Koncert „Ad Mariam Europa”

W niedzielę 8 września 2019r. po mszy świętej o godzinie 12.00 w Sanktuarium św. O. Stanisława Papczyńskiego w Górze Kalwarii, odbędzie się koncert promujący płytę Ad Mariam Europa.

Organizatorem koncertu jest Środowisko Garwolińsko-Pilawskie Skautów Europy oraz Skauci Europy z Góry Kalwarii. Podczas występu będzie można usłyszeć teksty z Pisma Świętego i nauczania Kościoła odnoszące się do Matki Bożej oraz tradycyjne pieśni Maryjne.
Tej niedzieli, po wszystkich mszach świętych w Sanktuarium będzie również możliwość nabycia płyty Ad Mariam Europa, wspierając w ten sposób skautów w ich działalności wychowawczej.

O projekcje “Ad Mariam Europa”

Najprościej rzecz ujmując, projekt „Ad Mariam Europa” polega na nagraniu płyty, wydanej z okazji Euromootu 2019 „Parate Viam Domini”, stanowiącej materiał promocyjny Skautów Europy. Płyta zawiera 12 pieśni maryjnych pochodzących z różnych stron Europy i świata. Euromoot to wędrówka wszystkich wędrowników i przewodniczek Federacji Skautingu Europejskiego, a więc Skautów Europy powyżej 17 roku życia, która odbyła się w dniach 27 lipca – 3 sierpnia 2019r. we Włoszech.
Na płycie znajdują się piosenki ze Stowarzyszeń z Luksemburga, Polski, Belgii, Białorusi, Hiszpanii, Ukrainy, Włoch, Stanów Zjednoczonych, Słowacji, Niemiec i Francji. Płytę wieńczył będzie tytułowy kanon „Ad Mariam Europa”. Polskę reprezentować będzie pieśń „Z dawna Polski Tyś Królową”.

W ramach promocji płyty i Euromootu, został przygotowany scenariusz koncertu Maryjnego, który może zostać zaprezentowany po Eucharystii niedzielnej. Scenariusz koncertu dołączony jest do niniejszego opisu. Koncert trwa ok. 30 min. Pomysłodawcą i koordynatorem projektu „Ad Mariam Europa” na Polskę i całą Federację Skautingu Europejskiego, jest członek Kręgu Szefów bł. Męczenników Podlaskich z 1. Hufca Garwolińsko-Pilawskiego, Krzysztof Olaf Żochowski HO.

Leave a Reply