
 7. W sklepiku parafialnym jest do nabycia OREMUS oraz tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
 8.   W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Anna Ławecka l. 73, Anna Skarżyńska l. 73, Krzysztof Szczepański l. 62, Marian Surma l. 71.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

II Niedziela Wielkanocna

7 kwietnia

 1. Od dziś do 14 kwietnia będziemy przeżywać Misje Święte. Jest to ogromnie ważny czas w całokształcie duszpasterskich zadań naszej parafii, która chce być żywą cząstką Kościoła, a ludzi prowadzić do Boga. Misje poprowadzą ojcowie redemptoryści: o. Marcin Klamka CSsR i o. Jarosław Krawczyk CSsR. Nauki misyjne będą głoszone podczas Mszy św. o godz. 8.00, 18.00 i 20.00. W poniedziałek 8kwietnia o godz. 19.20 Droga Krzyżowa ulicami miasta. Szczegóły w gablocie. Również dziś przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. W kaplicy adoracji o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia. Na prośbę Episkopatu Polski Jan Paweł II w 1995 roku wprowadził to święto dla wszystkich diecezji w Polsce. W dniu kanonizacji siostry Faustyny 30 kwietnia 2000 roku ogłosił to święto dla całego Kościoła. To także święto patronalne Caritas. Dziękujemy naszemu zespołowi parafialnemu za jego posługę i życzymy Bożego błogosławieństwa na dalszą służbę ludziom najbardziej potrzebującym.
 2.   W poniedziałek 8 kwietnia 2024 r. przeżywać będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W związku z tym na Mszy św. o godz. 18.00 zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 3. W Sanktuarium na Mariankach, w sobotę zapraszamy małżonków oczekujących narodzin swego dziecka na Mszę św. o godz. 17:00 i specjalne błogosławieństwo.
 4. W dniach 11-14 kwietnia br. w Arkadach Kubickiego przy placu Zamkowym 4 w Warszawie odbędą się XXIX Targi Wydawców Katolickich. Wydawnictwo Księży Marianów PROMIC zaprasza na swoje stoisko. Więcej informacji na plakacie wywieszonym pod chórem.
 5. W dniach od 14 – 24 kwietnia br. będziemy przeżywali XVI Tydzień Biblijny pod hasłem: Powołani do Wspólnoty z Bogiem i bliźnimi w Kościele.
 6. Zapraszamy na spotkanie organizacyjne osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Fatimy. Spotkanie odbędzie się 17 kwietnia w środę o godz. 19.00 w salkach parafialnych.
 7. W sklepiku parafialnym jest do nabycia OREMUS oraz tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
 8.   W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Marcin Wnukowski l. 40, Ryszard Iwański l. 76, Stanisława Szczerbicka l. 95, Tadeusz Orliński l. 70.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Niedziela Zmartwychwstania

31 marca

 1. W dniach od 7 do 14 kwietnia będziemy przeżywać misje święte. Jest to ogromnie ważny czas w całokształcie duszpasterskich zadań naszej parafii, która chce być żywą cząstką Kościoła, a ludzi prowadzić do Boga. Misje poprowadzą ojcowie redemptoryści: o. Marcin Klamka CSsR i o. Jarosław Krawczyk CSsR.
 2. Dziękujemy za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego. Kwota, którą zebraliśmy to 2450 zł.
 3. Jutro drugi dzień Świąt. Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. Taca zostanie przeznaczona na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Lublinie.
 4. Dnia 2 kwietnia minie 19 lat od momentu, kiedy św. Jan Paweł II odszedł do Domu Ojca. W tym dniu o godz. 15.00 w kaplicy adoracji odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, będziemy dziękować Bogu za lata Jego życia, posługi oraz prosić o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny. 
 5. Rozpoczynamy oktawę Wielkanocy. Każdy dzień najbliższego tygodnia ma w liturgii rangę uroczystości. Z racji Oktawy Wielkanocy w najbliższy piątek 5 kwietnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. We wtorek z racji oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie będzie nieszporów za zmarłych.
 7. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek o godz. 18.00 będziemy modlić się o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek spowiedź dla dzieci od godz. 16.00 i Msza św. o godz. 16.45.
 8. Zapraszamy do Sanktuarium na Mariankach w piątek 5 kwietnia na Drogę Krzyżową o godz. 21.00. W sobotę 6 kwietnia na pieszą pielgrzymkę mężczyzn, która wyruszy z kościoła parafialnego po Mszy św. o godz. 7.00, a o godz. 17.00 na Msze św. z modlitwą o uzdrowienie.
 9. W sobotę 6 kwietnia zapraszamy na nabożeństwo w pierwsze soboty miesiąca. Msza św. o godz. 8.00 różaniec i 15 minutowa medytację. W tym dniu o godz. 7.00 zapraszamy na pieszą pielgrzymkę kobiet, która wyruszy z Sanktuarium na Mariankach do kościoła parafialnego.
 10. Od Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego aż do Niedzieli Miłosierdzia Bożego zapraszamy na nowennę do Bożego Miłosierdzia, która jest odmawiana w kaplicy adoracji o godzinie 15.00.
 11. Trwa okres składania zeznań podatkowych za ubiegły rok. Informujemy o możliwości przekazania 1,5% podatku na Caritas Archidiecezji Warszawskiej KRS 0000225750 dla Karoliny naszej parafianki, która uległa wypadkowi. Środki uzyskane będą przeznaczone na finansowanie rehabilitacji, zakup leków czy opłaty za zabiegi medyczne.
 12. Za tydzień druga niedziela wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego, rozpoczynająca Tydzień Miłosierdzia. Taca zostanie przeznaczona na dzieła prowadzone przez Caritas.
 13. W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana: Zofia Szepietowska l. 70. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
 14. Drodzy parafianie i przybyli goście, z okazji świąt Wielkiej Nocy przyjmijcie najlepsze życzenia od księży i sióstr pracujących w naszej parafii. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza Was pokojem, miłością i przebaczeniem. Niech błogosławi Waszym rodzinom i daje siłę do ciągłego zwycięstwa dobra nad złem. Niech płynąca od Niego nadzieja towarzyszy Wam każdego dnia.

Niedziela Palmowa

24 marca

 1. Dziś poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. Ministranci sprzedają palemki, z których dochód będzie przeznaczony na formację ministrancką. Po każdej Mszy św. zbieramy ofiary do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego. Również dziś dzieci ze scholii będą sprzedawać własnoręcznie wykonane świece wielkanocne. Dochód będzie przeznaczony na wyjazd wakacyjny.
 2. Warsztaty Terapii Zajęciowej w Górze Kalwarii zapraszają na kiermasz wielkanocny, stoisko przy ul. Ks. Sajny 2 obok kościoła.
 3. W Wielki Czwartek rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne. W Wielki Czwartek Jutrznia o godz. 7.00 w kościele parafialnym. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00.
 4. W Wielki Piątek godz. 7.00 Jutrznia w kaplicy adoracji. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00. Ofiary zebrane na tacę zostaną przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Adoracja przy Grobie Pańskim w kościele „na Górce” przez cała noc. Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta rozpocznie się o godz. 15.00 przed kościołem „na Górce”. Będzie przebiegała ulicą Kalwaryjską na cmentarz parafialny. Parafian, którzy dotychczas przygotowywali poszczególne stacje przy swoich posesjach prosimy o zachowanie tej tradycji. Przypominamy, że tego dnia zachowujemy post: od 14 roku życia obowiązuje wszystkich powstrzymywanie się od pokarmów mięsnych, natomiast osoby między 18 a 59 rokiem życia zachowują post ilościowy, czyli mogą spożyć tylko jeden posiłek do syta.
 5. W Wielką Sobotę Jutrznia o godz. 7.00 w kościele „na Górce”. Tam będzie trwać adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00. Poświęcenie pokarmów od godz. 9.00 do godz. 17.00 odbędzie się przy kościele „na Górce”. Ofiary składane przy okazji święcenia zostaną przeznaczone na sfinansowanie nowego nagłośnienia procesyjnego. Przez Wielką Sobotę do Wigilii Paschalnej jeśli to możliwe zachowuje się post paschalny. Jest to zachęta do powstrzymywania się od pokarmów mięsnych.
 6. Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczynamy celebracją Wigilii Paschalnej o godz. 20.00. Prosimy przynieść ze sobą świece. Msza św. rezurekcyjna rozpocznie się procesją z kościoła „na Górce” do kościoła parafialnego o godz. 6.00. Prosimy bielanki o liczny udział w sypaniu kwiatów. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego.
 7. Sakrament pokuty w Wielkim Tygodniu od poniedziałku do środy podczas Mszy św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00. Prosimy nie odkładać jej na ostatni moment. W Wielki Czwartek i w Wielki Piątek spowiedź św. od godz. 7.30 do godz. 10.30 w kościele parafialnym. W Wielką Sobotę spowiedź w kościele „na Górce” od godz. 7.30 do godz. 15.00. W czasie Świąt Zmartwychwstania nie będzie spowiedzi.
 8. W Kątach Liturgia Wielkiego Czwartku i Wielkiego Piątku o godz. 19.00. Wigilia Paschalna w sobotę o godz. 20.00 zakończona procesją rezurekcyjną. Poświęcenie pokarmów od godz. 10.30 do 13.30.
 9. Liturgia Wielkiego Czwartku i Piątku w Domu Opieki Społecznej o godz. 18.00. Wigilia Paschalna z procesją o godz. 19.00. W poniedziałek Wielkanocny w DPS-ie Msze św. według grafiku niedzielnego.
 10. Na Mariankach Liturgia Wielkiego Czwartku i Wielkiego Piątku o godz. 19.00. Poświęcenie pokarmów od godz. 8.30 do godz. 15.00 co 15 minut. Liturgia Wigilii Paschalnej w sobotę o godz. 20.00. Spowiedź św. dodatkowo po Liturgiach Wielkiego Czwartku i Piątku do godz. 24.00. W Wielką Sobotę spowiedź od godz. 8.30 do 15.00.
 11. W Wielki Piątek rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego: W Wielki Piątek przed rozpoczęciem Drogi Krzyżowej o godz. 15.00, w Wielką Sobotę w kościele „na Górce”, a w pozostałe dni w kaplicy adoracji o godz. 15.00.
 12. Trwa okres składania zeznań podatkowych za ubiegły rok. Informujemy o możliwości przekazania 1,5% podatku na Caritas Archidiecezji Warszawskiej KRS 0000225750 dla Karoliny naszej parafianki, która uległa wypadkowi. Środki uzyskane będą przeznaczone na finansowanie rehabilitacji, zakup leków czy opłaty za zabiegi medyczne.
 13. Zapraszamy na spotkanie z psychologiem organizowane przez Fundację Nic Niemożliwego pt.: Śmierć dająca życie – Jak przeżywać Wielkanoc z najmłodszymi.  Podczas spotkania eksperci opowiedzą o tym jak mądrze rozmawiać z najmłodszymi o śmierci, cierpieniu, ale przede wszystkim przeżywaniu Świąt Wielkanocy. Spotkanie odbędzie się w sali kinowej Sanktuarium św. Stanisława Papczyńskiego na Mariankach w poniedziałek 25 marca o godzinie 19:30. Wstęp wolny, więcej informacji na plakacie.
 14. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Marianna Lewandowska l. 90, Mieczysław Cacek l. 73, br. Sławomir Kowalczyk MIC l. 63. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

V Niedziela Wielkiego Postu

17 marca

 1. W dniach od 7 do 14 kwietnia będziemy przeżywać misje święte. Jest to ogromnie ważny czas w całokształcie duszpasterskich zadań naszej parafii, która chce być żywą cząstką Kościoła, a ludzi prowadzić do Boga. Misje poprowadzą ojcowie redemptoryści: o. Marcin Klamka CSsR i o. Jarosław Krawczyk CSsR. W dniach od 21 do 22 marca będziemy przeżywać wielkopostny dzień Spowiedzi św. Sakrament pokuty i pojednania podczas każdej Mszy św. Dodatkowo od godz. 8.30 do 10.30 i od godz. 17.00 do 19.00.  W Kątach Spowiedź św. 25 marca od godz. 17.00 do 19.00.
 2. Dziś ministranci rozprowadzają palmy wielkanocne. Zebrane środki zostaną przeznaczone na działalność i rozwój wspólnoty ministranckiej.
 3. Dziś i w następną niedzielę dzieci ze scholii będą sprzedawać własnoręcznie wykonane świece wielkanocne. Dochód będzie przeznaczony na wyjazd wakacyjny.
 4. Pomoc z Caritasu będzie wydawana w dniach od 20 do 22 marca w godz. od 11.00 do 14.00.
 5. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św.
 6. Informujemy, że nawiązując do historii naszego miasta tradycji pasyjnej w Wielki Piątek tego roku odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Rozpocznie się o godz. 15.00 przed kościołem „na Górce”. Parafian, którzy dotychczas przygotowywali poszczególne stacje przy swoich posesjach prosimy o zachowanie tej tradycji. 
 7. Dziś i w przyszłym niedzielę zbiórka do puszek na kwiaty do grobu pańskiego.
 8. Jedenasta edycja Misterium Męki Pańskiej w Górze Kalwarii będzie miało miejsce 23 marca 2024 r. o godz. 15.00 na rynku Bp. Stefana Wierzbowskiego.
 9. Prosimy o zgłaszanie do końca tygodnia do kancelarii tych chorych, których nie odwiedzamy w pierwsze piątki miesiąca, a którzy chcieliby skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.
 10. Zapraszamy chętne dziewczynki do sypania kwiatków i niesienia poduszek podczas procesji rezurekcyjnej na próbę w sobotę 23 marca o godz. 11:00. Zbiórka przed kancelarią parafialną.
 11. W sklepiku parafialnym jest do nabycia OREMUS oraz tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
 12. Dziękujemy za ofiary w kwocie 1700 zł. złożone przez Koła Różańcowe na rzecz parafii.
 13. Dwie nasze parafianki z bogatym doświadczeniem pedagogicznym, pragną podarować swój czas by bezpłatnie poprowadzić zajęcia z matematyki, angielskiego, chemii oraz biologii. Wszyscy uczniowie potrzebujący wsparcia w nauce w szkole podstawowej, liceum lub technikum będą mile widziani. Zajęcia będą odbywały się w soboty w godzinach 9.00-12.00. Zapraszamy wszystkich chętnych do wpisania się na listę, która znajduje się w zakrystii.
 14. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Ryszard Chwedorowicz l. 64, Krystyna Puk l. 74, Ryszard Wicik l. 75.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

IV Niedziela Wielkiego Postu

10 marca

 1. Dzisiaj po każdej Mszy św. przedstawiciele Bractwa Misterium Męki Pańskiej zbierają ofiary na przygotowanie tegorocznej XI edycji Misterium, które odbędzie się na rynku miejskim 23 marca i na które już dziś serdecznie zapraszamy. Do realizacji Misterium konieczna jest wolontaryjna praca ponad setki ludzi, ale też konkretne środki finansowe. Dzisiejsza zbiórka jest przy tym dobrą okazją do wielkopostnej jałmużny.
 2. W dniach od 7 do 14 kwietnia będziemy przeżywać misje święte. Jest to ogromnie ważny czas w całokształcie duszpasterskich zadań naszej parafii, która chce być żywą cząstką Kościoła, a ludzi prowadzić do Boga. Misje poprowadzą ojcowie redemptoryści: o. Marcin Klamka CSsR i o. Jarosław Krawczyk CSsR.
 3. Z okazji 11 rocznicy wyboru papieża Franciszka, w środę, 13 marca, o godz. 18:00 w Świątyni Opatrzności Bożej odbędzie się uroczysta Msza święta z udziałem nuncjusza apostolskiego w Polsce, abp. Antonia Guido Filipazziego i Konferencji Episkopatu Polski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji papieża.
 4. W środę 13 marca zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, które odbędzie się o godz. 18.30.
 5. W Sanktuarium na Mariankach, w piątek 15 marca o godz. 21 rozpocznie się kolejna Noc modlitwy za Polskę. Msza św. o północy zakończy czuwanie.
 6. W Sanktuarium na Mariankach, w sobotę zapraszamy małżonków oczekujących narodzin swego dziecka na Mszę św. o godz. 17:00 i specjalne błogosławieństwo.
 7. Również w sobotę na Mariankach, od godz. 19.30 do 21.00, zapraszamy na Wieczór chwały – modlitwę adoracji i uwielbienia Pana Jezusa przed Najświętszym Sakramentem. 
 8. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne, za udział w których można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W piątki Droga Krzyżowa o godz. 16.45 dla dzieci, o godz. 18.30 dla dorosłych. W kościele na „Górce” o godz. 19.00. W Kątach po Mszy św. o godz. 18.00. W niedziele Gorzkie Żale o godz. 18.15 z kazaniem pasyjnym w kościele parafialnym, a w kaplicy w Kątach o godz. 11.30.
 9. Trwa okres składania zeznań podatkowych za ubiegły rok. Przypominamy o możliwości przekazania 1,5% podatku dla Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich przy Zgromadzeniu Księży Marianów. Dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie.
 10. W przyszłym tygodniu zbiórka do puszek na kwiaty do grobu pańskiego.
 11. Zapraszamy na film „Powołany 2”. Jest to kontynuacja internetowego hitu, który stał się fenomenem w sieci i dotarł do milionów widzów na całym świecie. Utalentowany plastycznie Arek doznaje miłosnego zawodu. Wyładowując złość, niszczy ogrodzenie przypadkowego domu. Na jego nieszczęście świadkiem wydarzenia jest ksiądz, który przyjaźni się z właścicielem posesji. Duchowny proponuje Arkowi, że sprawa rozejdzie się po kościach pod warunkiem, że chłopak pomoże w odmalowaniu zniszczonego kościoła. Stara świątynia wkrótce staje się schronieniem dla znajomych Arka, którym grozi poważne niebezpieczeństwo. Ksiądz, widząc problemy, z jakimi mierzą się jego młodzi goście, opowiada im cztery inspirujące, prawdziwe, a do tego szalenie spektakularne historie, których przykład odmienił niejedno życie. Wyjazd w czwartek 14 marca o godz. 16.30. Początek filmu Kino Sadyba godz. 18.00. Koszt wyjazdu 40 zł. Zapisy Kancelaria Parafialna
 12. W sklepiku parafialnym jest do nabycia OREMUS oraz tygodniki katolickie.
 13. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Sławomir Świątkiewicz l. 50, Marek Fijka l. 61, Jadwiga Wrochna l. 75. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

III Niedziela Wielkiego Postu

3 marca

 1. Taca przeznaczona na cele remontowe naszej parafii wyniosła 7900 zł.
 2. W dniach od 7 do 14 kwietnia będziemy przeżywać misje święte. Jest to ogromnie ważny czas w całokształcie duszpasterskich zadań naszej parafii, która chce być żywą cząstką Kościoła, a ludzi prowadzić do Boga. Misje poprowadzą ojcowie redemptoryści: o. Marcin Klamka CSsR i o. Jarosław Krawczyk CSsR.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o powołania do Zgromadzenia Księży Marianów na Mszy św. o godz. 18.00. W tym dniu o godz. 19.30 zapraszamy do kaplicy adoracji na Godzinę Uwielbienia.
 4. Misterium Męki Pańskiej w Górze Kalwarii będzie miało miejsce 23 marca 2024 r. Bractwo Misterium Męki Pańskiej zaprasza do współpracy przy tym przedsięwzięciu wszystkich zaangażowanych dotychczas jak i nowe osoby chcące wziąć w nim udział. Wszelkie informacje na jego temat są dostępne na stronie: kalwaria-mazowsza.org
 5. Trwa okres składania zeznań podatkowych za ubiegły rok. Przypominamy o możliwości przekazania 1,5% podatku dla Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich przy Zgromadzeniu Księży Marianów. Dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie.
 6. W ramach jałmużny wielkopostnej organizujemy paczki dla dzieci. Przy obrazie Miłosierdzia Bożego znajdują się kartki z imionami dzieci i odpowiednim numerem. Podobnie jak w ubiegłych latach do końca marca można składać paczki.
 7. W sobotę 9 marca zapraszamy do Sanktuarium na Mariankach małżonków pragnących poczęcia dziecka na Msze św. o godz. 17.00.
 8. Zapraszamy na film „Powołany 2”. Jest to kontynuacja internetowego hitu, który stał się fenomenem w sieci i dotarł do milionów widzów na całym świecie. Utalentowany plastycznie Arek doznaje miłosnego zawodu. Wyładowując złość, niszczy ogrodzenie przypadkowego domu. Na jego nieszczęście świadkiem wydarzenia jest ksiądz, który przyjaźni się z właścicielem posesji. Duchowny proponuje Arkowi, że sprawa rozejdzie się po kościach pod warunkiem, że chłopak pomoże w odmalowaniu zniszczonego kościoła. Stara świątynia wkrótce staje się schronieniem dla znajomych Arka, którym grozi poważne niebezpieczeństwo. Ksiądz, widząc problemy, z jakimi mierzą się jego młodzi goście, opowiada im cztery inspirujące, prawdziwe, a do tego szalenie spektakularne historie, których przykład odmienił niejedno życie. Wyjazd w czwartek 14 marca Kino Sadyba godz. 18.00. Koszt wyjazdu 40 zł. Zapisy Kancelaria Parafialna
 9. W III niedzielę Wielkiego Postu, 3 marca, w Sanktuarium na Mariankach rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je wykładowca duchowości na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, znany rekolekcjonista, ks. prof. Marek Chmielewski. Nauki rekolekcyjne na każdej Mszy św. w niedzielę a od poniedziałku do środy na Mszach św. o godz. 9.00, 12.00 i 19.00.
 10. W sklepiku parafialnym jest do nabycia OREMUS oraz tygodniki katolickie.
 11. W ubiegłym tygodniu odeszły do Pana: Krystyna Sztop l. 94, Elżbieta Niedziela l. 68. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

II Niedziela Wielkiego Postu

25 lutego

 1. Druga Niedziela Wielkiego Postu Ad Gentes to dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami. Dziś zbiórka ofiar do puszek jest przeznaczona na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne, za udział w których można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W piątki Droga Krzyżowa o godz. 16.45 dla dzieci, o godz. 18.30 dla dorosłych. W kościele na „Górce” o godz. 19.00. W Kątach po Mszy św. o godz. 18.00. W niedziele Gorzkie Żale o godz. 18.15 z kazaniem pasyjnym w kościele parafialnym, a w kaplicy w Kątach o godz. 11.30.
 3. W Wielkim Poście zapraszamy w dni powszednie od poniedziałku do piątku na Jutrznię prowadzoną przez wspólnotę Neokatechumenalną o godz. 6.00.
 4. W pierwszy piątek miesiąca 1 marca Spowiedź św. od godz. 16.00 i Msza św. o godz. 16.45 z udziałem dzieci.
 5. Zapraszamy do Sanktuarium na Mariankach w piątek na Drogę Krzyżową o godz. 20.00. W sobotę 2 marca na pieszą pielgrzymkę mężczyzn, która wyruszy z kościoła parafialnego po Mszy św. o godz. 7.00, a o godz. 17.00 na Msze św. z modlitwą o uzdrowienie.
 6. W sobotę 2 marca zapraszamy na nabożeństwo w pierwsze soboty miesiąca. Zapraszamy na Msze św. o godz. 8.00 różaniec i 15 minutowa medytację. W tym dniu o godz. 7.00 zapraszamy na pieszą pielgrzymkę kobiet, która wyruszy z Sanktuarium na Mariankach do kościoła parafialnego.
 7. W ramach jałmużny wielkopostnej organizujemy paczki dla dzieci. Przy obrazie Miłosierdzia Bożego znajdują się kartki z imionami dzieci i odpowiednim numerem. Podobnie jak w ubiegłych latach do końca marca można składać paczki.
 8. W III niedzielę Wielkiego Postu, 3 marca, w Sanktuarium na Mariankach rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je wykładowca duchowości na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, znany rekolekcjonista, ks. prof. Marek Chmielewski. Nauki rekolekcyjne na każdej Mszy św. w niedzielę a od poniedziałku do środy na Mszach św. o godz. 9.00, 12.00 i 19.00.
 9. W sklepiku parafialnym jest do nabycia OREMUS oraz tygodniki katolickie.
 10. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Irena, Maria Wójcik l. 91, Kazimierz Kucharek l. 73, Paweł Moczydłowski l. 48, Zofia Uzdowska l. 70. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

I Niedziela Wielkiego Postu

18 lutego

 1. Dziś po każdej Mszy św. są zbierane do puszek ofiary na organizację tegorocznego misterium. Wszelkie informacje na jego temat są dostępne na stronie: kalwaria-mazowsza.org
 2. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne, za udział w których można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: W piątki Droga Krzyżowa o godz. 16.45 z udziałem dzieci, o godz. 18.30 dla dorosłych. W kościele na „Górce” o godz. 19.00. W Kątach po Mszy św. o godz. 18.00.
 3. W niedziele Gorzkie Żale o godz. 18.15 z kazaniem pasyjnym w kościele parafialnym, a w kaplicy w Kątach o godz. 11.30.
 4. We wtorek 20 lutego przychodnia Fam Medica przy ul. Ks. Sajny 2 w godz. od 14.00 do 16.00  zaprasza na bezpłatne komputerowe badanie wzroku.
 5. W Wielkim Poście od poniedziałku do piątku zapraszamy na Jutrznię prowadzoną przez wspólnotę neokatechumenalną o godz. 6.00.
 6. Pomoc z Caritasu będzie wydawana w dniach od 20 do 22 marca w godz. od 11.00 do 14.00.
 7. W dniach od 11 do 21 września zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Rzymu (szlakiem włoskich świętych). W programie m. in.: Padwa słynny plac della Vale oraz Bazylika św. Antoniego, Asyż grób św. Franciszka, Bazylika św. Klary., San Giovanni Rotondo miejsce, gdzie przez 52 posługę sprawował św. Ojciec Pio. Rzym Bazylika na Lateranie, Bazylika św. Piotra, Colosseum, Monte Cassino Bazylika św. Benedykta i św. Scholastyki, Manopello odbite na chuście z jedwabiu morskiego oblicze Pana Jezusa. W programie pielgrzymki również odpoczynek nad Adriatykiem. Koszt 1500 zł i 450 Euro. Zapisy w kancelarii parafialnej pod numerem telefonu 880-001-332.
 8. Za tydzień taca przeznaczona będzie na cele remontowe naszej parafii.
 9. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. W kiosku parafialnym do nabycia Oremus oraz tygodniki katolickie.
 10. W tym tygodniu odeszli do Pana: Antonina Wiesława Idaczyk l. 75, Janina Krakowiecka l. 79 , Seweryn Szymański l. 78. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

VI Niedziela Zwykła

11 lutego

 1. Dziś przypada XXXII Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy na Msze św. o godz. 10,00 , która zostanie odprawiona w intencji chorych i ich opiekunów. Dzisiejsza taca zostanie przeznaczona na Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie.
 2. Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post – czas przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. będą sprawowane o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 16.45 (z udziałem dzieci), 18.00 i 19.30. W kaplicy w Kątach o godz. 18.00. Tego dnia zachowujemy post: wszystkich od 14 roku życia obowiązuje powstrzymywanie się od pokarmów mięsnych, natomiast osoby między 18 a 59 rokiem życia zachowują również post ilościowy, czyli mogą spożyć jeden posiłek do syta. Przypominamy, że w czasie Wielkiego Postu powstrzymujemy się od organizowania i brania udziału w zabawach.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne, za udział w których można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: W piątki Droga Krzyżowa o godz. 16.45 z udziałem dzieci, o godz. 18.30 dla dorosłych. W kościele na „Górce” o godz. 19.00. W Kątach po Mszy św. o godz. 18.00.
 4. W niedziele Gorzkie Żale o godz. 18.15 z kazaniem pasyjnym w kościele parafialnym, a w kaplicy w Kątach o godz. 11.30.
 5. We wtorek 20 lutego przychodnia Fam Medica przy ul. Ks. Sajny 2 w godz. od 14.00 do 16.00  zaprasza na bezpłatne komputerowe badanie wzroku.
 6. Przygotowanie do bierzmowania dorosłych rozpocznie się w piątek 16 lutego o godz. 19.30 w kancelarii parafialnej.
 7.   W Wielkim Poście od poniedziałku do piątku zapraszamy na Jutrznię prowadzoną przez wspólnotę neokatechumenalną o godz. 6.00.
 8. Nauki przedmałżeńskie w naszej parafii rozpoczną się w czwartek 15 lutego o godz. 19.00 w salkach parafialnych. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
 9. Bractwo Misterium Męki Pańskiej zaprasza do współpracy przy tym przedsięwzięciu wszystkich zaangażowanych dotychczas jak i nowe osoby chcące wziąć w nim udział. Za tydzień po każdej Mszy św. są zbierane do puszek ofiary na organizację tegorocznego misterium. Wszelkie informacje na jego temat są dostępne na stronie: kalwaria-mazowsza.org
 10. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. W kiosku parafialnym do nabycia Oremus oraz tygodniki katolickie.
 11. W tym tygodniu odeszli do Pana: Leokadia Żukowska l. 65, Ewa Kochańska l. 63, Stanisław Marciniak l. 82, Tadeusz Morawiński l. 73. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

V Niedziela Zwykła

4 lutego

 1. Taca przeznaczona na cele remontowe naszej parafii wyniosła 7140 zł.
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 13.00 wymiana tajemnic Różańca, a o godz. 15.00 Godzina Święta.
 3. W sobotę 10 lutego zapraszamy do Sanktuarium na Mariankach małżonków pragnących poczęcia dziecka na Msze św. o godz. 17.00.
 4. Za tydzień przypada XXXII Światowy Dzień Chorego. W tym dniu o godz. 10,00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji chorych i ich opiekunów.
 5. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. W kiosku parafialnym do nabycia Oremus oraz tygodniki katolickie.
 6. W tym tygodniu odszedł do Pana: Tomasz Dzikowski l. 48. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

IV Niedziela Zwykła

28 stycznia

 1. Dziś zapraszamy na parafialny koncert kolęd, który odbędzie się o godz. 17.00 w kościele parafialnym. Dzisiejsza taca będzie przeznaczona na cele remontowe naszej parafii.
 2. We wtorek 30 stycznia o godz. 19.15 zapraszamy na spotkanie członków Duszpasterskiej Rady Parafialnej, które odbędzie się w refektarzu zakonnym. 
 3. W piątek 2 lutego obchodzić będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego i Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. tego dnia odprawione będą o godz. 7.00, 8.00, 10.00 i 18.00. oraz w kaplicy w Kątach o godz. 18.00. Podczas Mszy św. poświęcimy świece. Będziemy modlić się za tych, którzy poświęcili swoje życie na służbę Bogu w życiu konsekrowanym. Taca zebrana w tym dniu zostanie przeznaczona na zakony klauzurowe.
 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek o godz. 18.00 będziemy modlić się o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek spowiedź dla dzieci od godz. 16.00 i Msza św. o godz. 16.45.
 5. Zapraszamy do Sanktuarium na Mariankach w piątek 2 lutego na Drogę Krzyżową o godz. 20.00. W sobotę 3 lutego na pieszą pielgrzymkę mężczyzn, która wyruszy z kościoła parafialnego po Mszy św. o godz. 7.00, a o godz. 17.00 na Msze św. z modlitwą o uzdrowienie.
 6. W sobotę 3 lutego zapraszamy na nabożeństwo w pierwsze soboty miesiąca. Zapraszamy na Msze św. o godz. 8.00 różaniec i 15 minutowa medytację. W tym dniu o godz. 7.00 zapraszamy na pieszą pielgrzymkę kobiet, która wyruszy z Sanktuarium na Mariankach do kościoła parafialnego. Również w sobotę 3 lutego Kościół katolicki wspomina św. Błażeja. Tego dnia udzielimy tzw. błogosławieństwa św. Błażeja, uważanego za patronów chorób gardła. Podczas tej ceremonii ksiądz przykłada do gardła dwie skrzyżowane świece.
 7. W niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 13.00 wymiana tajemnic Różańca, a o godz. 15.00 Godzina Święta.
 8. Nauki przedmałżeńskie w naszej parafii rozpoczną się w czwartek 15 lutego o godz. 19.00 w salkach parafialnych. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
 9. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego, gdzie możemy nabyć OREMUS, dewocjonalia oraz tygodniki katolickie.
 10. W tym tygodniu odeszli do Pana: Mirosław Deryło l. 60, Rozalia Klimek l. 97, Danuta Kreczmańska l. 72, Maria Pracz l. 76. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

III Niedziela Zwykła

21 stycznia

 1. W ramach kolędy odwiedziny parafian od poniedziałku do piątku od godz. 16.00 w soboty od godz. 15.00. Plan kolędy znajduje się w gablocie i na stronie internetowej. Kolęda dodatkowa odbędzie się w sobotę 28 stycznia.
 2. Dziś obchodzimy ustanowioną przez papieża Franciszka Niedzielę Słowa Bożego. Z tej okazji szczególnie zachęcamy do czytania Pisma Świętego w rodzinach. Również dziś obchodzimy Dzień Babci, a w poniedziałek Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Żyjącym życzymy pociechy z wnuków i Bożych darów, a dla zmarłych prosimy o życie wieczne.
 3. We wtorek, przypada 11 rocznica śmierci Kardynała Józefa Glempa, Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego (1981-2006). Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.
 4. W sobotę 27 stycznia wspomnienie liturgiczne bł. Jerzego Matulewicza Odnowiciela Zgromadzenia Księży Marianów i Założyciela Sióstr Służebnic Jezusa w Eucharystii. Trwamy na Nowennie przed Jego wspomnieniem, którą odmawiamy po Mszy św. wieczornej.
 5. W niedzielę 28 stycznia zapraszamy na parafialny koncert kolęd, który odbędzie się o godz. 17.00 w kościele parafialnym.
 6. Nauki przedmałżeńskie w naszej parafii rozpoczną się w czwartek 15 lutego o godz. 19.00 w salkach parafialnych. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
 7. W ferie zimowe 21 i 28 stycznia nie będzie Mszy św. w kościele na „Górce”.
 8. We wtorek 30 stycznia o godz. 19.15 zapraszamy na spotkanie członków Duszpasterskiej Rady Parafialnej, które odbędzie się w refektarzu zakonnym. 
 9. Za tydzień taca będzie przeznaczona na cele remontowe naszej parafii.
 10. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego, gdzie możemy nabyć OREMUS, dewocjonalia oraz tygodniki katolickie.
 11. W tym tygodniu odszedł do Pana: Edmund Anuszewski l. 66. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

II Niedziela Zwykła

14 stycznia

 1. W ramach kolędy odwiedziny parafian od poniedziałku do piątku od godz. 16.00 w soboty od godz. 15.00. Plan kolędy znajduje się w gablocie i na stronie internetowej.
 2. W dniach 18 – 25 stycznia będziemy obchodzić Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Będziesz miłował Pana, swego Boga…, a swego bliźniego jak siebie samego (Łk 10,27).
 3. Od czwartku 18 stycznia do czwartku 26 stycznia, po wieczornej Mszy św. będziemy odmawiać nowennę przed liturgicznym wspomnieniem bł. Jerzego Matulewicza, odnowiciela Zgromadzenia Księży Marianów i założyciela Zgromadzenia Sióstr Jezusa w Eucharystii.
 4. Nauki przedmałżeńskie w naszej parafii rozpoczną się w czwartek 15 lutego o godz. 19.00 w salkach parafialnych. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
 5. W sobotę 20 grudnia o godz. 17.00 w Sanktuarium na Mariankach zostanie odprawiona Msza św. z udziałem rodziców oczekujących narodzin dziecka.
 6. W związku z feriami nie będzie Mszy św.  w kościele „na Górce” w niedzielę 21 i 28 stycznia.
 7. W tym tygodniu odeszli do Pana: Maria Jastrzębska l. 71, Dariusz Jędrzejczyk l. 52, Zenon Kopytowski l. 67, Piotr Taraszewski l. 47. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Niedziela Chrztu Pańskiego

7 stycznia

 1. W ramach kolędy odwiedziny parafian od poniedziałku do piątku od godz. 16.00 w soboty od godz. 15.00. Plan kolędy znajduje się w gablocie i na stronie internetowej.
 2. W sobotę 13 stycznia po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie. Również w sobotę o godz. 17.00 w Sanktuarium na Mariankach Msza św. z udziałem małżonków pragnących poczęcia dziecka.
 3. Przypominamy o uregulowanie opłat administracyjnych na naszym cmentarzu.
 4. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w czwartek 15 lutego o godz. 19.00 . Zapisy na pierwszym spotkaniu.
 5. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego, gdzie możemy nabyć OREMUS, dewocjonalia oraz tygodniki katolickie. 
 6. W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana: Anna Lisowska l. 91. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Niedziela Świętej Rodziny

31 grudnia

 1. Dziś obchodzimy Święto Świętej Rodziny. Na wszystkich Mszach św. odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Po Mszy św. o godz. 19.00 zapraszamy na nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem, skierujemy do Boga nasze przeprosiny i prośby, podsumowując mijający rok. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na cele remontowe naszej parafii.
 2. Jutro Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. według grafiku niedzielnego. W pierwszym dniu roku 1 stycznia odpustu zupełnego udziela się wiernemu, który pobożnie będzie uczestniczyć uroczystym śpiewie albo recytacji Hymnu: Veni, Creator (O Stworzycielu, Duchu Przyjdź).
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek o godz. 18.00 będziemy modlić się o powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek miesiąca 5 stycznia Spowiedź św. od godz. 16.00 i Msza św. o godz. 16.45 z udziałem dzieci.
 4. W sobotę 6 stycznia przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. Po każdej Eucharystii nastąpi błogosławieństwo kadzidła i kredy, którą potem naznaczymy drzwi naszych domów. Składane przy tej okazji ofiary będą przeznaczone na misyjne dzieło Kościoła.
 5. Zapraszamy do Sanktuarium na Mariankach w piątek 5 stycznia na Drogę Krzyżową o godz. 20.00. W sobotę 6 stycznia na pieszą pielgrzymkę mężczyzn, która wyruszy z kościoła parafialnego po Mszy św. o godz. 7.00, a o godz. 17.00 na Msze św. z modlitwą o uzdrowienie.
 6. W sobotę 6 stycznia zapraszamy na nabożeństwo w pierwsze soboty miesiąca. Zapraszamy na Msze św. o godz. 13:00 różaniec i 15 minutowa medytację. Również w tym dniu zapraszamy na wspólne kolędowanie z zespołem Synaj do kościoła „na Górce” o godz. 17.00.
 7. W ramach Kolędy odwiedziny parafian od poniedziałku do piątku od godz. 16.00 w soboty od godz. 15.00. Plan kolędy znajduje się w gablocie i na stronie internetowej.
 8. W tym tygodniu odszedł do Pana:  Stanisław Pieniążek l. 92.  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
 9. Z okazji Nowego Roku składamy drogim parafianom najserdeczniejsze życzenia. Niech Święta Boża Rodzicielka wyprasza u swego Syna dar żywej wiary, nadziei i miłości i błogosławieństwa na cały Nowy Rok 2024. Oby był on czasem łaski, doświadczania Bożej miłości oraz ludzkiej dobroci i życzliwości.

Uroczystość Narodzenia Pańskiego

25 grudnia

 1. W niedzielę 31 grudnia obchodzimy Święto Świętej Rodziny. Tego dnia na wszystkich Mszach św. odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. W tym dniu po Mszy św. o godz. 19.00 zapraszamy na nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem, skierujemy do Boga nasze przeprosiny i prośby, podsumowując mijający rok.
 2. Składamy podziękowania państwu Grzegorczyk za choinki, panu Stanisławowi Kochańskiemu za tegoroczną szopkę. Dziękujemy również wszystkim którzy wsparli ubogie rodziny składając dary w sklepach naszego miasta.

IV Niedziela Adwentu

24 grudnia

 1. Msza św. Pasterka w kościele parafialnym będzie sprawowana o godz. 24.00. Pasterka w kaplicy w Kątach o godz. 22.00 w kościele „na Górce” o godz. 23.00. W Sanktuarium na Mariankach o godz. 21.00 i 23.00. Ofiary złożone na tacę zbieraną w czasie Pasterki są przeznaczone na Dom Samotnej Matki.
 2. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Poza tym w pierwszy i drugi dzień Świąt porządek Mszy św. niedzielny.
 3. Zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Krystyny i Wojciecha Cugowskich, który odbędzie się 27 grudnia o godz. 19.15.
 4. Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę do Fatimy którą organizujemy w dniach 20-27 maja. W programie m.in. Fatima, Lizbona, Coimbra. Szczegóły na stronie internetowej www.marianum.pl oraz w siedzibie biura Marianum Travel (ul. św. Bonifacego 9, Warszawa – Stegny). Szczegóły na folderze.
 5. W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana: Maria Supryn l. 75. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

III Niedziela Adwentu

17 grudnia

 1. W Sanktuarium na Mariankach rozpoczynają się rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Adam Stankiewicz, przełożony domu zakonnego w Licheniu. Rekolekcje z udziałem dzieci i młodzieży odbędą się od 18 do 20 grudnia. Dzieci zapraszamy do kościoła parafialnego o godz. 16.45, a młodzież do kościoła „na Górce” o godz. 19.00. Rekolekcje poprowadzi o. Krzysztof Fabich. Dziś w Sanktuarium na Mariankach rozpoczynają się rekolekcje adwentowe, które potrwają do środy.
 2. Dziś dzieci ze scholi Boże owieczki będą sprzedawać własnoręcznie wykonane świece okolicznościowe na Boże Narodzenie, a ministranci sianko na stół wigilijny. Dochód przeznaczony będzie na ich wakacyjny wyjazd. 
 3. We wtorek 19 grudnia zapraszamy osoby, które podjęły się duchowej adopcji dziecka poczętego na Msze św. o godz. 18.00.  
 4. W Adwencie zapraszamy na Jutrznię prowadzoną przez Neokatechumenat od poniedziałku do piątku o godz. 6.00. Msze św. roratnie są odprawiane od poniedziałku do soboty o godzinie 6.45. Po Mszach św. w poniedziałki, środy i piątki dzieci zapraszamy na śniadanie.
 5. Zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Krystyny i Wojciecha Cugowskich, który odbędzie się 27 grudnia o godz. 19.15.
 6. Dziękujemy wspólnotą różańcowym za złożoną ofiarę w kwocie 1500 zł.
 7. Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę do Fatimy którą organizujemy z Biurem Pielgrzymkowym Księży Marianów w terminie 20-27 maja. W programie m.in. Fatima, Lizbona, Coimbra. Szczegóły na stronie internetowej www.marianum.pl oraz w siedzibie biura Marianum Travel (ul. św. Bonifacego 9, Warszawa – Stegny). Szczegóły na folderze.
 8. W sklepach w czasie Adwentu są wystawione kosze naszej Caritas, do których można składać dary żywnościowe dla ubogich rodzin.
 9. W sklepiku parafialnym można zaopatrywać się w świece Caritas oraz opłatki na stół wigilijny, które są dostępne w sklepiku parafialnym.
 10. Pomoc z Caritasu będzie wydawana w dniach od 20 do 22 grudnia.
 11. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Janina Chmielewska l. 75, Jadwiga Szostak l. 92. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

II Niedziela Adwentu

10 grudnia

 1. Dziś i za tydzień dzieci ze scholii Boże owieczki będą sprzedawać własnoręcznie wykonane świece okolicznościowe na Boże Narodzenie. Dochód przeznaczony będzie na ich wakacyjny wyjazd. 
 2. W Adwencie zapraszamy na Jutrznię prowadzoną przez Neokatechumenat od poniedziałku do piątku o godz. 6.00. Msze św. roratnie są odprawiane od poniedziałku do soboty o godzinie 6.45. Po Mszach św. w poniedziałki, środy i piątki dzieci zapraszamy na śniadanie.
 3. W piątek 15 grudnia o godz. 19.00 odbędzie się w kościele „na Górce” Wieczór Chwały pod hasłem: Świat na Ciebie czeka, Panie! 
 4.  W sobotę 16 grudnia o godz. 17.00 w Sanktuarium na Mariankach zostanie odprawiona Msza św. z udziałem rodziców oczekujących narodzin dziecka.
 5. Zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Krystyny i Wojciecha Cugowskich, który odbędzie się 27 grudnia o godz. 19.15.
 6. Prosimy o zgłaszanie do kancelarii tych chorych, których nie odwiedzamy w pierwsze piątki miesiąca, a którzy chcieliby skorzystać z sakramentu pokuty.
 7. W sklepach w czasie Adwentu są wystawione kosze naszej Caritas, do których można składać dary żywnościowe dla ubogich rodzin.
 8. W sklepiku parafialnym można zaopatrywać się w świece Caritas oraz opłatki na stół wigilijny, które są dostępne w sklepiku parafialnym.
 9. Pomoc z Caritasu będzie wydawana w dniach od 20 do 22 grudnia.
 10. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Jan Kamiński l. 77, Czesław Bąk l. 81, Ewa Kozak l. 62, Andrzej Goliszewski l. 71. Antoni Szwed l. 79, Jan Wieczorek l. 72. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

I Niedziela Adwentu

3 grudnia

 1. Taca przeznaczona na cele remontowe naszej parafii wyniosła 8190 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.
 2. W przyszłym roku w dniach od 7 do 14 kwietnia rozpoczniemy misje święte. Jest to ogromnie ważny czas w całokształcie duszpasterskich zadań naszej parafii, która chce być żywą cząstką Kościoła, a ludzi prowadzić do Boga. Dziś w naszej parafii gościmy o. Jarosława Krawczyka CSsR, który wygłosi kazania wprowadzające nas w dobre przeżycie misji.
 3.  W tym roku na Roratach o godz. 6.45 z udziałem dzieci będziemy budowali w naszych sercach stajenkę dla Dzieciątka Jezus. Pomoże w tym św. Franciszek, który 800 lat temu pierwszy zbudował stajenkę w miejscowości Greccio we Włoszech. W czasie kazań przedstawiana będzie postać budowniczego stajenki i najważniejsze epizody z jego życia. Po Mszach św. w poniedziałki, środy i piątki dzieci zapraszamy na śniadanie. W Adwencie zapraszamy na Jutrznię prowadzoną przez Neokatechumenat od poniedziałku do piątku o godz. 6.00.
 4.   Adwentowe rekolekcje parafialne odbędą się w kościele parafialnym w dniach od 7 do 10 grudnia. Wygłosi je ks. Arkadiusz Szczepanik. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w kościele parafialnym w niedzielę według grafiku niedzielnego oraz w dni powszednie o godz. 8.30, 10.00, 18.00, 19.30. Rekolekcje z udziałem dzieci i młodzieży od 18 do 20 grudnia, które wygłosi o. Krzysztof Fabich.
 5. W piątek 8 grudnia będziemy obchodzić odpust parafialny Niepokalanego Poczęcia NMP. Na Mszy św. o godz. 18.00 księża i bracia Marianie odnowią swoje śluby zakonne.
 6. Zapraszamy do Sanktuarium na Mariankach w sobotę 9 grudnia o godz. 17.00 Msza św. i nabożeństwo dla małżeństw pragnących poczęcia potomstwa.
 7. Od dziś można zaopatrywać się w świece Caritas oraz opłatki na stół wigilijny, które są dostępne w sklepiku parafialnym.
 8. W sklepach w czasie Adwentu są wystawione kosze naszej Caritas, do których można składać dary żywnościowe dla ubogich rodzin.
 9. Pomoc z Caritasu będzie wydawana w dniach od 20 do 22 grudnia.
 10. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Stanisław Rącz l. 82, Albin Mazurek l. 82, Marek Gliński l. 47, Agnieszka Witek l. 87. Zbigniew Jeż l. 77. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

26 listopada

 1. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jest to patronalne święto Służby Liturgicznej Ołtarza. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w posługę w czasie liturgii. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na cele remontowe naszej parafii. Dziś gościmy w naszej parafii Vies Bonum męski zespół wokalny, który powstał w 2013 r. przy salezjańskiej parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Mińsku na Białorusi. Tworzą go Białorusini polskiego pochodzenia: bas, baryton i tenor. Obecnie koncertują w rzymskokatolickich parafiach w całej Polsce.
 2. Adwentowe rekolekcje parafialne odbędą się w kościele parafialnym w dniach od 7 do 10 grudnia. Wygłosi je ks. Arkadiusz Szczepanik. Nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas każdej Mszy św. W kościele parafialnym w niedzielę według grafiku niedzielnego oraz w dni powszednie o godz. 6.45, 8.00, 10.00, 18.00, 19.30. Rekolekcje z udziałem dzieci i młodzieży od 18 do 20 grudnia, które wygłosi o. Krzysztof Fabich.
 3. W pierwszy piątek miesiąca 1 grudnia Spowiedź św. od godz. 16.00 i Msza św. o godz. 16.45 z udziałem dzieci.
 4. Zapraszamy do Sanktuarium na Mariankach w piątek na Drogę Krzyżową o godz. 20.00. W sobotę 2 grudnia na pieszą pielgrzymkę mężczyzn, która wyruszy z kościoła parafialnego po Mszy św. o godz. 7.00, a o godz. 17.00 na Msze św. z modlitwą o uzdrowienie.
 5. W sobotę 2 grudnia zapraszamy na nabożeństwo w pierwsze soboty miesiąca. Zapraszamy na Msze św. o godz. 8.00 różaniec i 15 minutowa medytację. W tym dniu o godz. 7.00 zapraszamy na pieszą pielgrzymkę kobiet, która wyruszy z Sanktuarium na Mariankach do kościoła parafialnego.
 6. Od przyszłej niedzieli można zaopatrywać się w świece Caritas oraz opłatki na stół wigilijny, które są dostępne w sklepiku parafialnym.
 7. W sklepach w czasie Adwentu będą wystawione kosze naszej Caritas, do których można składać dary żywnościowe dla ubogich rodzin.
 8. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Joanna Małażewska l. 76, Barbara Szklarek l. 73, Jadwiga Jóźwik l. 72. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

XXXIII Niedziela Zwykła

19 listopada

 1. W ubiegłą niedzielę odbyła się zbiórka do puszek. Ofiary zebrane na Kościół prześladowany   wyniosły 1440 zł.
 2. Dziś w Kościele Powszechnym obchodzimy VII Światowy Dzień Ubogich  pod hasłem: Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka (Tb 4,7).
 3. W wtorek 21 listopada zapraszamy wszystkich, którzy podjęli się duchowej adopcji dziecka poczętego na Msze św. o godz. 18.00.
 4. Zachęcamy do składania intencji wypominkowych za zmarłych. W wypominkach modlimy się we wtorki podczas Nieszporów za zmarłych i w niedzielę przed Mszą św. o godz. 10.00.
 5. Nasza parafialna orkiestra poszukuje ludzi, którzy chcą odkryć i rozwijać swój talent muzyczny. Zapraszamy do wstąpienia w szeregi naszej orkiestry parafialnej. Próby odbywają się w czwartki w godz. od 16.00 do 18.00.
 6. Bractwo Misterium Męki Pańskiej zaprasza wszystkich dotychczasowych uczestników i nowych chętnych do włączenia się w organizację Misterium AD 2024. W tym roku nasze Misterium zostało wpisane na listę krajowego rejestru dobrych praktyk w ochronie niematerialnego dziedzictwa kulturowego. To wyróżnienie świadczy o wyjątkowym znaczeniu Misterium i jego głębokim związku z religijną i historyczną tradycją Góry Kalwarii. Spotkanie zainteresowanych odbędzie się w sali kinowej przy Muzeum dzisiaj, 19 listopada, o godzinie 18.00. Kontakt do organizatorów również na stronie: kalwaria-mazowsza.org
 7.  Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego, gdzie możemy nabyć OREMUS, dewocjonalia oraz tygodniki katolickie.
 8. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Bogdan Frondczak l. 83, Marta Bałtrukiewicz l. 47, Marta Węgrzynowska l. 45, Stefan Kaczmarski l. 92.   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

XXXII Niedziela Zwykła

12 listopada

 1. Dziś w Kościele Powszechnym obchodzimy XV Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym pod hasłem: Bliski Wschód – to jest nasz dom. Tego dnia Ofiary zebrane do puszek będą przeznaczone na ten cel.
 2. W sobotę 18 listopada o godz. 17.00 w Sanktuarium na Mariankach zostanie odprawiona Msza św. z udziałem rodziców oczekujących narodzin dziecka.
 3. Zachęcamy do składamia intencji wypominkowych za zmarłych. W wypominkach modlimy się we wtorki podczas Nieszporów za zmarłych i w niedzielę przed Mszą św. o godz. 10.00.
 4. Przez cały listopad na 15 minut przed Mszą św. o godz. 18.00 zapraszamy na wypominki.
 5. W dniach od 7 do 14 kwietnia przyszłego roku w naszej parafii będziemy przeżywać misje parafialne. To wyjątkowy czas szukania i poznawania Boga, odkrywania Jego miłości, otwierania przed Nim swego serca i rozpoznawania Jego woli w swoim życiu. W związku z przygotowaniem misji zapraszamy osoby chętne w sposób szczególny liderów wspólnot parafialnym na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w salkach domu parafialnego w czwartek 16 listopada o godz. 19.00. Misje poprowadzi O. Marcin Klamka redemptorysta.
 6.  Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego, gdzie możemy nabyć OREMUS, dewocjonalia oraz tygodniki katolickie.
 7. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Jan Bania l. 75, Jan Milewski l. 87, Marian Bąk l. 72, Włodzimierz Sikorski l. 70.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

XXXI Niedziela Zwykła

5 listopada

 1. Taca przeznaczona na cele remontowe naszej parafii wyniosła 7930 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.
 2. W dniu 11 listopada przypada 105 rocznica Odzyskania Niepodległości. W tym dniu w sposób szczególny pamiętamy i modlimy się w intencji naszej Ojczyzny. Msze św. w tym dniu będą odprawiane o godz. 7.00, 8.00, 18.00. Uroczysta Msza św. za Ojczyznę zostanie odprawiona o godz. 10.00.
 3. W sobotę 11 listopada zapraszamy do Sanktuarium na Mariankach małżonków pragnących poczęcia dziecka na Msze św. o godz. 17.00.
 4.  Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego, gdzie możemy nabyć OREMUS, dewocjonalia oraz tygodniki katolickie.
 5. Zapraszamy na katechezy Drogi Neokatechumenalnej, które w naszej parafii odbywają się we wtorki i czwartki o godz. 19.30.
 6. Zachęcamy do składania intencji wypominkowych za zmarłych. W wypominkach modlimy się we wtorki podczas Nieszporów za zmarłych i w niedzielę przed Mszą św. o godz. 10.00.
 7. Przez cały listopad na 15 minut przed Mszą św. o godz. 18.00 zapraszamy na wypominki.
 8. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana : Halina Folik l. 92, Andrzej Orlik l. 70, Teresa Borysiuk l. 85. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

XXX Niedziela Zwykła

29 października

 1. Dziś przypada Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na cele remontowe naszej parafii. Dziś ministranci, po każdej Mszy św. będą rozprowadzać znicze i zbierać ofiary na zjazd ministrancki w Licheniu.
 2. Zbliża się miesiąc listopad, w którym Kościół szczególnie zachęca do modlitwy za zmarłych. Jest ona również ważnym elementem mariańskiego charyzmatu. Jak co roku zapraszamy do modlitewnej pamięci o tych, którzy odeszli z tego świata. W środę 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele parafialnym będą odprawiane o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 19.00. O godz. 12.00 uroczysta Msza św. zostanie odprawiona na cmentarzu, a po niej odbędzie się procesja na starej i nowej części cmentarza. Od godz. 11.00 na cmentarzu będziemy modlić się w wypominkach za zmarłych. Przy bramach wejściowych na cmentarz mariańscy klerycy będą przyjmować intencje wypominkowe.
 3. W oktawie Dnia Zadusznego do 8 listopada po Mszy św. o godz. 18.00 sprawowane będą nieszpory za zmarłych w wypominkach. Przez cały listopad codziennie o godz. 18.00 będzie odprawiana Msza św. za zmarłych poleconych w wypominkach. Od jutra do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy (choćby myślnie) za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych. Przez cały listopad na 15 minut przed Mszą św. o godz. 18.00 będziemy polecać zmarłych w wypominkach.
 4. W czwartek 2 listopada przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. dnia zadusznego będą odprawiane  w kościele parafialnym o godz. 7.00, 8.00, 10.00 i 18.00 o godz. 15.00 na cmentarzu.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek zapraszamy do wspólnej modlitwy o powołania do Zgromadzenia Księży Marianów na Mszy św. o godz. 18.00. W tym dniu o godz. 19.30 zapraszamy do kaplicy adoracji na Godzinę Uwielbienia. W piątek Spowiedź św. od godz. 16.00 i Msza św. o godz. 16.45 z udziałem dzieci.
 6. Zapraszamy do Sanktuarium na Mariankach w piątek 3 listopada na Drogę Krzyżową o godz. 20.00. W sobotę 4 listopada na pieszą pielgrzymkę mężczyzn, która wyruszy z kościoła parafialnego po Mszy św. o godz. 7.00, a o godz. 17.00  na Msze św. z modlitwą o uzdrowienie.
 7. W sobotę 4 listopada zapraszamy na nabożeństwo w pierwsze soboty miesiąca. Zapraszamy na Msze św. o godz. 8.00 różaniec i 15 minutowa medytację. W tym miesiącu będziemy wynagradzać za grzechy popełnione przeciwko Dziewictwu Maryi.
 8. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego, gdzie możemy nabyć OREMUS, dewocjonalia oraz tygodniki katolickie.
 9.  W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Robert Włoda l. 57, Stanisław Grabczyński l. 69, Alfred Wolfram l. 84, Kamil Szostkiewicz l. 35. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

XXVIII Niedziela Zwykła

15 października

 1. Dziś obchodzimy XXIII Dzień Papieski pod hasłem: Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia. Zgodnie z tradycją przeprowadzamy zbiórkę do puszek na finansowanie programu stypendialnego Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 2. Zapraszamy na Różaniec, który w kościele parafialnym odmawiamy od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej, w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00, a w niedzielę o godz. 18.30. Dzieci zapraszamy na Różaniec we wtorki i czwartki o godz. 16.45. Za odmówienie Różańca można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. Można już składać intencje wypominkowe za zmarłych. Formularze są dostępne w zakrystii i kancelarii parafialnej. W wypominkach modlimy się we wtorki podczas. Nieszporów za zmarłych i w niedzielę przed Mszą św. o godz. 10.00.
 4. Zapraszamy na katechezy Drogi Neokatechumenalnej, które w naszej parafii odbywają się we wtorki i czwartki o godz. 19.30.
 5. W sobotę 21 października zapraszamy do Sanktuarium na Mariankach rodziców, którzy oczekują narodzin dziecka na Msze św. o godz. 17.00.
 6. Za tydzień w niedzielę 22 października o godz. 20.00 zapraszamy do kościoła parafialnego na koncert pt.: Wojciech Kilar – Mistrz muzycznych pejzaży w wykonaniu zespołu kameralnego filharmonii narodowej pod kierunkiem artystycznym Jana Lewtaka.
 7. W dniach od 10 do 11 listopada zapraszamy na pielgrzymkę do Gietrzwałdu, Sanktuarium Matki Bożej Pokoju w Stoczku Klasztornym miejsca internowania bł. Stefana Wyszyńskiego oraz do Sanktuarium Matki Bożej w Św. Lipce. Koszt 360 zł. Zapisy w kaneclarii parafialnej oraz u s. Małgorzaty.
 8. W kiosku parafialnym jest do nabycia Oremus oraz tygodniki katolickie.
 9. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Czesław Mróz l. 90, Grzegorz Osior l. 51, Artur Jeżewski l. 74. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

XIV Niedziela Zwykła

9 lipca

 1. W okresie wakacyjnym do 31 sierpnia nie będzie odprawiana Msza św. w dni powszednie o godz. 8.00. Jedynie w każdy wtorek o godz. 9.00 będzie odprawiana Msza św. ku czci św. Antoniego w kaplicy w ogrodach klasztornych.
 2. W czwartek 13 lipca zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, które odbędzie się o godz. 18.30.
 3. W niedzielę w miesiącu lipcu i sierpniu w Sanktuarium na Mariankach ostatnia Msza św. jest odprawiana o godz. 20.00
 4. W kiosku parafialnym jest do nabycia Oremus na lipiec i sierpień.
 5. Z radością przekazujemy wiadomość o Nagrodzie im. prof. Andrzeja Stelmachowskiego dla zasłużonych dla Polonii na całym świecie. Została ona przyznana ks. Grzegorzowi Burdyńskiemu. Mariańskiego misjonarza posługującego w Kazachstanie polecamy waszym modlitwom.
 6. Wszystkim przebywającym na wakacjach i urlopach życzymy przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku.
 7. W tym tygodniu odszedł do Pana: Żenia Barshchuk l. 41. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

XIII Niedziela Zwykła

2 lipca

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 13.00 wymiana tajemnic Różańca św., a o godz. 15.00 Godzina Święta.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek Msza św. o godz. 18.00 w intencji powołań. W piątek nie będzie Mszy św. i Spowiedzi św. z udziałem dzieci o godz. 16.00. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania podczas Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00. W piątek 7 lipca w Sanktuarium na Mariankach Droga Krzyżowa o godz. 21.00. 
 3. W dniach od 7 lipca po hasłem: Maryja w Tajemnicy Kościoła już po raz 42 wyruszy z Góry Kalwarii do Lichenia Mariańska Piesza Pielgrzymka. Zapisy i kontakt na: pielgrzymka@marianie.pl
 4. W okresie wakacyjnym do 31 sierpnia nie będzie odprawiana Msza św. w dni powszednie o godz. 8.00. Jedynie w każdy wtorek o godz. 9.00 będzie odprawiana Msza św. ku czci św. Antoniego w kaplicy w ogrodach klasztornych. Od przyszłej niedzieli nie ma Mszy św. w kościele na „Górce”.
 5. W kiosku parafialnym jest do nabycia Oremus na lipiec i sierpień oraz tygodniki katolickie.

XII Niedziela Zwykła

25 czerwca

 1. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na cele remontowe naszej parafii. Po Mszach św. zbiórka do puszek na wakacyjny wyjazd dzieci. 
 2. W czwartek 29 czerwca, będziemy obchodzić uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu imieniny obchodzi ks. Paweł Saczuk, wikariusz naszej parafii.
 3. W najbliższą sobotę 1 lipca zapraszamy na pielgrzymkę mężczyzn do Sanktuarium na Mariankach, która rozpocznie się Mszą św. o godz. 7.00 w kościele parafialnym. Również w sobotę o godz. 17.00 na Mariankach będzie odprawiona Msza św. oraz nabożeństwo o uwolnienie i uzdrowienie. Również w sobotę 1 lipca zapraszamy na nabożeństwo w pierwsze soboty miesiąca. Msza św. o godz. 8.00 różaniec i 15 minutowa medytacja. W tym dniu o godz. 7.00 zapraszamy na pieszą pielgrzymkę kobiet, która wyruszy z Sanktuarium na Mariankach do kościoła parafialnego.
 4. W okresie wakacyjnym od 3 lipca przez całe wakacje do 31 sierpnia nie będzie odprawiana Msza św. w dni powszednie o godz. 8.00. Jedynie w każdy wtorek o godz. 9.00 będzie odprawiana Msza św. ku czci św. Antoniego w kaplicy w ogrodach klasztornych.
 5. W dniach od 7 lipca po hasłem: Maryja w Tajemnicy Kościoła już po raz 42 wyruszy z Góry Kalwarii do Lichenia Mariańska Piesza Pielgrzymka. Zapisy i kontakt na: pielgrzymka@marianie.pl
 6. Zapraszamy na nabożeństwa do Serca Pana Jezusa, które w dni powszednie od poniedziałku do piątku będą odprawiane o godz. 18.30, w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00, w niedzielę o godz. 18.30.
 7. W kiosku parafialnym jest do nabycia Oremus na lipiec i sierpień oraz tygodniki katolickie.
 8. W tym tygodniu odeszli do Pana: Jolanta Osowiecka l. 72, Włodzimierz Frej l. 69, Ryszard Rutkowski l. 87. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

XI Niedziela Zwykła

18 czerwca

 1. Dziś w kaplicy w Kątach będziemy przeżywać uroczystości odpustowe. Uroczysta Msza św. o godz. 12.00. Od godz. 14.00 do 17.00 zapraszamy na festyn rodzinny.
 2. We wtorek 20 czerwca zapraszamy osoby, które podjęły się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego na Msze św. o godz. 18.00.
 3.  W dniach od 7 lipca po hasłem: Maryja w Tajemnicy Kościoła już po raz 42 wyruszy z Góry Kalwarii do Lichenia Mariańska Piesza Pielgrzymka. Zapisy i kontakt na: pielgrzymka@marianie.pl
 4. Zapraszamy na nabożeństwa do Serca Pana Jezusa, które w dni powszednie od poniedziałku do piątku będą odprawiane o godz. 18.30, w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00, w niedzielę o godz. 18.30.
 5. Za tydzień taca jest przeznaczona na cele remontowe naszej parafii. Po Mszach św. zbiórka do puszek na wakacyjny wyjazd dzieci. 
 6. W niedzielę 9 lipca zapraszamy na pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd o godz. 6.00. Koszt 70 zł. Zapisy u pani Leokadii Gołaszewskiej.
 7. W dniu 10 września 2023 r. w Markowej k/ Łańcuta będziemy przeżywać szczególną beatyfikację Rodziny Ulmów. Jeżeli są chętni do wyjazdu na uroczystość beatyfikacyjną prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W kiosku parafialnym jest do nabycia OREMUS oraz tygodniki katolickie.

X Niedziela Zwykła

11 czerwca

 1. Dziś Msze św. są odprawiane na ołtarzu polowym przy kaplicy św. Antoniego o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 19.00. Również dziś można zaopatrzyć się w książki związane z jubileuszem Sióstr Eucharystek oraz wpisać się do jubileuszowej księgi pamiątkowej.
 2. W oktawie Bożego Ciała zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 i procesję z Najświętszym Sakramentem. W czwartek w Sanktuarium na Mariankach na zakończenie oktawy o godzinie 19.00 Msza św. i procesja z błogosławieństwem wianków.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa do Serca Pana Jezusa, które w dni powszednie od poniedziałku do piątku będą odprawiane o godz. 18.30, w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00, w niedzielę o godz. 18.30.
 4. We wtorek 13 czerwca główne uroczystości związane z odpustem św. Antoniego. Tego dnia Msze św. na ołtarzu polowym kaplicy św. Antoniego o godz. 7.00, 8.30, 10.00 (z udziałem chorych), 12.00 (O Boże błogosławieństwo dla Parafian i Gości), 18.00 (W intencji rodziców oczekujących potomstwa i Boże błogosławieństwo dla dzieci z naszej parafii). Kazania głosi O. Rafał Kołodziejski, proboszcz parafii Bożego Ciała Ojców Franciszkanów w Suwałkach. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo relikwiami św. Antoniego. W czasie odpustu będzie można składać intencje za wstawiennictwem św. Antoniego. W tych intencjach w każdy wtorek będzie odprawiona Msza św. o godz. 9.00. W tym dniu będzie wystawiona księga pamiątkowa.
 5. W sobotę 17 czerwca o godz. 17.00 w Sanktuarium na Mariankach zostanie odprawiona Msza św. z udziałem rodziców oczekujących narodzin dziecka.
 6.   Za tydzień w niedzielę 18 czerwca w kaplicy w Kątach będziemy przeżywać uroczystości odpustowe. Uroczysta Msza św. o godz. 12.00. Od godz. 14.00 do 17.00 zapraszamy na festyn rodzinny.
 7.  W dniach od 7 lipca po hasłem: Maryja w Tajemnicy Kościoła już po raz 42 wyruszy z Góry Kalwarii do Lichenia Mariańska Piesza Pielgrzymka. W związku z tym za tydzień kazania będzie głosił ks. Kacper. Zapisy i kontakt na: pielgrzymka@marianie.pl
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W kiosku parafialnym jest do nabycia OREMUS oraz tygodniki katolickie.
 9. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Waldemar Szóstkiewicz l. 56., Lech Choiński l. 75. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Uroczystość Trójcy Świętej

4 czerwca

 1. Taca zebrana na cele remontowe naszej parafii wyniosła 5240 zł.
 2. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tegorocznego festynu parafialnego. Szczególnie jesteśmy wdzięczni darczyńcom i sponsorom: Piekarni Bugno, Hurtowni BB Sklepom: Eden, u Jacka, Radomscy, Gaga oraz Vivo. Dziękujemy Cukierni Janeczka, Szymańscy, Oksińscy.
 3. Dziś obchodzimy XVI Święto Dziękczynienia, które w tym roku przebiegać będzie pod hasłem Dziękujemy za czyniących pokój. Z placu Marszałka Józefa Piłsudskiego wyruszy procesja z relikwiami Błogosławionego Stefana Wincentego Frelichowskiego kapłana i męczennika, patrona polskich harcerzy, przejdzie Traktem Królewskim do Świątyni Opatrzności Bożej. Tego dnia w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie o godz. 19.45 odbędzie się premierowe wykonanie Oratorium ku czci św. Stanisława pt.: Omnia in caritate. Oficjum o św. Stanisławie Papczyńskim. Zaproszenia są dostępne w zakrystii.
 4. W czwartek 8 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze św. będą sprawowane o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 19.00 w kościele parafialnym. Główna Msza św. zostanie odprawiona o godz. 11.30 przed kościołem „na Górce” po niej przejdziemy procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy. Pierwszy przygotowuje Bractwo Męki Pańskiej, Drugi mieszkańcy i pracownicy DPS, trzeci strażacy, czwarty młodzież. Prosimy o udekorowanie domów i okien na trasie procesji i w całej parafii oraz o przynoszenie żywych lub suszonych kwiatów do sypania w trakcie procesji. Bielanki zapraszamy na próbę sypania kwiatów we poniedziałek 5 czerwca o godz. 17.00. W Oktawie Bożego Ciała po Mszy św. o godz. 18.00 procesja z Najświętszym sakramentem.
 5. W piątek 9 czerwca w Archidiecezji Warszawskiej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. Za tydzień rozpoczynamy świętowanie odpustu związanego z kultem św. Antoniego. W sobotę 10 czerwca o godz. 19.30 wyruszy procesja z relikwiami św. Antoniego z kościoła parafialnego do kaplicy św. Antoniego. Po niej nabożeństwo ku czci św. Antoniego i błogosławieństwo relikwiami. W swoich kazaniach święty z Padwy często wskazywał na lilie, jako symbol piękna i duchowej czystości. Dlatego prosimy o przyniesienie na procesję lilie. Następnie o godz. 20.15 w ogrodach klasztornych kino plenerowe pokaz filmu pt.: „Próba ogniowa”. Film opowiadający historię kapitana straży pożarnej, ceniącego poświęcenie i służbę na rzecz innych, ale niepotrafiącego poradzić sobie w swojej najważniejszej roli – męża. Za tydzień w niedzielę Msze św. będą odprawiane na ołtarzu polowym przy kaplicy św. Antoniego o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 19.00. W tym dniu będzie można zaopatrzyć się w książki związane z jubileuszem Sióstr Eucharystek oraz wpisać się do jubileuszowej księgi pamiątkowej.
 7. We wtorek 13 czerwca główne uroczystości. Tego dnia Msze św. na ołtarzu polowym kaplicy św. Antoniego o godz. 7.00, 8.30, 10.00 (z udziałem chorych), 12.00 (O Boże błogosławieństwo dla Parafian i Gości), 18.00 (W intencji rodziców oczekujących potomstwa i Boże błogosławieństwo dla dzieci z naszej parafii). Kazania głosi O. Rafał Kołodziejski, proboszcz parafii Bożego Ciała Ojców Franciszkanów w Suwałkach. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo relikwiami św. Antoniego. W czasie odpustu będzie można składać intencje za wstawiennictwem św. Antoniego. W tych intencjach w każdy wtorek będzie odprawiona Msza św. o godz. 9.00. W tym dniu będzie wystawiona księga pamiątkowa.
 8. Odpust parafialny jest jednym z najważniejszych wydarzeń w każdej parafii, świętem wspólnoty, jaką ona tworzy. Serdecznie zapraszamy 10 czerwca o godz. 10.00 do ogrodów klasztornych osoby, które chciałby się zaangażować w przygotowanie i uporządkowanie terenu wokół kaplicy św. Antoniego.
 9. W sobotę 10 czerwca zapraszamy do Sanktuarium na Mariankach małżonków pragnących poczęcia dziecka na Msze św. o godz. 17.00.
 10. Zapraszamy na nabożeństwa do Serca Pana Jezusa, które w dni powszednie od poniedziałku do piątku będą odprawiane o godz. 18.30, w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00, w niedzielę o godz. 18.30.
 11. W sobotę 17 czerwca zapraszamy na pielgrzymkę do Niepokalanowa Wyjazd o godz. 9.00. Koszt 50 zł. Zapisy u pani Leokadii Gołaszewskiej.
 12. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Irena Posiewka l. 97, Marian Golik l. 75, Zofia Morawska l. 90, Jadwiga Kamać l. 83, Krystyna Górska l. 80. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

28 maja

 1. Dziś odbędą się w naszej parafii uroczystości z racji 100 lecia Zgromadzenia Sióstr Eucharystek. Uroczysta Msza św. dziękczynna z oprawą muzyczną w wykonaniu Orkiestry Koncertowej Wojska Polskiego zostanie odprawiona o godz. 13.00. Po Mszy św. koncert w religijno-patriotyczny w wykonaniu orkiestry. W związku z przygotowaniem do koncertu dziś nie będzie Mszy św. o godz. 11.30 w kościele parafialnym. W tym dniu w godz. od 15.00 do 19.00 w ogrodach klasztornych odbędzie się tegoroczny festyn parafialny. W programie: jubileuszowy polonez na 100 par, zjeżdżalnie i dmuchawce, gry i zabawy sportowe, bieg rodzinny, konkursy plastyczne. W najbliższą niedzielę po każdej Mszy św. Siostry Eucharystki będą rozprowadzać książkę wydaną z okazji jubileuszu 100-lecia powstania Zgromadzenia „Bóg powołuje nieidealnych” w której zawarte są świadectwa powołań sióstr z różnych krajów w tym 3 pochodzących z naszej parafii. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na cele remontowe naszej parafii.
 2. Od czwartku 1 czerwca zapraszamy na nabożeństwa do Serca Pana Jezusa, które w dni powszednie od poniedziałku do piątku będą odprawiane o godz. 18.30, w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00, w niedzielę o godz. 18.30.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek Msza św. o godz. 18.00 w intencji powołań. W piątek udamy się z posługą sakramentalną do chorych. W piątek Spowiedź św. z udziałem dzieci od godz. 16.00 i Msza św. o godz. 16.45.
 4. W piątek 2 czerwca w Sanktuarium na Mariankach Droga Krzyżowa o godz. 21.00.  Również w piątek Adoracja w kościele „na Górce” od godz. 19.00 do 20.30.
 5. W najbliższą sobotę 3 czerwca zapraszamy na pielgrzymkę mężczyzn do Sanktuarium na Mariankach, która rozpocznie się Mszą św. o godz. 7.00 w kościele parafialnym. Również w sobotę o godz. 17.00 na Mariankach będzie odprawiona Msza św. oraz nabożeństwo o uwolnienie i uzdrowienie.
 6. W sobotę 3 czerwca zapraszamy na nabożeństwo w pierwsze soboty miesiąca. Msza św. o godz. 8.00 różaniec i 15 minutowa medytacja. W tym dniu o godz. 7.00 zapraszamy na pieszą pielgrzymkę kobiet, która wyruszy z Sanktuarium na Mariankach do kościoła parafialnego.
 7. W niedzielę za tydzień, 4 czerwca będziemy obchodzili XVI Święto Dziękczynienia, które w tym roku przebiegać będzie pod hasłem Dziękujemy za czyniących pokój. O godz. 7.40 z placu Marszałka Józefa Piłsudskiego wyruszy procesja z relikwiami Błogosławionego Stefana Wincentego Frelichowskiego kapłana i męczennika, patrona polskich harcerzy, przejdzie Traktem Królewskim do Świątyni Opatrzności Bożej. Również w niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 13.00 wymiana tajemnic Różańca, a o godz. 15.00 Godzina Święta.
 8. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Najświętszej Trójcy. Przypominamy, że za tydzień kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej.
 9. W sobotę 17 czerwca zapraszamy na pielgrzymkę do Niepokalanowa Wyjazd o godz. 9.00. Koszt 50 zł. Zapisy u pani Leokadii Gołaszewskiej.
 10. W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana: Stanisław Pawłowski l. 86, Jacek Kotrys l. 48, Wiktor Ilnicki l. 60, Henryka Staros l. 100. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Wniebowstąpienie Pańskie

21 maja

 1. Dziś zapraszamy do Sanktuarium na Mariankach na uroczystości ku czci św. Stanisława Papczyńskiego. Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. Eugeniusza Zarzecznego, Prowincjała Zgromadzenia Księży Marianów zostanie odprawiona o godz. 12.00. W związku z tym dziś nie będzie Mszy św. w kościele „na Górce” o godz. 11.00.
 2. We wtorek 23 maja zapraszamy osoby, które podjęły się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego na Msze św. o godz. 18.00.
 3. Sakramentu bierzmowania naszej młodzieży udzieli ks. Bp. Rafał Markowski w dniu 25 maja o godz. 17.00 w Sanktuarium na Mariankach.
 4. Nabożeństwa majowe są odprawiane w niedzielę o godz. 18.30 w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 18.30 w soboty po Mszy św. o godz. 8.00. W kaplicy w Kątach w poniedziałek, środę i piątek po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30. Dodatkowo nabożeństwa odprawiamy przy kapliczkach znajdujących się na terenie naszej parafii na ulicy Skierniewickiej o godz. 19.00 i na skrzyżowaniu ulic Batorego i Kościuszki o godz. 18.00.
 5. W przyszłą niedzielę 28 maja odbędą się w naszej parafii uroczystości z racji 100 lecia Zgromadzenia Sióstr Eucharystek. Uroczysta Msza św. dziękczynna z oprawą muzyczną w wykonaniu Orkiestry Koncertowej Wojska Polskiego zostanie odprawiona o godz. 13.00. Po Mszy św. koncert w religijno-patriotyczny w wykonaniu orkiestry. W związku z przygotowaniem do koncertu nie będzie za tydzień Mszy św. o godz. 11.30 w kościele parafialnym. W tym dniu w godz. od 15.00 do 19.00 w ogrodach klasztornych odbędzie się tegoroczny festyn parafialny. W programie: jubileuszowy polonez na 100 par, zjeżdżalnie i dmuchawce, gry i zabawy sportowe, bieg rodzinny, konkursy plastyczne. W najbliższą niedzielę po każdej Mszy św. Siostry Eucharystki będą rozprowadzać książkę wydaną z okazji jubileuszu 100-lecia powstania Zgromadzenia „Bóg powołuje nieidealnych” w której zawarte są świadectwa powołań sióstr z różnych krajów w tym 3 pochodzących z naszej parafii. 
 6. W dniu 10 września 2023 r. w Markowej k/ Łańcuta będziemy przeżywać szczególną beatyfikację Rodziny Ulmów. Jeżeli są chętni do wyjazdu na uroczystość beatyfikacyjną prosimy o kontakt z ks. Proboszczem. Zapisy do 28 maja.
 7. Za tydzień taca jest przeznaczona na cele remontowe naszej parafii.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W kiosku parafialnym jest do nabycia OREMUS oraz tygodniki katolickie.
 9. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Maria Adamczyk l. 75, Piotr Karczewski l. 19, Stanisław Osior l. 44, Władysława Nogal l. 77. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

VI Niedziela Wielkanocna

14 maja

 1. W przyszłą niedzielę zapraszamy do Sanktuarium na Mariankach na uroczystości ku czci św. Stanisława Papczyńskiego. Mieszkańcy Góry Kalwarii oraz czciciele św. Stanisława zgromadzą się w Sanktuarium, aby uczcić patrona miasta i powierzyć opiece samych siebie i swoje rodziny. Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. Eugeniusza Zarzecznego, Prowincjała Zgromadzenia Księży Marianów zostanie odprawiona o godz. 12.00. W związku z tym nie będzie Mszy św. w kościele „na Górce” o godz. 11.00.
 2. Młodzież zapraszamy na doroczne spotkania młodych z mariańskich parafii. Marianki 2023 odbędą się w dniach 19 do 21 maja. Zapisy u ks. Kacpra.
 3. We wtorek, 16 maja br., przypada uroczystość św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski i Metropolii Warszawskiej. Jest to jednocześnie 85. rocznica kanonizacji św. Andrzeja Boboli i sprowadzenia jego relikwii z Rzymu do Warszawy. Główne obchody będą miały miejsce w Narodowym Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie. Tego dnia, w Sanktuarium o godz. 18.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta.
 4. W czwartek 18 maja przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Stanisława Papczyńskiego. Tego dnia w Sanktuarium na Mariankach odbędzie kolejne spotkanie z cyklu kobieta według zamysłu Boga pt: „Wybieram żyć pełnią życia”.
 5. Przychodnia Fam-Medica przy ulicy ks. Sajny 1A w dniu 18 maja w godzinach od 15:00 do 18:00 zaprasza na bezpłatne komputerowe badanie wzroku.
 6. Wspólnota Odnowy Życia w Duchu Świętym zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy na Czuwanie Wspólnoty w dniu 20 maja. Wyjazd o godz. 5 30 sprzed kościoła parafialnego. Pozostałe informacje
  na temat wyjazdu są na tablicy ogłoszeń przed kościołem.
 7. W sobotę 20 maja o godz. 17.00 w Sanktuarium na Mariankach zostanie odprawiona Msza św. z udziałem rodziców oczekujących narodzin dziecka.
 8.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W kiosku parafialnym jest do nabycia OREMUS oraz tygodniki katolickie.
 9.  W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Józef Kubicz l. 76, Edward Stefański l. 92, Krystyna Lewandowska l. 81, Wacław Glinka l. 89.   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

V Niedziela Wielkanocna

7 maja

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 13.00 wymiana tajemnic Różańca św., a o godz. 15.00 Godzina Święta. Taca remontowa wyniosła 6589 zł.
 2. Nabożeństwa majowe są odprawiane w niedzielę o godz. 18.30 w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 18.30 w soboty po Mszy św. o godz. 8.00. W kaplicy w Kątach w poniedziałek, środę i piątek po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30. Dodatkowo nabożeństwa odprawiamy przy kapliczkach znajdujących się na terenie naszej parafii na ulicy Skierniewickiej o godz. 19.00 i na skrzyżowaniu ulic Batorego i Kościuszki o godz. 18.00.
 3. W sobotę 13 maja zapraszamy do Sanktuarium na Mariankach małżonków pragnących poczęcia dziecka na Msze św. o godz. 17.00.
 4. We wtorek, 16 maja br., przypada uroczystość św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski i Metropolii Warszawskiej. Jest to jednocześnie 85. rocznica kanonizacji św. Andrzeja Boboli i sprowadzenia jego relikwii z Rzymu do Warszawy. Główne obchody będą miały miejsce w Narodowym Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie. Tego dnia, w Sanktuarium o godz. 18.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta.
 5. Przychodnia Fam-Medica przy ulicy ks. Sajny 1A w dniu 18 maja w godzinach od 15:00 do 18:00 zaprasza na bezpłatne komputerowe badanie wzroku.
 6. Wspólnota Odnowy Życia w Duchu Św. zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy na Czuwanie Wspólnoty w dniu 20 maja. Wyjazd o godz. 5 30 sprzed kościoła parafialnego. Pozostałe informacje
  na temat wyjazdu są na tablicy ogłoszeń przed kościołem.
 7. W sklepiku parafialnym jest do nabycia OREMUS oraz tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
 8. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Ryszard Kucharski l. 71, Waldemar Turek l. 65, Eugeniusz Pazura l. 89. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

IV Niedziela Wielkanocna

30 kwietnia

 1. Dziś w IV niedzielę wielkanocną rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i do Życia Konsekrowanego. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na cele remontowe naszej parafii.
 2. W środę 3 maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w tym dniu będą sprawowane o godz. 7.00, 8.30, 10.00 w intencji Ojczyzny i o godz. 18.00.
 3. W czwartek 4 maja przypada wspomnienie św. Floriana patrona Straży Pożarnej. Zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek Msza św. o godz. 18.00 w intencji powołań. W piątek udamy się z posługą sakramentalną do chorych. W piątek Spowiedź św. z udziałem dzieci od godz. 16.00 i Msza św. o godz. 16.45.
 5. W piątek 5 maja w Sanktuarium na Mariankach Droga Krzyżowa o godz. 21.00.  Również w piątek Adoracja w kościele „na Górce” od godz. 19.00 do 20.30.
 6. W najbliższą sobotę 6 maja zapraszamy na pielgrzymkę mężczyzn do Sanktuarium na Mariankach, która rozpocznie się Mszą św. o godz. 7.00 w kościele parafialnym. Również w sobotę o godz. 17.00 na Mariankach będzie odprawiona Msza św. oraz nabożeństwo o uwolnienie i uzdrowienie.
 7. W sobotę 6 maja zapraszamy na nabożeństwo w pierwsze soboty miesiąca. Msza św. o godz. 8.00 różaniec i 15 minutowa medytacja. W tym dniu o godz. 7.00 zapraszamy na pieszą pielgrzymkę kobiet, która wyruszy z Sanktuarium na Mariankach do kościoła parafialnego.
 8. W niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 13.00 wymiana tajemnic Różańca, a o godz. 15.00 Godzina Święta.
 9. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie się w soboty 6 i 13 maja w kościele parafialnym. W kaplicy w Kątach w dniu 7 maja. Sakrament bierzmowania naszej młodzieży udzieli ks. Bp. Rafał Markowski w dniu 25 maja o godz. 17.00 w Sanktuarium na Mariankach.
 10. Nabożeństwa majowe są odprawiane w niedzielę o godz. 18.30 w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 18.30 w soboty po Mszy św. o godz. 8.00. W kaplicy w Kątach w poniedziałek, środę i piątek po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30.
 11. W dniach od 1 do 3 maja kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 12. W sklepiku parafialnym jest do nabycia OREMUS oraz tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
 13. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Stefan Szumański l. 86, Elżbieta Galicińska l. 76, Krystian Koselski l. 23, Stanisława Kozicka l. 89. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

III Niedziela Wielkanocna

23 kwietnia

 1. Katolickie Centrum Kultury DOBRE MIEJSCE przy ul. Dewajtis 3 w Warszawie serdecznie zaprasza dziś, o godzinie 16.00 na Festiwal Chrześcijańskie Granie. Na jednej scenie pojawią się gwiazdy muzyki chrześcijańskiej i debiutanci. Wydarzenie ma charakter ewangelizacyjny. Więcej informacji na stronie internetowej: www.festiwal.chrzescijanskiegranie.pl
 2. W dniach 23 – 29 kwietnia br. będziemy przeżywali XV Tydzień Biblijny pod hasłem: Wierzę w Kościół Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Tydzień Biblijny otworzy Niedziela Biblijna i Siódme Narodowe Czytanie Pisma Świętego – w tym roku Ewangelii według św. Jana.
 3. We wtorek 25 kwietnia kancelaria parafialna będzie czynna tylko w godzinach od 10.00 do 14.00.
 4. Zapraszamy na spotkanie organizacyjne osoby, które zapisały się na czerwcową pielgrzymkę do Wilna na Litwę. Spotkanie odbędzie się 5 maja o godz. 19.00 w salkach parafialnych. Prosimy, aby na spotkaniu dokonać wszelkich wpłat związanych z pielgrzymką.
 5. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie się w soboty 6 i 13 maja w kościele parafialnym. W kaplicy w Kątach w dniu 7 maja. Sakrament bierzmowania naszej młodzieży udzieli ks. Bp. Rafał Markowski w dniu 25 maja o godz. 17.00 w Sanktuarium na Mariankach.
 6. W dniach 19-21 maja w naszej parafii odbędzie się kolejne spotkanie młodych z parafii mariańskich „Marianki 2023”. Szukamy noclegów dla młodych ludzi, którzy przyjadą na to wydarzenie. Osoby, które chciałyby się ofiarować i mają możliwość przyjąć kogoś pod swój dach prosimy o kontakt z ks. Kacprem bądź pozostawienie informacji w zakrystii. 
 7. Za tydzień w IV niedzielę wielkanocną rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i do Życia Konsekrowanego. Taca za tydzień będzie przeznaczona na cele remontowe naszej parafii.
 8. W sklepiku parafialnym jest do nabycia OREMUS oraz tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
 9. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Barbara Buczek l. 72, Michał Krupa l. 23. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Niedziela Miłosierdzia Bożego

16 kwietnia

 1. Dziś przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. W kaplicy adoracji o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia. Na prośbę Episkopatu Polski Jan Paweł II w 1995 roku wprowadził to święto dla wszystkich diecezji w Polsce. W dniu kanonizacji siostry Faustyny 30 kwietnia 2000 roku ogłosił to święto dla całego Kościoła. To także święto patronalne Caritas. Dziękujemy naszemu zespołowi parafialnemu za jego posługę i życzymy Bożego błogosławieństwa na dalszą służbę ludziom najbardziej potrzebującym.
 2.  Od wtorku 18 kwietnia Msza św. za wstawiennictwem św. Antoniego będzie sprawowana w kaplicy św. Antoniego o godz. 9.00.
 3. We wtorek 18 kwietnia o godz. 19.15 zapraszamy na spotkanie członków Duszpasterskiej Rady Parafialnej na spotkanie, które odbędzie się w refektarzu zakonnym. Również we wtorek zapraszamy osoby, które podjęły się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego na Msze św. o godz. 18.00.
 4. W czwartek 20 kwietnia o godz. 19.15 zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy przy organizacji odpustu parafialnego św. Antoniego na zebranie do salki domu parafialnego. W sposób szczególny zapraszamy przedstawicieli wspólnot parafialnych.
 5. Dnia 22 kwietnia, w sobotę, odbędą się główne uroczystości z racji 100 lecia Zgromadzenia Sióstr Eucharystek. Główna Msza św. sprawowana będzie o g.12.00 w par. św. Kazimierza w Pruszkowie (ul. Kraszewskiego 23), transmisja tej Mszy św. w TV Trwam będzie tego dnia o godz. 13.30, a o 14.30 II część Uroczystości w Centrum Kultury i Sztuki w Pruszkowie.
 6. W dniach 20-23 kwietnia br. w Arkadach Kubickiego przy placu Zamkowym 4 w Warszawie odbędą się XXVIII Targi Wydawców Katolickich. Wydawnictwo Księży Marianów PROMIC zaprasza na swoje stoisko. Można będzie spotkać się z autorami, nabyć ciekawe książki, wziąć udział w spotkaniu panelowym „POKONAJ DEPRESJĘ! Praktyczne sposoby na odnalezienie siły, zdrowia i harmonii duchowej” z lekarzem Izabelą Górczyńską i psychoterapeutą Robertem Rutkowskim. Więcej informacji na plakacie wywieszonym pod chórem.
 7. Katolickie Centrum Kultury DOBRE MIEJSCE przy ul. Dewajtis 3 w Warszawie serdecznie zaprasza w niedzielę, 23 kwietnia, o godzinie 16.00 na 12. Festiwal Chrześcijańskie Granie. Na jednej scenie pojawią się gwiazdy muzyki chrześcijańskiej i debiutanci. Wydarzenie ma charakter ewangelizacyjny. Więcej informacji na stronie internetowej: www.festiwal.chrzescijanskiegranie.pl
 8. W dniach 23 – 29 kwietnia br. będziemy przeżywali XV Tydzień Biblijny pod hasłem: Wierzę w Kościół Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Tydzień Biblijny otworzy Niedziela Biblijna i Siódme Narodowe Czytanie Pisma Świętego – w tym roku Ewangelii według św. Jana.
 9. Zapraszamy na spotkanie organizacyjne osoby, które zapisały się na czerwcową pielgrzymkę do Wilna na Litwę. Spotkanie odbędzie się 5 maja o godz. 19.00 w salkach parafialnych. Prosimy, aby na spotkaniu dokonać wszelkich wpłat związanych z pielgrzymką.
 10. W dniach 19-21 maja w naszej parafii odbędzie się kolejne spotkanie młodych z parafii mariańskich „Marianki 2023”. Szukamy noclegów dla młodych ludzi, którzy przyjadą na to wydarzenie. Osoby, które chciałyby się ofiarować i mają możliwość przyjąć kogoś pod swój dach prosimy o kontakt z ks. Kacprem bądź pozostawienie informacji w zakrystii. 
 11. W sklepiku parafialnym jest do nabycia OREMUS oraz tygodniki Niedziela i Idziemy.
 12.   W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana: Stanisław Bątruk l. 73.  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Niedziela Zmartwychwstania

9 kwietnia

 1. Dziękujemy za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego. Kwota, którą zebraliśmy to 2135 zł.
 2. Jutro drugi dzień Świąt. Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. Taca zostanie przeznaczona na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Lublinie.
 3. Rozpoczynamy oktawę Wielkanocy. Każdy dzień najbliższego tygodnia ma w liturgii rangę uroczystości. Z racji Oktawy Wielkanocy w najbliższy piątek 14 kwietnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. We wtorek z racji oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie będzie nieszporów za zmarłych.
 5. Od Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego aż do Niedzieli Miłosierdzia Bożego zapraszamy na nowennę do Bożego Miłosierdzia, która jest odmawiana w kaplicy adoracji o godzinie 15.00.
 6. Za tydzień druga niedziela wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego, rozpoczynająca Tydzień Miłosierdzia. Taca zostanie przeznaczona na dzieła prowadzone przez Caritas.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 8. Drodzy parafianie i przybyli goście, z okazji świąt Wielkiej Nocy przyjmijcie najlepsze życzenia od księży i sióstr pracujących w naszej parafii. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza Was pokojem, miłością i przebaczeniem. Niech błogosławi Waszym rodzinom i daje siłę do ciągłego zwycięstwa dobra nad złem. Niech płynąca od Niego nadzieja towarzyszy Wam każdego dnia. Jeszcze raz życzymy wszystkim obecnym w naszej świątyni oraz chorym i cierpiącym, którzy musieli pozostać w swoich domach, Bożych, radosnych i rodzinnych.

Niedziela Palmowa

2 kwietnia

 1. Dziś poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. Ministranci sprzedają palemki, z których dochód będzie przeznaczony na formację ministrancką. Warsztaty Terapii Zajęciowej w Górze Kalwarii zapraszają na kiermasz wielkanocny, stoisko przy ul. Ks. Sajny 2 obok kościoła. Również dziś mija 18 lat od momentu, kiedy św. Jan Paweł II odszedł do Domu Ojca. Zapraszamy wszystkich parafian, aby w tym dniu zgromadzić się o godz. 21.37 pod pomnikiem Papieża Polaka. Odmówimy Koronkę do Bożego, będziemy dziękować Bogu za lata Jego życia, posługi oraz prosić o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny. Po każdej Mszy św. zbieramy ofiary do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 2. W Wielki Czwartek rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne. W Wielki Czwartek Jutrznia o godz. 7.00 w kościele parafialnym. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00.
 3. W Wielki Piątek godz. 7.00 Jutrznia w kaplicy adoracji. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00. Ofiary zebrane na tacę zostaną przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Adoracja przy Grobie Pańskim w kościele „na Górce” przez cała noc. Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta rozpocznie się o godz. 15.00 przed kościołem „na Górce”. Będzie przebiegała ulicą Kalwaryjską na cmentarz parafialny. Parafian, którzy dotychczas przygotowywali poszczególne stacje przy swoich posesjach prosimy o zachowanie tej tradycji. Przypominamy, że tego dnia zachowujemy post: od 14 roku życia obowiązuje wszystkich powstrzymywanie się od pokarmów mięsnych, natomiast osoby między 18 a 59 rokiem życia zachowują post ilościowy, czyli mogą spożyć tylko jeden posiłek do syta.
 4. W Wielką Sobotę Jutrznia o godz. 7.00 w kościele „na Górce”. Tam będzie trwać adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00. Poświęcenie pokarmów od godz. 9.00 do godz. 17.00 odbędzie się przy kościele „na Górce”. Ofiary składane przy okazji święcenia zostaną przeznaczone na dalsze prace remontowe kaplicy św. Antoniego. Przez Wielką Sobotę do Wigilii Paschalnej jeśli to możliwe zachowuje się post paschalny. Jest to zachęta do powstrzymywania się od pokarmów mięsnych.
 5. Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczynamy celebracją Wigilii Paschalnej o godz. 20.00. Prosimy przynieść ze sobą świece. Msza św. rezurekcyjna rozpocznie się procesją z kościoła „na Górce” do kościoła parafialnego o godz. 6.00. Prosimy bielanki o liczny udział w sypaniu kwiatów. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego.
 6. Sakrament pokuty w Wielkim Tygodniu od poniedziałku do środy podczas Mszy św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00. Prosimy nie odkładać jej na ostatni moment. W Wielki Czwartek i w Wielki Piątek spowiedź św. od godz. 7.30 do godz. 10.30 w kościele parafialnym. W Wielką Sobotę spowiedź w kościele „na Górce” od godz. 7.30 do godz. 15.00. W czasie Świąt Zmartwychwstania nie będzie spowiedzi.
 7. W Kątach Liturgia Wielkiego Czwartku i Wielkiego Piątku o godz. 19.00. Wigilia Paschalna w sobotę o godz. 20.00 zakończona procesją rezurekcyjną. Poświęcenie pokarmów od godz. 10.30 do 13.30.
 8. Liturgia Wielkiego Czwartku i Piątku w Domu Opieki Społecznej o godz. 18.00. Wigilia Paschalna z procesją o godz. 19.00. W poniedziałek Wielkanocny w DPS-ie Msze św. według grafiku niedzielnego.
 9. Na Mariankach Liturgia Wielkiego Czwartku i Wielkiego Piątku o godz. 19.00. Poświęcenie pokarmów od godz. 8.30 do godz. 15.00 co 15 minut. Liturgia Wigilii Paschalnej w sobotę o godz. 20.00. Spowiedź św. dodatkowo po Liturgiach Wielkiego Czwartku i Piątku do godz. 24.00. W Wielką Sobotę spowiedź od godz. 8.30 do 15.00.
 10. W Wielki Piątek rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego: W Wielki Piątek przed rozpoczęciem Drogi Krzyżowej o godz. 15.00, w Wielką Sobotę w kościele „na Górce”, a w pozostałe dni w kaplicy adoracji o godz. 15.00.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 12. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Zbigniew Traczyk l. 74, Barbara Rosińska l. 86, Piotr Kotański l. 47. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

V Niedziela Wielkiego Postu

26 marca

 1. Ofiary zebrane do puszek na pomoc po pożarze parafii w Chynowie wyniosły 7910 zł. Dzisiejsza taca jest przeznaczone na cele remontowe naszej parafii.
 2. Jubileuszowe X Misterium Męki Pańskiej w Górze Kalwarii będzie miało miejsce 1 kwietnia 2023 o godz. 15.00 na rynku Bp. Stefana Wierzbowskiego. Dlatego dziś po każdej Mszy św. będą zbierane do puszek ofiary na organizację tegorocznego misterium. Również dziś ministranci rozprowadzają palmy wielkanocne. Zebrane środki zostaną przeznaczone na działalność i rozwój wspólnoty ministranckiej.
 3. Dziś i w następną niedzielę dzieci ze scholii będą sprzedawać własnoręcznie wykonane świece wielkanocne. Dochód będzie przeznaczony na wyjazd wakacyjny.
 4. Rekolekcje z udziałem dzieci i młodzieży odbędą się od 29 do 31 marca.
 5. Pomoc z Caritasu będzie wydawana od 29 do 31 marca.
 6. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. Natomiast o godz. 12.40 przed kościołem „na Górce” poświęcenie palm i procesja do kościoła parafialnego.
 7. Dnia 2 kwietnia minie 18 lat od momentu, kiedy św. Jan Paweł II odszedł do Domu Ojca. Zapraszamy wszystkich parafian, aby w tym dniu zgromadzić się o godz. 21.37 pod pomnikiem Papieża Polaka. Odmówimy Koronkę do Bożego, będziemy dziękować Bogu za lata Jego życia, posługi oraz prosić o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny. 
 8. Informujemy, że wracając do historii naszego miasta tradycji pasyjnej w Wielki Piątek tego roku odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Rozpocznie się o godz. 15.00 przed kościołem „na Górce”. Parafian, którzy dotychczas przygotowywali poszczególne stacje przy swoich posesjach prosimy o zachowanie tej tradycji. 
 9. W przyszłym tygodniu zbiórka do puszek na kwiaty do grobu pańskiego.
 10. Prosimy o zgłaszanie do końca tygodnia do kancelarii tych chorych, których nie odwiedzamy w pierwsze piątki miesiąca, a którzy chcieliby skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.
 11. Zapraszamy chętne dziewczynki do sypania kwiatków i niesienia poduszek podczas procesji rezurekcyjnej na próbę w sobotę 1 kwietnia o godz. 11:00. Zbiórka przed kancelarią parafialną.
 12. Uczestnicy Warsztatów Zajęciowych zapraszają na kiermasz świąteczny, który odbędzie się w przyszła niedzielę 2 kwietnia przy ulicy ks. Sajny.
 13. W sklepiku parafialnym jest do nabycia OREMUS oraz tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
 14. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Stanisław Karpisz l. 54, Mieczysław Bęczkowski l. 81, Irena Molak l. 88, Barbara Kowalik l. 73, Antoni Koszelski l. 69.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

IV Niedziela Wielkiego Postu

19 marca

 1. Z wiarą w Boże Miłosierdzie informujemy o pogrzebie śp. Bogusława Borkowskiego (l. 76), Taty ks. Zbigniewa Borkowskiego MIC. Trwamy w modlitwie za ks. Zbyszka i całą Rodzinę, pamiętajmy o śp. Jadwidze, jego Mamie, której pogrzeb miał miejsce 16 marca 2023 roku. Pogrzeb śp. Bogusława Borkowskiego odbędzie się we wtorek, 21 marca w Sadłowie k/Rypina. Msza Święta rozpocznie się o godz. 11.00 w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Sadłowie.
  Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie!
 2. Dziś rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które prowadzi O. Waldemar Sojka redemptorysta. Nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas każdej Mszy św. W niedzielę według grafiku niedzielnego oraz w dni powszednie o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 18.00, 19.30. Zapraszamy zwłaszcza we wtorek do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Tego dnia w spowiedzi pomogą księża z parafii naszego dekanatu. Rekolekcje dla dzieci i młodzieży odbędą w dniach od 29 do 31 marca poprowadzi je ks. Tomasz Sadłowski.
 3. Siostry Eucharystki przeżywają setną rocznicę powstania ich Zgromadzenia. Z tej racji dziś o godz. 8.30 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za 100 lat istnienia tej rodziny zakonnej. Siostry podczas tej Mszy św. odnowią swoją profesję zakonną. 
 4. W nocy z 14 na 15 marca wybuchł pożar w zabytkowym drewnianym kościele Świętej Trójcy w Chynowie. Kościół pochodzi z XVII w. Ogień strawił zakrystię. W związku z tym dzisiaj, po każdej Mszy św. zbieramy ofiary do puszek na jak najszybsze odrestaurowanie kościoła. 
 5. Misterium Męki Pańskiej w Górze Kalwarii będzie miało miejsce 1 kwietnia 2023 r.  Za tydzień po każdej Mszy św. będą zbierane do puszek ofiary na organizację tegorocznego misterium.
 6. W związku z Dniem Świętości Życia, w którym podejmujemy duchową adopcję dziecka poczętego, zachęcamy do zabrania ze stolika pod chórem deklaracji przyrzeczeń, które złożymy w sobotę 25 marca 2023 o godzinie 18.00. W tym dniu Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 10.00 i 18.00.
 7. W piątek 24 marca o godz. 19.15 zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy przy organizacji odpustu parafialnego św. Antoniego na zebranie do salki domu parafialnego. W sposób szczególny zapraszamy przedstawicieli wspólnot parafialnych.
 8. W sobotę 25 marca zapraszamy do “Kina Marianki” na film dokumentalny pt. „Położna” w reżyserii Marii Stachurskiej. Pokaz odbędzie się o godz. 18:00 w sali projekcyjnej przy Sanktuarium św. o. Stanisława Papczyńskiego.
 9. Dziękujemy za złożone ofiary do Grobu Pańskiego w wysokości 1400 zł przekazane przez koła różańcowe naszej parafii.
 10. Pomoc z Caritasu będzie wydawana od 29 do 31 marca.
 11. Biuro Pielgrzymkowe Księży Marianów serdecznie zaprasza na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie 16-23 maja. W programie m.in. Betlejem, Jerozolima, Nazaret, Góra Tabor i Morze Martwe. Szczegóły na stronie internetowej www.marianum.pl oraz w siedzibie biura Marianum Travel (ul. św. Bonifacego 9, Warszawa – Stegny).
 12. Dnia 2 kwietnia minie 18 lat od momentu, kiedy św. Jan Paweł II odszedł do Domu Ojca. Zapraszamy wszystkich parafian, aby w tym dniu zgromadzić się o godz. 21.37 pod pomnikiem Papieża Polaka. Odmówimy Koronkę do Bożego, będziemy dziękować Bogu za lata Jego życia, posługi oraz prosić o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny. 
 13. W sklepiku parafialnym jest do nabycia OREMUS oraz tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
 14. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Halina Gałązka l. 66, Wiesław Marzęcki l. 86, Waldemar Osiecki l. 61, Bogusław Borkowski l. 76. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

III Niedziela Wielkiego Postu

12 marca

 1. W piątek 10 marca wieczorem zmarła śp. Jadwiga Borkowska (lat 81) – Mama naszego współbrata ks. Zbigniewa Borkowskiego, który obecnie pełni funkcję duszpasterza w kaplicy w Kątach.
  Pogrzeb odbędzie się w czwartek, 16 marca w Sadłowie k/Rypina. Msza Święta rozpocznie się o godz. 11.00 w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Sadłowie. Parafia organizuje wyjazd na uroczystości pogrzebowe. Zapisy po każdej Mszy św. w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Wyjazd w czwartek o godz. 6.00.
  Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie!
 2. Dziś rozpoczynają się rekolekcje w Kątach, które poprowadzi ks. Zbigniew Borkowski. Również dziś początek rekolekcji w Sanktuarium na Mariankach. Nauki wygłosi ks. Michał Kozak, marianin, od kilku lat proboszcz polskiej parafii na Ealingu w Londynie.
 3. Z okazji 10 rocznicy wyboru papieża Franciszka, w poniedziałek, 13 marca, o godz. 18:00 w Świątyni Opatrzności Bożej odbędzie się uroczysta Msza święta z udziałem Episkopatu Polski, której będzie przewodniczył abp Salvatore Pennacchio, kończący posługę Nuncjusza Apostolskiego w Polsce. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji papieża.
 4. W poniedziałek 13 marca zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, które odbędzie się o godz. 18.30.
 5. W sobotę 18 marca o godz. 17.00 w Sanktuarium na Mariankach zostanie odprawiona Msza św. z udziałem rodziców oczekujących narodzin dziecka.
 6. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w IV Niedzielę Wielkiego Postu 19 marca poprowadzi O. Waldemar Sojka redemptorysta.  Rekolekcje dla dzieci i młodzieży odbędą w dniach od 29 do 31 marca poprowadzi je ks. Tomasz Sadłowski.
 7. W przyszłą niedzielę przypada liturgiczne wspomnienie św. Józefa. W tym dniu rozpocznie się III Tydzień Modlitw o Ochronę Życia.
 8. Do zakrystii można przynosić kwiaty do sypania podczas procesji rezurekcyjnej.
 9. W dniach 19-21 maja w naszej parafii odbędzie się kolejne spotkanie młodych z parafii mariańskich „Marianki 2023”. Szukamy noclegów dla młodych ludzi, którzy przyjadą na to wydarzenie. Osoby, które chciałyby się ofiarować i mają możliwość przyjąć kogoś pod swój dach prosimy o kontakt z ks. Kacprem bądź pozostawienie informacji w zakrystii. 
 10. Misterium Męki Pańskiej w Górze Kalwarii będzie miało miejsce 1 kwietnia 2023 r. Bractwo Misterium Męki Pańskiej zaprasza do współpracy przy tym przedsięwzięciu wszystkich zaangażowanych dotychczas jak i nowe osoby chcące wziąć w nim udział. Za tydzień po każdej Mszy św. będą zbierane do puszek ofiary na organizację tegorocznego misterium. Wszelkie informacje na jego temat są dostępne na stronie: kalwaria-mazowsza.org
 11. Trwa okres składania zeznań podatkowych za ubiegły rok. Przypominamy o możliwości przekazania 1,5% podatku dla Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich przy Zgromadzeniu Księży Marianów. Dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie.
 12. W sklepiku parafialnym jest do nabycia OREMUS oraz tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
 13.   W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Alicja Szymańska l. 101, Sławomir Piec l. 61, Andrzej Klimek l. 69, Jakub Majoch l. 38, Teresa Lichocka l. 90,. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

II Niedziela Wielkiego Postu

5 marca

 1. Zbiórka do puszek na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie wyniosła 8250 zł. Taca remontowa 5420 zł. Druga Niedziela Wielkiego Postu Ad Gentes to dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami. Dziś zbiórka ofiar do puszek jest przeznaczona na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes. Również dziś po Mszy św. o godz. 13.00 wymiana tajemnic Różańca, a o godz. 15.00 Godzina Święta.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne, za udział w których można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W piątki Droga Krzyżowa o godz. 16.45 dla dzieci, o godz. 18.30 dla dorosłych. W kościele na „Górce” o godz. 19.00. W Kątach po Mszy św. o godz. 18.00. W niedziele Gorzkie Żale o godz. 18.15 z kazaniem pasyjnym w kościele parafialnym, a w kaplicy w Kątach o godz. 11.30.
 3. Film „Opiekun” to historia współczesnych bohaterów, w których życie wkracza św. Jóżef. Czas Wielkiego Postu sprzyja, by z wolnego czasu korzystać w dobry sposób, a seans na pewno będzie niezwykłym przeżyciem duchowym. Wyjazd do kina Ursynów w czwartek 9 marca o godz. 17.15 parking kościelny. Koszt 40 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 4. W sobotę 11 marca zapraszamy do Sanktuarium na Mariankach małżonków pragnących poczęcia dziecka na Msze św. o godz. 17.00. W tym dniu w Sanktuarium na Mariankach d godz. 21.00 do 2.00 odbędzie się noc modlitwy za Polskę. Jest to inicjatywa polegająca na nocnym czuwaniu modlitewnym w intencji błogosławieństwa Bożego dla naszej Ojczyny i narodu polskiego. W ramach czuwania, oprócz Apelu Jasnogórskiego i Adoracji Najświętszego Sakramentu, przewidziana jest Msza święta oraz wspólna modlitwa różańcowa.
 5. W sobotę 11 marca o godz. 19.00 zapraszamy do w kościele „na Górce” na Wieczór Uwielbienia pod hasłem: „Nie ma większej miłości”. Poprowadzi go ks. Kacper wraz z zespołem młodzieżowym Synaj oraz zespołem muzycznym Mariańskiej Wspólnoty Młodych.
 6.  W Wielkim Poście zapraszamy w dni powszednie od poniedziałku do piątku na Jutrznię prowadzoną przez wspólnotę Neokatechumenalną o godz. 6.00.
 7. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w IV Niedzielę Wielkiego Postu 19 marca poprowadzi O. Waldemar Sojka redemptorysta.  Rekolekcje dla dzieci i młodzieży odbędą w dniach od 29 do 31 marca poprowadzi je ks. Tomasz Sadłowski. Rekolekcje w Kątach odbędą się w III Niedzielę Wielkiego Postu w dniach od 12 do 14 marca i poprowadzi je ks. Zbigniew Borkowski.
 8.  Pomoc z Caritasu będzie wydawana od 29 do 31 marca.
 9. W ramach jałmużny wielkopostnej organizujemy paczki dla dzieci. Przy obrazie Miłosierdzia Bożego znajdują się kartki z imionami dzieci i odpowiednim numerem. Podobnie jak w ubiegłych latach do końca marca można składać paczki.
 10. W dniach 19-21 maja w naszej parafii odbędzie się kolejne spotkanie młodych z parafii mariańskich „Marianki 2023”. Szukamy noclegów dla młodych ludzi, którzy przyjadą na to wydarzenie. Osoby, które chciały by się ofiarować i mają możliwość przyjąć kogoś pod swój dach prosimy o kontakt z ks. Kacprem bądź pozostawienie informacji w zakrystii. 
 11. W sklepiku parafialnym jest do nabycia OREMUS oraz tygodniki Niedziela i Idziemy.
 12. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Marianna Wojciechowska l. 89, Marzena Gładecka l. 58, Rafał Pacuszka l. 40, Agnieszka Krześniak l. 48.. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

I Niedziela Wielkiego Postu

26 lutego

 1. W odpowiedzi na apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego, kard. Kazimierz Nycz zdecydował, że w najbliższą niedzielę, 26 lutego, w parafiach archidiecezji warszawskiej po Mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na cele remontowe naszej parafii.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne, za udział w których można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W piątki Droga Krzyżowa o godz. 16.45 dla dzieci, o godz. 18.30 dla dorosłych. W kościele na „Górce” o godz. 19.00. W Kątach po Mszy św. o godz. 18.00. W niedziele Gorzkie Żale o godz. 18.15 z kazaniem pasyjnym w kościele parafialnym, a w kaplicy w Kątach o godz. 11.30.
 3. Spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej odbędzie się 28 lutego we wtorek o godz. 19.15.
 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek o godz. 18.00 będziemy modlić się o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek spowiedź dla dzieci od godz. 16.00 i Msza św. o godz. 16.45 i Droga Krzyżowa.
 5. Adoracja w kościele na „Górce” w piątek 3 marca od godz. 19.00 do 20.00.
 6. Zapraszamy do Sanktuarium na Mariankach w piątek 3 marca na Drogę Krzyżową o godz. 20.00. W sobotę 4 marca na pieszą pielgrzymkę mężczyzn, która wyruszy z kościoła parafialnego po Mszy św. o godz. 7.00, a o godz. 17.00 na Msze św. z modlitwą o uzdrowienie.
 7. W sobotę 4 marca zapraszamy na pieszą pielgrzymkę kobiet, która wyruszy o godz. 7.00 z Sanktuarium na Mariankach do kościoła parafialnego.
 8. W niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 13.00 wymiana tajemnic Różańca, a o godz. 15.00 Godzina Święta.
 9.  W Wielkim Poście zapraszamy w dni powszednie od poniedziałku do piątku na Jutrznię prowadzoną przez wspólnotę Neokatechumenalną o godz. 6.00.
 10. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w IV Niedzielę Wielkiego Postu 19 marca poprowadzi O. Waldemar Sojka redemptorysta.  Rekolekcje dla dzieci i młodzieży odbędą w dniach od 29 do 31 marca poprowadzi je ks. Tomasz Sadłowski. Rekolekcje w Kątach odbędą się w III Niedzielę Wielkiego Postu w dniach od 12 do 14 marca i poprowadzi je ks. Zbigniew Borkowski.
 11.  Pomoc z Caritasu będzie wydawana od 29 do 31 marca.
 12. W ramach jałmużny wielkopostnej organizujemy paczki dla dzieci. Przy obrazie Miłosierdzia Bożego znajdują się kartki z imionami dzieci i odpowiednim numerem. Podobnie jak w ubiegłych latach do końca marca można składać paczki.
 13. Druga Niedziela Wielkiego Postu Ad Gentes w tym roku przypada 5 marca. Jest to dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami. Tego dnia ofiara do puszek jest przeznaczona na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes.
 14. W sklepiku parafialnym jest do nabycia OREMUS oraz tygodniki Niedziela i Idziemy.
 15. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Monika Korytek l. 54, Bogdan Kuźnia l. 82, Leon Poplavskiy l. 76, Marian Strzeżek l. 76. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

VII Niedziela Zwykła

19 lutego

 1. Dzisiejsza taca zostanie przeznaczona na Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie. Również dziś po Mszy św. o godz. 11.30 będziemy zbierać ofiary na wyjazd na olimpiadę dziecięcej Drużyny Pożarniczej w Pęcławiu. Ofiary będą przeznaczone na dofinansowanie dzieciom wyżywienia i noclegu.
 2. W dniach od 19 do 25 lutego będziemy przeżywali 56 Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu.
 3. Z racji ferii zimowych dziś i za tydzień nie ma Mszy św. o godz. 11.00 w kościele „na Górce”.
 4. Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post – czas przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. będą sprawowane o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 16.30 (z udziałem dzieci), 18.00 i 19.30. W kaplicy w Kątach o godz. 18.00. Tego dnia zachowujemy post: wszystkich od 14 roku życia obowiązuje powstrzymywanie się od pokarmów mięsnych, natomiast osoby między 18 a 59 rokiem życia zachowują również post ilościowy, czyli mogą spożyć jeden posiłek do syta. Przypominamy, że w czasie Wielkiego Postu powstrzymujemy się od organizowania i brania udziału w zabawach.
 5. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne, za udział w których można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: W piątki Droga Krzyżowa o godz. 16.45 z udziałem dzieci, o godz. 18.30 dla dorosłych. W kościele na „Górce” o godz. 19.00. W Kątach po Mszy św. o godz. 18.00.
 6. W niedziele Gorzkie Żale o godz. 18.15 z kazaniem pasyjnym w kościele parafialnym, a w kaplicy w Kątach o godz. 11.30.
 7. W czwartek 23 lutego przychodnia Fam Medica przy ul. Ks. Sajny 2 w godz. od 15.30 do 17.30  zaprasza na bezpłatne komputerowe badanie wzroku.
 8. W piątek, 24 lutego br. przypada Dzień modlitwy i postu za grzechy wykorzystywania seksualnego osób małoletnich.
 9. Przygotowanie do bierzmowania dorosłych rozpocznie się w piątek 24 lutego o godz. 19.30 w kancelarii parafialnej.
 10.  W sobotę 25 lutego zapraszamy do „Kina Marianki” na film „Bernadetta. Cud w Lourdes” w reżyserii Jeana Sagolsa. Jest to poruszająca i dobrze zagrana opowieść o cudownych objawieniach, które odmieniły życie tysięcy ludzi. Pokaz rozpoczniemy tradycyjnie o godz. 18:00 w sali projekcyjnej Muzeum św. o. Stanisława. Po emisji odbędzie się spotkanie i rozmowa z ks. Adamem Stankiewiczem marianinem i mariologiem o istocie objawień Matki Bożej w Lourdes. Maryja przedstawiła się św. Bernadetcie słowami „JESTEM NIEPOKALANE POCZĘCIE”. Ukazywała się aż 18 razy, a większość z tych objawień przypadło na okres Wielkiego Postu.
 11. Przygotowanie do bierzmowania dorosłych rozpocznie się w piątek 24 lutego o godz. 19.30 w kancelarii parafialnej.
 12. W Wielkim Poście od poniedziałku do piątku zapraszamy na Jutrznię prowadzoną przez wspólnotę Neokatechumenalną o godz. 6.00.
 13. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Krzysztof Szymański l. 66, Andrzej Kamiński l. 67.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

VI Niedziela Zwykła

12 lutego

 1. W poniedziałek 13 lutego zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, które odbędzie się o godz. 18.30.
 2. Kurs przedmałżeński rozpocznie się 16 lutego o godz. 19.00 w salkach domu parafialnego. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
 3. W najbliższą sobotę na godz. 17.00 zapraszamy rodziców oczekujących narodzin potomstwa do Sanktuarium na Mariankach.
 4. W dniach od 19 do 25 lutego będziemy przeżywali 56 Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu.
 5. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Lourdes w dniach od 9 do 19 września. W programie m. in. odwiedziny klasztoru zakonu Sióstr Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i modlitwa przy cudownie zachowanych relikwiach św. Małgorzaty Marii Alacoque – święta ta związana jest z kultem pierwszych piątków miesiąca. Udamy się także do Ars-sur- Formans, gdzie nawiedzimy sanktuarium św. Jana Maria Vianney. W programie ponadto Wenecja gdzie udamy się na prywatny rejs statkiem w stronę placu św. Marka i z przewodnikiem zwiedzimy przepiękną bizantyjską Bazylikę Św. Marka. Koszt 1300 zł i 440 Euro.
 6. Taca z przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie.
 7. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 będziemy zbierać ofiary na wyjazd na olimpiadę dziecięcej Drużyny Pożarniczej w Pęcławiu. Ofiary będą przeznaczone na dofinansowanie dzieciom wyżywienie i nocleg. 
 8. W ferie zimowe 19 i 26 lutego nie będzie Mszy św. w kościele na „Górce”.
 9. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. W kiosku parafialnym do nabycia Oremus oraz tygodniki katolickie.
 10. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Leokadia Namiętna l. 83, Jadwiga Nogajska l. 67, Katarzyna Lewandowska l. 48, Stanisław Kwaśny l. 85. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

V Niedziela Zwykła

5 lutego

 1. Taca przeznaczona na cele remontowe naszej parafii wyniosła 6340 zł. W kaplicy w Kątach 1534 zł.
 2. Misterium Męki Pańskiej w Górze Kalwarii będzie miało miejsce 1 kwietnia 2023 r. Bractwo Misterium Męki Pańskiej zaprasza do współpracy przy tym przedsięwzięciu wszystkich zaangażowanych dotychczas jak i nowe osoby chcące wziąć w nim udział. Dzisiaj po każdej Mszy św. są zbierane do puszek ofiary na organizację tegorocznego misterium. Wszelkie informacje na jego temat są dostępne na stronie: kalwaria-mazowsza.org
 3. W piątek 10 lutego zapraszamy na godz. 19.00 do Kościoła na Górce na Wieczór Uwielbienia, prowadzony przez Zespół Młodzieżowy Synaj. 
 4. W sobotę 11 lutego przypada XXXI Światowy Dzień Chorego. Dodatkowa Msza św. zostanie odprawiona o godz. 10.00 w intencji chorych i ich opiekunów.
 5. W sobotę 11 lutego zapraszamy do Sanktuarium na Mariankach małżonków pragnących poczęcia dziecka na Msze św. o godz. 17.00.
 6. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Lourdes w dniach od 9 do 19 września. W programie m. in. odwiedziny klasztoru zakonu Sióstr Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i modlitwa przy cudownie zachowanych relikwiach św. Małgorzaty Marii Alacoque – święta ta związana jest z kultem pierwszych piątków miesiąca. Udamy się także do Ars-sur- Formans, gdzie nawiedzimy sanktuarium św. Jana Maria Vianney. W programie ponadto Wenecja gdzie udamy się na prywatny rejs statkiem w stronę placu św. Marka i z przewodnikiem zwiedzimy przepiękną bizantyjską Bazylikę Św. Marka. Koszt 1300 zł i 440 Euro.
 7. Kurs przedmałżeński rozpocznie się 16 lutego o godz. 19.00 w salkach domu parafialnego. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
 8. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. W kiosku parafialnym do nabycia Oremus oraz tygodniki katolickie.
 9. W tym tygodniu odeszli do Pana: Helena Alchimowicz l. 92, Ryszard Szymański l. 74, Kazimiera Mordzelewska l. 72. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

IV Niedziela Zwykła

29 stycznia

 1. Dziś zapraszamy na parafialny koncert kolęd, który odbędzie się o godz. 17.30 w kościele parafialnym. Dzisiejsza taca będzie przeznaczona na cele remontowe naszej parafii.
 2. W czwartek 2 lutego obchodzić będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego i Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. tego dnia odprawione będą o godz. 7.00, 8.00, 10.00 i 18.00. oraz w kaplicy w Kątach o godz. 18.00. Podczas Mszy św. poświęcimy świece. Będziemy modlić się za tych, którzy poświęcili swoje życie na służbę Bogu w życiu konsekrowanym. Taca zebrana w tym dniu zostanie przeznaczona na zakony klauzurowe.
 3. W piątek 3 lutego Kościół katolicki wspomina św. Błażeja. Tego dnia udzielimy tzw. błogosławieństwa św. Błażeja, uważanego za patronów chorób gardła. Podczas tej ceremonii ksiądz przykłada do gardła dwie skrzyżowane świece.
 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek o godz. 18.00 będziemy modlić się o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek spowiedź dla dzieci od godz. 16.00 i Msza św. o godz. 16.45.
 5. Adoracja w kościele na „Górce” w piątek 3 lutego od godz. 19.00 do 20.00.
 6. Zapraszamy do Sanktuarium na Mariankach w piątek 3 lutego na Drogę Krzyżową o godz. 20.00. W sobotę 4 lutego na pieszą pielgrzymkę mężczyzn, która wyruszy z kościoła parafialnego po Mszy św. o godz. 7.00, a o godz. 17.00 na Msze św. z modlitwą o uzdrowienie.
 7. W sobotę 4 lutego zapraszamy na nabożeństwo w pierwsze soboty miesiąca. Zapraszamy na Msze św. o godz. 8.00 różaniec i 15 minutowa medytację. W tym dniu o godz. 7.10 zapraszamy na pieszą pielgrzymkę kobiet, która wyruszy z Sanktuarium na Mariankach do kościoła parafialnego.
 8. W niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 13.00 wymiana tajemnic Różańca, a o godz. 15.00 Godzina Święta.
 9. W ferie zimowe 19 i 26 lutego nie będzie Mszy św. w kościele na „Górce”.
 10. W tym tygodniu odeszli do Pana: Zygmunt Szymański l. 74, Ryszard Muszyński l. 75. Ks. Mirosław Goliński l. 58. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

III Niedziela Zwykła

22 stycznia

 1. W ramach kolędy odwiedziny parafian od poniedziałku do piątku od godz. 16.00 w soboty od godz. 15.00. Plan kolędy znajduje się w gablocie i na stronie internetowej. Kolęda dodatkowa odbędzie się w sobotę 28 stycznia.
 2. Dziś obchodzimy ustanowioną przez papieża Franciszka Niedzielę Słowa Bożego. Z tej okazji szczególnie zachęcamy do czytania Pisma Świętego w rodzinach.
 3. W poniedziałek, przypada 10 rocznica śmierci Kardynała Józefa Glempa, Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego (1981-2006). Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.
 4. W piątek 27 stycznia wspomnienie liturgiczne bł. Jerzego Matulewicza Odnowiciela Zgromadzenia Księży Marianów i Założyciela Sióstr Służebnic Jezusa w Eucharystii. Trwamy na Nowennie przed Jego wspomnieniem, którą odmawiamy po Mszy św. wieczornej.
 5. W niedzielę 29 stycznia zapraszamy na parafialny koncert kolęd, który odbędzie się o godz. 17.30 w kościele parafialnym.
 6. Nauki przedmałżeńskie w naszej parafii rozpoczną się w czwartek 16 lutego o godz. 19.00 w salkach parafialnych. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
 7. W ferie zimowe 19 i 26 lutego nie będzie Mszy św. w kościele na „Górce”.
 8. Serdecznie zapraszamy na konferencję: „Kobieta według zamysłu Boga”. Odbędzie się ona 26 stycznia o godz. 20.00 w sali kinowej domu zakonnego na Mariankach.
 9. Za tydzień taca będzie przeznaczona na cele remontowe naszej parafii.
 10. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego, gdzie możemy nabyć OREMUS, dewocjonalia oraz tygodniki katolickie.
 11. W tym tygodniu odeszli do Pana: Jadwiga Hilt l. 87, Mieczysław Jakubiak l. 69. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

II Niedziela Zwykła

15 stycznia

 1. W ramach kolędy odwiedziny parafian od poniedziałku do piątku od godz. 16.00 w soboty od godz. 15.00. Plan kolędy znajduje się w gablocie i na stronie internetowej.
 2. W dniach 18 – 25 stycznia będziemy obchodzić Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości (por. Iz 1, 17)”.
 3. Od środy 18 stycznia do czwartku 26 stycznia, po wieczornej Mszy św. będziemy odmawiać nowennę przed liturgicznym wspomnieniem bł. Jerzego Matulewicza, odnowiciela Zgromadzenia Księży Marianów i założyciela Zgromadzenia Sióstr Jezusa w Eucharystii.
 4. Nauki przedmałżeńskie w naszej parafii rozpoczną się w czwartek 16 lutego o godz. 19.00 w salkach parafialnych. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
 5. Za tydzień w niedzielę 22 stycznia po Mszy św. o godz. 11:30 Zapraszamy na jasełka pt.: „Tadek niejadek i przyjaciele w drodze do Betlejem” w wykonaniu scholii Boże Owieczki.
 6. W niedzielę 29 stycznia zapraszamy na parafialny koncert kolęd, który odbędzie się o godz. 17.30 w kościele parafialnym.
 7. W związku z feriami nie będzie Mszy św.  w kościele „na Górce” w niedzielę 19 i 26 lutego.
 8. W tym tygodniu odeszli do Pana:  Wanda Sosnowska l. 93, Hanna Prendota l. 74, Sławomir Pielak l. 58, Janina Durka- Muszelska l. 87, Józefa Wielgosz l. 74, Zofia Bysiec l. 79, Wanda Grynowiecka l.92, Wojciech Gieleciński l. 70. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Niedziela Chrztu Pańskiego

8 stycznia

 1. W ramach kolędy odwiedziny parafian od poniedziałku do piątku od godz. 16.00 w soboty od godz. 15.00. Plan kolędy znajduje się w gablocie i na stronie internetowej.
 2. W piątek 13 stycznia po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie.
 3. W sobotę 14 stycznia o godz. 17.00 w Sanktuarium na Mariankach Msza św. z udziałem małżonków pragnących poczęcia dziecka.
 4. W niedzielę 29 stycznia zapraszamy na parafialny koncert kolęd, który odbędzie się o godz. 17.30 w kościele parafialnym.
 5. Przypominamy o uregulowanie opłat administracyjnych na naszym cmentarzu.
 6. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego, gdzie możemy nabyć OREMUS, dewocjonalia oraz tygodniki katolickie. 

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

1 stycznia

 1. Dziś Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W pierwszym dniu roku 1 stycznia odpustu zupełnego udziela się wiernemu, który pobożnie będzie uczestniczyć uroczystym śpiewie albo recytacji Hymnu: Veni, Creator (O Stworzycielu, Duchu Przyjdź). Po Mszy św. o godz. 13.00 wymiana tajemnic Różańca, a o godz. 15.00 Godzina Święta. Na wszystkich Mszach św. odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek o godz. 18.00 będziemy modlić się o powołania kapłańskie i zakonne. Wszystkich odprawiających pierwsze piątki miesiąca zachęcamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi na jednej z Mszy św., które z racji uroczystości Objawienia Pańskiego są odprawiane w porządku niedzielnym.
 3. W piątek 6 stycznia przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. Po każdej Eucharystii nastąpi błogosławieństwo kadzidła i kredy, którą potem naznaczymy drzwi naszych domów. Składane przy tej okazji ofiary będą przeznaczone na misyjne dzieło Kościoła. Z racji uroczystości w piątek można spożywać pokarmy mięsne.
 4. Zapraszamy do Sanktuarium na Mariankach w piątek 6 stycznia na Drogę Krzyżową o godz. 20.00. W sobotę 7 stycznia na pieszą pielgrzymkę mężczyzn, która wyruszy z kościoła parafialnego po Mszy św. o godz. 7.00, a o godz. 17.00 na Msze św. z modlitwą o uzdrowienie.
 5. W sobotę 7 stycznia zapraszamy na nabożeństwo w pierwsze soboty miesiąca. Zapraszamy na Msze św. o godz. 8.00 różaniec i 15 minutowa medytację. W tym dniu o godz. 7.10 zapraszamy na pieszą pielgrzymkę kobiet, która wyruszy z Sanktuarium na Mariankach do kościoła parafialnego.
 6. W ramach Kolędy odwiedziny parafian od poniedziałku do piątku od godz. 16.00 w soboty od godz. 15.00. Plan kolędy znajduje się w gablocie i na stronie internetowej.
 7. W tym tygodniu odeszli do Pana:  Władysława Bralewska l. 93, Jacek Krupa l 60, Zofia Bartoszewska l. 78.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
 8. Z okazji Nowego Roku składamy drogim parafianom najserdeczniejsze życzenia. Niech Święta Boża Rodzicielka wyprasza u swego Syna dar żywej wiary, nadziei i miłości i błogosławieństwa na cały Nowy Rok 2023. Oby był on czasem łaski, doświadczania Bożej miłości oraz ludzkiej dobroci i życzliwości.

Uroczystość Narodzenia Pańskiego

25 grudnia

 1. W piątek 30 grudnia obchodzimy Święto Świętej Rodziny. Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 10.00 i 18.00.
 2. W Sobotę 31 grudnia o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem, skierujemy do Boga nasze przeprosiny i prośby, podsumowując mijający rok.
 3. Za tydzień Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Tego dnia na wszystkich Mszach św. odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Po Mszy św. o godz. 13.00 wymiana tajemnic Różańca św.
 4. Dziękujemy za ofiary złożone przez Koła Różańcowe w kwocie 1400 zł.
 5. Składamy podziękowania państwu Radomskim za choinki, panu Stanisławowi Kochańskiemu za tegoroczną szopkę. Dziękujemy również wszystkim którzy wsparli ubogie rodziny składając dary w sklepach naszego miasta.
 6. W tym tygodniu odeszły do Pana: Teresa Rechnio l. 77, Barbara Kamać l. 71. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

IV Niedziela Adwentu

18 grudnia

 1. Dziś po Mszach św. o godz. 10.00 i 11.30 i w kościele „na Górce” o godz. 11.00 Skauci Europy rozprowadzają pierniczki. Natomiast po każdej Mszy św. rozdają betlejemskie światło pokoju.
 2.  W piątek 23 grudnia zapraszamy osoby, które podjęły się duchowej adopcji dziecka poczętego na Msze św. o godz. 18.00.  
 3. W sobotę przypada Wigilia. Msze św. będą sprawowane o godz. 6.45 i 8.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Spowiedź od godz. 7.00 do 10.00.
 4. Msza św. Pasterka w kościele parafialnym będzie sprawowana o godz. 24.00. Pasterka w kaplicy w Kątach o godz. 22.00 w kościele „na Górce” o godz. 23.00. W Sanktuarium na Mariankach o godz. 21.00 i 23.00. Ofiary złożone na tacę zbieraną w czasie Pasterki są przeznaczone na Dom Samotnej Matki.
 5. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Poza tym w pierwszy i drugi dzień Świąt porządek Mszy św. niedzielny.
 6.  W tym tygodniu odeszli do Pana: Zdzisław Sęk l. 85, Antoni Mentlak l. 66, Helena Bąbik l. 88, Jadwiga Masna l. 84, Stanisław Turkowski l. 80, Ewa Mariola Fabisiak l. 52, Barbara Barczak l.88. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

III Niedziela Adwentu

11 grudnia

 1. Dziś ofiary do puszek będą zbierać członkowie Bractwa Męki Pańskiej. Ofiary będą przeznaczone na Misterium Męki Pańskiej. Warsztaty Terapii Zajęciowej zapraszają w dniu dzisiejszym na świąteczny kiermasz w siedzibie przy ulicy ks. Sajny.
 2. Prosimy o zgłaszanie do kancelarii tych chorych, których nie odwiedzamy w pierwsze piątki miesiąca, a którzy chcieliby skorzystać z sakramentu pokuty.
 3. W Adwencie zapraszamy na Jutrznię prowadzoną przez Neokatechumenat od poniedziałku do piątku o godz. 5.45. Msze św. roratnie są odprawiane od poniedziałku do soboty o godzinie 6.45. Dzieci zapraszamy na śniadanie.
 4. Można zaopatrywać się w świece Caritas oraz opłatki na stół wigilijny, które są dostępne w sklepiku parafialnym.
 5. W sklepach w czasie Adwentu są wystawione kosze naszej Caritas, do których można składać dary żywnościowe dla ubogich rodzin. Pomoc z Caritasu będzie wydawana w dniach od 14 do 16 grudnia.
 6. Zapraszamy do Sanktuarium na Mariankach w dniach od 11 do 14 grudnia na rekolekcje, które poprowadzi ks. Grzegorz Reiss. Nauki rekolekcyjne będą głoszone na wszystkich Mszach św. W sobotę 17 grudnia zapraszamy rodziców, oczekujących narodzin dziecka na Msze św. o godz. 17.00.
 7. Spotkanie Duszpasterskiej Rady parafialnej odbędzie się 13 grudnia we wtorek o godz. 19.15.
 8. Zapraszamy wszystkie kobiety na spotkanie formacyjne Ezer Kenegdo. Spotkania są zaproszeniem do zgłębiania piękna kobiecości według Bożego zamysłu i odkrywania skarbu złożonego w sercu kobiety. Patronem jest Akademia Rozwoju Talentów. Wstęp wolny, spotkania odbywają się raz w miesiącu w sali kinowej na Mariankach. Pierwsze spotkanie odbędzie się 15 grudnia 2022 r. o godz. 20.00.
 9. Informacje dotyczące tegorocznej wizyty duszpasterskiej zostaną podane w przyszłym tygodniu.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W sklepiku parafialnym są do nabycia świece Caritas i kalendarze.
 11. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Tomasz Krupa l. 77, Teresa Kawka l. 85, Piotr Kościelny l. 76, Jan Mazur l. 91, Grzegorz Sidor l. 48, Jarosław Jaworski l 74. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

II Niedziela Adwentu

4 grudnia

 1. Taca zebrana na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Warszawie wyniosła 4230 zł.
 2.  W Adwencie Msze św. roratnie od poniedziałku do soboty o godz. 6.45. Dzieci zapraszamy na śniadanie. W Kątach Msze św. roratnie w poniedziałek o godz. 7.00 w środy i piątki o godz. 18.00. Zachęcamy do przynoszenia świec i lampionów. W Adwencie zapraszamy na Jutrznię prowadzoną przez Neokatechumenat od poniedziałku do piątku o godz. 5.45.
 3.   Adwentowe rekolekcje parafialne odbędą się: z udziałem dzieci i młodzieży od 4 do 7 grudnia. Dla dorosłych w kaplicy w Kątach od 5 do 7 grudnia poprowadzi je ks. Grzegorz Reiss. W kościele parafialnym w dniach od 8 do 11 grudnia. Wygłosi je ks. Sławomir Homoncik. Nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas każdej Mszy św. W kościele parafialnym w niedzielę według grafiku niedzielnego oraz w dni powszednie o godz. 6.45, 8.00, 10.00, 18.00, 19.30.
 4. W czwartek będziemy obchodzić odpust parafialny Niepokalanego Poczęcia NMP. Na Mszy św. o godz. 18.00 księża i bracia Marianie odnowią swoje śluby zakonne. W tym dniu o godz. 17.00 z Sanktuarium na Mariankach wyruszy pielgrzymka kobiet do kościoła parafialnego.
 5. Zapraszamy do Sanktuarium na Mariankach w sobotę 10 grudnia o godz. 17.00 Msza św. I nabożeństwo dla małżeństw pragnących poczęcia potomstwa.
 6. Za tydzień ofiary do puszek będą zbierać członkowie Bractwa Męki Pańskiej. Ofiary będą przeznaczone na Misterium Męki Pańskiej.
 7. Zapraszamy wszystkie kobiety na spotkanie formacyjne Ezer Kenegdo. Spotkania są zaproszeniem do zgłębiania piękna kobiecości według Bożego zamysłu i odkrywania skarbu złożonego w sercu kobiety. Patronem jest Akademia Rozwoju Talentów. Wstęp wolny, spotkania odbywają się raz w miesiącu w sali kinowej na Mariankach. Pierwsze spotkanie odbędzie się 15 grudnia 2022 r. o godz. 20.00.
 8. Od dziś można zaopatrywać się w świece Caritas oraz opłatki na stół wigilijny, które są dostępne w sklepiku parafialnym.
 9. W sklepach w czasie Adwentu są wystawione kosze naszej Caritas, do których można składać dary żywnościowe dla ubogich rodzin.
 10. Pomoc z Caritasu będzie wydawana w dniach od 14 do 18 grudnia.
 11. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Helena Morawińska l. 89, Marianna Krupa l. 86, Stanisław Biczyk l. 86,  , Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

I Niedziela Adwentu

27 listopada

 1. Dziś pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i czas bezpośredniego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Metropolitarnego Seminarium Duchownego św. Jana Chrzciciela w Warszawie.
 2. W Adwencie Msze św. roratnie od poniedziałku do soboty o godz. 6.45. Dzieci zapraszamy na śniadanie. W Kątach Msze św. roratnie w poniedziałek o godz. 7.00 w środy i piątki o godz. 18.00. Zachęcamy do przynoszenia świec i lampionów. W Adwencie zapraszamy na Jutrznię prowadzoną przez Neokatechumenat od poniedziałku do piątku o godz. 6.00.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek o godz. 18.00 będziemy modlić się o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek Spowiedź św. z udziałem dzieci od godz. 16.00 i Msza św. o godz. 16.45.
 4.  Adwentowe rekolekcje parafialne odbędą się: z udziałem dzieci i młodzieży od 4 do 7 grudnia. Dla dorosłych w kaplicy w Kątach od 5 do 7 grudnia poprowadzi je ks. Grzegorz Reiss. W kościele parafialnym w dniach od 8 do 11 grudnia. Wygłosi je ks. Sławomir Homoncik. Nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas każdej Mszy św. W kościele parafialnym w niedzielę według grafiku niedzielnego oraz w dni powszednie o godz. 6.45, 8.00, 10.00, 18.00, 19.30.
 5. W pierwszy piątek miesiąca 3 grudnia od godz. 19.00 do 20.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, która odbędzie się w kościele na „Górce”. W tym dniu również Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy w Kątach do godz. 21.00.
 6. Zapraszamy do Sanktuarium na Mariankach w piątek 2 grudnia na Drogę Krzyżową o godz. 20.00. W sobotę 3 grudnia na pieszą pielgrzymkę mężczyzn, która wyruszy z kościoła parafialnego po Mszy św. o godz. 6.45, a o godz. 17.00 na Msze św. z modlitwą o uzdrowienie.
 7. W sobotę 3 grudnia zapraszamy na nabożeństwo w pierwsze soboty miesiąca. Zapraszamy na Msze św. o godz. 8.00 różaniec i 15 minutowa medytację. W tym dniu o godz. 7.10 zapraszamy na pieszą pielgrzymkę kobiet, która wyruszy z Sanktuarium na Mariankach do kościoła parafialnego.
 8. W naszej wspólnocie parafialnej serdecznie witamy ks. Zbigniewa Borkowskiego, który decyzją ks. Prowincjała naszego Zgromadzenia podejmie posługę duszpasterską w kaplicy w Kątach.
 9. Od dziś można zaopatrywać się w świece Caritas oraz opłatki na stół wigilijny, które są dostępne w sklepiku parafialnym.
 10. W sklepach w czasie Adwentu są wystawione kosze naszej Caritas, do których można składać dary żywnościowe dla ubogich rodzin.
 11. Pomoc z Caritasu będzie wydawana w dniach od 14 do 18 grudnia.
 12. W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana: Anna Cacek l. 41, Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

20 listopada

 1. W ubiegłą niedzielę odbyła się zbiórka do puszek. Ofiary zebrane na Kościół prześladowany  Solidarni z Ukraina wyniosły 1920 zł.
 2. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jest to patronalne święto Służby Liturgicznej Ołtarza. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w posługę w czasie liturgii.
 3. Dzisiejsza niedziela kończy rok liturgiczny. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent. Msze św. roratnie będą odprawianie od poniedziałku do soboty o godz. 6.45. Od przyszłej niedzieli będzie można zaopatrywać się w poświęcone opłatki na stół wigilijny, które będą dostępne w zakrystii i kancelarii parafialnej. Rekolekcje w naszej parafii rozpoczną się 8 grudnia w Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny 8 grudnia. Rekolekcje poprowadzi ks. Sławomir Homoncik vce Prowincjał naszego Zgromadzenia.
 4. We wtorek będziemy obchodzić wspomnienie św. Cecylii patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Z tej okazji składamy najlepsze życzenia siostrze organistce, chórowi, zespołom młodzieżowym i dziecięcym  i orkiestrze.
 5. W czwartek 24 listopada zapraszamy wszystkich, którzy podjęli się duchowej adopcji dziecka poczętego na Msze św. o godz. 18.00.
 6. Bractwo Misterium Męki Pańskiej zaprasza na spotkanie organizacyjne misterium wszystkich zaangażowanych jak i nowe osoby chcące wziąć w nim udział do klasztoru na Mariankach w niedzielę 27 listopada o godz. 18.00.
 7. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.
 8.  W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Marian Bąk l. 73, Helena Bojara l. 69, Sabina Dymowska l. 74, Marcin Skwarek l. 45. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

XXXIII Niedziela Zwykła

13 listopada

 1. Dziś w Kościele Powszechnym obchodzimy VI Światowy Dzień Ubogich  pod hasłem: Chrystus dla  was stał się ubogim oraz XIV Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym poświęcony Ukrainie pod hasłem: Uleczyć tęsknotę. Ofiary zebrane do puszek będą przeznaczone na pomoc Ukrainie. Również dziś o godz. 18.30  zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. 
 2. Wyjazd do kina na film pt: Prorok opowiadający o posłudze Prymasa Tysiąclecia w środę 16 listopada o godz. 17.30.
 3. W sobotę 19 listopada o godz. 17.00 w Sanktuarium na Mariankach zostanie odprawiona Msza św. z udziałem rodziców oczekujących narodzin dziecka.
 4. Zachęcamy do składania intencji wypominkowych za zmarłych. W wypominkach modlimy się we wtorki podczas Nieszporów za zmarłych i w niedzielę przed Mszą św. o godz. 10.00.
 5. Przez cały listopad na 15 minut przed Mszą św. o godz. 18.00 zapraszamy na wypominki.
 6.  Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego, gdzie możemy nabyć OREMUS, dewocjonalia oraz tygodniki katolickie.
 7. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Sławomir Chaciński l. 60, Konstanty Siewko l. 94, Zdzisław Bobis l. 73.   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

XXXII Niedziela Zwykła

6 listopada 2022 r.

 1. Taca przeznaczona na cele remontowe naszej parafii wyniosła 7580 zł oraz w Kątach 1570 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.
 2. W piątek 11 listopada przypada 104 rocznica Odzyskania Niepodległości. W tym dniu w sposób szczególny pamiętamy i modlimy się w intencji naszej Ojczyzny. Msze św. w tym dniu będą odprawiane o godz. 7.00, 8.00, 18.00. Uroczysta Msza św. za Ojczyznę zostanie odprawiona o godz. 10.00. W Narodowe Święto Niepodległości w Archidiecezji Warszawskiej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. W sobotę 12 listopada zapraszamy do Sanktuarium na Mariankach małżonków pragnących poczęcia dziecka na Msze św. o godz. 17.00.
 4.  Za tydzień pod hasłem: Chrystus dla  was stał się ubogim będziemy obchodzić w Kościele Powszechnym VI Światowy Dzień Ubogich.
 5. W środę 16 listopada zapraszamy  do Kina Ursynów na film pt: Prorok opowiadający o posłudze Prymasa Tysiąclecia. Wyjazd o godz. 17.30 sprzed parkingu kościelnego koszt 40 zł.
 6. Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego, gdzie możemy nabyć OREMUS, dewocjonalia oraz tygodniki katolickie.
 7. Zachęcamy do składania intencji wypominkowych za zmarłych. W wypominkach modlimy się we wtorki podczas Nieszporów za zmarłych i w niedzielę przed Mszą św. o godz. 10.00.
 8. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana :Józef  Buczek l. 74, Jerzy Rokita l. 76, Jarosław Adwent l. 55. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

XXXI Niedziela Zwykła

30 października 2022 r.

 1. Dziś przypada Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na cele remontowe naszej parafii. Dziś ministranci, po każdej Mszy św. będą rozprowadzać znicze i zbierać ofiary na zjazd ministrancki w Licheniu.
 2. Zbliża się miesiąc listopad, w którym Kościół szczególnie zachęca do modlitwy za zmarłych. Jest ona również ważnym elementem mariańskiego charyzmatu. Jak co roku zapraszamy do modlitewnej pamięci o tych, którzy odeszli z tego świata. We wtorek 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele parafialnym będą odprawiane o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 19.00. O godz. 12.00 uroczysta Msza św. zostanie odprawiona na cmentarzu, a po niej odbędzie się procesja na starej i nowej części cmentarza. Od godz. 11.00 na cmentarzu będziemy modlić się w wypominkach za zmarłych. Przy bramach wejściowych na cmentarz mariańscy klerycy będą przyjmować intencje wypominkowe.
 3.  W oktawie Dnia Zadusznego do 8 listopada po Mszy św. o godz. 18.00 sprawowane będą nieszpory za zmarłych w wypominkach. Przez cały listopad codziennie o godz. 18.00 będzie odprawiana Msza św. za zmarłych poleconych w wypominkach. Od jutra do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy (choćby myślnie) za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych. Przez cały listopad na 15 minut przed Mszą św. o godz. 18.00 będziemy polecać zmarłych w wypominkach.
 4. W środę 2 listopada przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. dnia zadusznego będą odprawiane  w kościele parafialnym o godz. 7.00, 8.00, 10.00 i 18.00 o godz. 15.00 na cmentarzu.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek 3 listopada zapraszamy do wspólnej modlitwy o powołania do Zgromadzenia Księży Marianów na Mszy św. o godz. 18.00. W piątek Spowiedź św. od godz. 16.00 i Msza św. o godz. 16.45 z udziałem dzieci.
 6. W pierwszy piątek miesiąca 4 listopada zapraszamy od godz. 19.00 do 20.00 na Adorację Najświętszego Sakramentu w kościele na „Górce”.
 7. Zapraszamy do Sanktuarium na Mariankach w piątek 4 listopada na Drogę Krzyżową o godz. 20.00. W sobotę 5 listopada na pieszą pielgrzymkę mężczyzn, która wyruszy z kościoła parafialnego po Mszy św. o godz. 7.00, a o godz. 17.00  na Msze św. z modlitwą o uzdrowienie.
 8. W sobotę 5 listopada zapraszamy na nabożeństwo w pierwsze soboty miesiąca. Zapraszamy na Msze św. o godz. 8.00 różaniec i 15 minutowa medytację. W tym miesiącu będziemy wynagradzać za grzechy popełnione przeciwko Dziewictwu Maryi.
 9.  Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego, gdzie możemy nabyć OREMUS, dewocjonalia oraz tygodniki katolickie.
 10.  W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Danuta Myszkowska l. 67, Witold Rohm l. 73, Artur Paczesny l. 51, Jan Łoś l. 79.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

XXX Niedziela Zwykła

23 października 2022 r.

 1. Ofiary zebrane w Dniu Papieskim to 4480 zł.
 2. Dziś w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Misyjny, nazwany w Polsce niedzielą misyjną.
 3. Można składać intencje wypominkowe za zmarłych. Formularze wypominkowe są do wzięcia w zakrystii i kancelarii parafialnej. W wypominkach modlimy się we wtorki podczas Nieszporów za zmarłych i w niedzielę przed Mszą św. o godz. 10.00. 
 4. We wtorek 25 października zapraszamy osoby, które podjęły się duchowej adopcji dziecka poczętego na Msze św. o godz. 18.00.
 5. Zapraszamy na spotkanie grupy biblijnej we wtorek 25 października o godz. 19.00.
 6. W środę 26 października w przychodni Fam-Medica przy ul. Ks. Sajny 1a w godzinach od 15.30 do 17.00 odbędzie się bezpłatne komputerowe badanie wzroku.
 7. W piątek 28 października zapraszamy do kina na film pt: Medjugorje. Wyjazd w piątek o godz. 17.30 z parkingu kościelnego. Zapisy w kancelarii parafialnej lub zakrystii. Koszt 40 zł.
 8.  Do kancelarii parafialnej można zgłaszać nowe pomniki, które zostaną poświęcone 1 listopada.  Informacje dotyczące przebiegu Uroczystości Wszystkich Świętych zostaną podane w przyszłym tygodniu.
 9. Za tydzień taca będzie przeznaczona na cele remontowe naszej parafii.
 10. Biuro Pielgrzymkowe Księży Marianów zaprasza na pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii w terminie 17-26 listopada. W programie m. in. Betlejem, Jerozolima, Nazaret. Szczegóły na stronie internetowej www.marianum.pl.
 11. Dziś po każdej Mszy św. Ministranci będą rozprowadzać znicze. Ofiary zebrane będą przeznaczone na ich działalność.
 12. W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana: Anna Bernacka-Glińska l. 64. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

XXIX Niedziela Zwykła

16 października 2022 r.

 1. Dziś obchodzimy XXII Dzień Papieski pod hasłem: „Blask Prawdy”. Zgodnie z tradycją przeprowadzamy zbiórkę do puszek przeznaczoną na finansowanie programu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, który jest przeznaczony na kształcenie zdolnej a ubogiej młodzieży.
 2.  Można składać intencje wypominkowe za zmarłych. Formularze wypominkowe są do wzięcia w zakrystii i kancelarii parafialnej. W wypominkach modlimy się we wtorki podczas Nieszporów za zmarłych i w niedzielę przed Mszą św. o godz. 10.00. 
 3. Zapraszamy na spotkanie grupy biblijnej we wtorek 18 października o godz. 19.00.
 4. W środę 19 października o godz. 19.15 odbędzie się spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej.
 5. Do kancelarii parafialnej można zgłaszać nowe pomniki, które zostaną poświęcone 1 listopada.
 6.  Na Zamku Królewskim na Wawelu w dniach od 12 stycznia do 16 kwietnia 2023 roku odbędzie się wystawa: Z Antwerpii do Krakowa. Jacob Mertens i malarstwo krakowskie około roku 1600. W związku z wystawą Zamek Królewski na Wawelu zwrócił się z prośbą o wypożyczenie do celów ekspozycyjnych Piety – Matka Boska trzymająca w ramionach martwe ciało Chrystusa znajdująca się w kościele „na Górce”.
 7. Biuro Pielgrzymkowe Księży Marianów serdecznie zaprasza na pielgrzymkę do Ziem Świętej i Jordanii w terminie 17-26 listopada. W programie m. in. Betlejem, Jerozolima, Nazaret. Szczegóły na stronie internetowej www.marianum.pl
 8.  Zapraszamy na Różaniec, który w kościele parafialnym będziemy odmawiać od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej, w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00, a w niedzielę o godz. 18.30. Dzieci zapraszamy na Różaniec we wtorki i czwartki o godz. 16.45. Za odmówienie Różańca można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 9.   W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Władysław Pietrucha l. 86, Janina Walczak l. 68, Grażyna Mazur l. 69. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

XXVII Niedziela Zwykła

2 października 2022 r.

 1. Taca zebrana na cele remontowe parafii wyniosła 8190 zł.
 2. Można już składać intencje wypominkowe za zmarłych. Formularze wypominkowe w zakrystii i kancelarii parafialnej. W wypominkach modlimy się we wtorki podczas nieszporów za zmarłych i w niedzielę przed Mszą św. o godz.10:00.
 3. Za tydzień obchodzić będziemy XXII Dzień Papieski pod hasłem: „Blask Prawdy”. Zgodnie z tradycją przeprowadzamy zbiórkę do puszek na rzecz wsparcia kształcenia zdolnej młodzieży. 
 4.  W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek o godz. 18.00 Msza św. w intencji powołań. W piątek Spowiedź św. z udziałem dzieci od godz. 16.00.  
 5. Zapraszamy do Sanktuarium na Mariankach. W piątek 7 października o godz. 21.00 Droga Krzyżowa. W sobotę 8 października o godz. 17:00 zostanie odprawiona Msza św. o dar potomstwa.
 6.  Od 27 września Msze św. za wstawiennictwem św. Antoniego są sprawowane w kościele parafialnym o godz. 9.00.
 7.  Zapraszamy na Różaniec, który w kościele parafialnym będziemy odmawiać od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej, w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00, a w niedzielę o godz. 18.30. Dzieci zapraszamy na Różaniec we wtorki i czwartki o godz. 16.45. Za odmówienie Różańca można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 8. W tym tygodniu odeszli do Pana: Henryk Myszkowski l. 87, Wanda Adamczyk l. 81, Roman Marmuś l. 71. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

XXVI Niedziela Zwykła

25 września 2022 r.

 1. Dziś w naszej parafii gościmy ks. Stanisława Kosiorowskiego, który podczas każdej Mszy św. wygłosi kazanie wprowadzające nas w przeżywanie pierwszych sobót miesiąca.  Dzisiejsza taca jest przeznaczona na cele remontowe naszej parafii.
 2. W naszej parafii trwają warsztaty liturgiczno – muzyczne. Zapraszamy na wieczór uwielbienia dziś 25 września o godz. 18.30 w kościele „na Górce”.
 3. Na stronie internetowej parafii znajduje się informacja dotycząca zapisów na przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla młodzieży. Zapraszamy do zapoznania się i wysyłania zgłoszeń.
 4.  Zapraszamy chętnych, którzy pragną czytać  Słowo Boże w czasie liturgii Mszy św.  Pragniemy utworzyć grupę biblijną opartą na formule Lectio Divina.  Pierwsze spotkanie 27 września o godz. 19.00.
 5. Od wtorku 27 września Msza św. za wstawiennictwem św. Antoniego będzie sprawowana w kościele parafialnym o godz. 9.00.
 6. W sobotę 1 października w kościele „na Górce” o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie z twórcami księgi małżeństw 1668-1701 i księgi zmarłych 1683-1685 parafii Nowa Jerozolima.
 7. Od soboty zapraszamy na Różaniec, który w kościele parafialnym będziemy odmawiać od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej, w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00, a w niedzielę o godz. 18.30. Dzieci zapraszamy na Różaniec we wtorki i czwartki o godz. 16.45. Za odmówienie Różańca można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 8. W tym tygodniu odeszli do Pana: Jan Nowak l. 70, Helena Kozłowska  l. 87, Jacek Bąk l. 67, Hanna Cierniewska l. 72, Paweł Fijałkowski l. 65. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Leave a Reply