Pielgrzymka do Fatimy

FATIMA – LIZBONA – VALINHOS – LOCA DO CABEÇO – ALJUSTREL – ALCOBAÇA – TOMAR – COIMBRA – NAZARÉ – BATALHA – PORTO

Termin: 20-27 maja 2024 (8 dni) Cena: 2350 PLN + 650 EUR

1 dzień – poniedziałek, 20 maja
WARSZAWA – LIZBONA – FATIMA

Przelot z Warszawy do Lizbony. Przejazd do Fatimy; zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, udział w wieczornych uroczystościach fatimskich.

2 dzień – wtorek, 21 maja
FATIMA – VALINHOS – LOCA DO CABEÇO – ALJUSTREL – FATIMA

Msza św. w Kaplicy Objawień. Śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej (Bazylika MB Różańcowej, groby Świętych Pastuszków Franciszka i Hiacynty, grób Siostry Łucji, Kaplica Pierwszych Objawień, Bazylika Trójcy Przenajświętszej, Pomniki św. Jana Pawła II i św. Pawła VI); droga krzyżowa – miejsca objawień w Valinhos i Loca do Cabeço, zwiedzanie miejscowości Aljustrel – domy św. Hiacynty, św. Franciszka i s. Łucji, powrót do hotelu, obiadokolacja, a następnie udział w wieczornym nabożeństwie fatimskim.

3 dzień – środa, 22 maja
FATIMA – LIZBONA – FATIMA

Po śniadaniu przejazd do Lizbony. Zwiedzanie najciekawszych zabytków miasta: najstarsza, malownicza dzielnica Alfama z Katedrą NMP; położona nad Tagiem dzielnica Belem: kościół hieronimitów (w stylu manuelińskim; lista Unesco), wieża Belem, Pomnik Odkrywców. Powrót do Fatimy, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień – czwartek, 23 maja
FATIMA – BATALHA – ALCOBAÇA – FATIMA

Śniadanie. Przejazd do Batalha – zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej – wotum dziękczynne Portugalczyków (lista Unesco). Alcobaça – monumentalny cysterski zespół klasztorny (lista Unesco). Powrót do Fatimy, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień – piątek, 24 maja
FATIMA – NAZARÉ – FATIMA

Śniadanie. Nazaré – zwiedzanie kościoła na wysokim klifie, gdzie znajduje się jedna z najstarszych figur Matki Bożej. Czas wolny na wypoczynek na piaszczystej plaży w Nazaré – jednej z najładniejszych na Srebrnym Wybrzeżu (Costa de Prata). Powrót do Fatimy na obiadokolację i nocleg.

6 dzień – sobota, 25 maja
FATIMA – COIMBRA – TOMAR – FATIMA

Po śniadaniu przejazd do Coimbry, miejsca, gdzie mieszkała s. Łucja oraz spacer po mieście m.in. Uniwersytet (lista Unesco). Przejazd do Tomar – zwiedzanie ostatniej twierdzy templariuszy (najsłynniejsze okno w Portugalii, lista Unesco). Powrót do Fatimy. Obiadokolacja. Możliwość udziału w wieczornym nabożeństwie fatimskim.

7 dzień – niedziela, 26 maja
FATIMA – PORTO – FATIMA

Po śniadaniu przejazd do Porto. Zwiedzanie starego miasta (lista Unesco); które związane jest z okresem wielkich odkryć geograficznych (katedra Sé do Porto); portowa dzielnica Ribeira (lista Unesco). Wizyta w wytwórni słynnego wina porto – degustacja. Powrót do Fatimy na obiadokolację i nocleg.

8 dzień – poniedziałek, 27 maja
FATIMA – LIZBONA – WARSZAWA

Przejazd na lotnisko w Lizbonie. Przelot do Warszawy we wczesnych godzinach porannych.

Program obejmuje:

  • przelot samolotem
  • przejazdy klimatyzowanym autokarem
  • noclegi w hotelu (pokoje 2-os.)
  • śniadania i obiadokolacje
  • opiekę duszpasterską (codzienna Msza św.) oraz opiekę pilota
  • przewodników lokalnych
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
  • ubezpieczenie KL i NNW (ubezpieczenie od chorób przewlekłych)
  • składkę do TFG i TFP

I wpłata przy zapisie: 1500 PLN
II wpłata do 4.04.2024 r.: 850 PLN + 650 EUR

Wpłaty na konto bankowe MARIANUM Sp. z o.o. ul. św. Bonifacego 9, 02-914 Warszawa
Pekao S.A. VII O /Warszawa, Al. W. Witosa 31, 00-710 Warszawa dla zł: 67 1240 1109 1111 0010 6331 3863; dla EUR: PL 59 1240 1109 1978 0010 6498 3386 SWIFT (BIC): PKOPPLPW