Ogrodzie Oliwny

Maciej Mieczkowski „Ogrodzie Oliwny”

Wielki Post to czas, w którym rozważamy opuszczenie, cierpienie oraz śmierć Jezusa Chrystusa – Boga i człowieka. Dla nas katolików to moment zatrzymania, próby spojrzenia na nasze życie rodzinne, małżeńskie, zawodowe z innej strony, tej duchowej. Nieodzowną pomocą w tym może być rozważanie biblijnych scen z najważniejszych momentów historii naszego zbawienia zawartych w przepięknych, pieśniach pasyjnych.

W naszej parafii w środę popielcową 22 lutego o godz. 19.15 w kościele „na Górce” pieśni te przybliży wspaniały muzyk, artysta Maciej Miecznikowski. W programie koncertu usłyszymy i zaśpiewamy wspólnie m. in. utwory takie jak: „Ogrodzie oliwny” „Ludu mój ludu” „Jezu Chryste Panie miły” „Krzyżu Chrystusa” „Golgoto”

Dzięki nowym aranżacjom, przygotowanym przez naszego gościa utwory tak blisko związane z naszą wiarą, tradycją oraz kulturą zyskały nowy, artystyczny blask. Niech udział w tym wydarzeniu obudzi w nas pragnienie zbliżenia się do Boga, a jednocześnie również zrozumienia cierpienia obecnego w naszym życiu.