Eucharystia

Pierwsza Komunia Święta

Warunki dopuszczenia dziecka do I Komunii św. :

• Udział w niedzielnej i świątecznej Mszy św. Dzieci i ich rodzice są zobowiązani do udziału w niedzielnych Mszach św. ( i ile to możliwe, to prosimy być na Mszy św. z udziałem dzieci o godz. 11.30 w kościele parafialnym). Dzieci po Mszy św. przychodzą po wpis do indeksu od księdza lub Pani katechetki.

• Udział w nabożeństwach:

– w październiku, nabożeństwo różańcowe, raz w tygodniu, we wtorek lub w czwartek o godz. 16.30,
–  w piątki Wielkiego Postu Droga krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30.

• Udział w adwentowych i wielkopostnych rekolekcjach dla dzieci

• Uczestnictwo w lekcjach religii i zaliczanie znajomości pacierza według dat wyznaczonych przez panie katechetki (daty na końcu podręcznika religii).

• Dwie katechezy dla rodziców z ks. Proboszczem.

 Świadectwo chrztu. Prosimy o dostarczenie aktu chrztu św. dziecka, które było ochrzczone poza parafią Niepokalanego Poczęcia w Górze Kalwarii, w terminie do końca stycznia. Jeśli dziecko nie jest ochrzczone, prosimy o niezwłoczny kontakt z ks. Proboszczem.

Stroje komunijne. Stroje szyje od wielu lat firma Bamax, ul Fortowa 17, Warszawa, bamax@bamax.pl, kom. 604 344 861. Jeśli ktoś ma pomysł na inną firmę, to będzie mógł zamówić własny strój, pod warunkiem, że strój będzie prosty i skromny. Należy unikać przesady, stroje komunijne nie mogą być rewią mody ani przypominać weselnych kreacji (mini suknie ślubne itd). Polecamy artykuł: Dla jednych kareta, dla innych limuzyna. Komunia jak wesele, i to nie takie małe.

Filmowanie i zdjęcia – fotograf wyznaczony przez ks. Proboszcza. Pozostali mogą robić zdjęcia z miejsc tylko dla nich wyznaczonych.

Składka komunijna wynosi 150 zł i jest przeznaczona na: 

Pismo Święte Nowego Testamentu,
książeczkę do nabożeństwa, 
srebrny łańcuszek,
różaniec,
pamiątkę I Komunii św.,
dekorację na uroczystość I Komunii św.,
sprzątanie kościoła i dar ołtarza.

Wpłaty do Pani katechetki do końca stycznia 2020 roku.